Milgamma 100

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyWoerwag Pharma GmbH & Co. KG
Kod ATCA11DB
ProceduraNAR
SubstancjaBenfotiamina, Witamina B6 (pirydoksyna)

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Milgamma 100?

Milgamma 100 jest lekiem zawierającym dwie witaminy z grupy B: benfotiaminę (rozpuszczalną w tłuszczach postać witaminy B1) oraz pirydoksyny chlorowodorek (witaminę B6).

Lek stosuje się w leczeniu chorób układu nerwowego (ogólnoustrojowe choroby neurologiczne) wywołanych udokumentowanym niedoborem witaminy B1 i B6.

Ponieważ benfotiamina rozpuszcza się w tłuszczach, jest dobrze przyswajana przez organizm ludzki. Po wchłonięciu w jelicie benfotiamina przekształcana jest w czynną witaminę B1 (tiaminę).

Tiamina i pirydoksyna są niezbędnymi składnikami odżywczymi (witaminami).

Długotrwałe niedostateczne spożycie tych witamin z żywnością lub niektóre choroby mogą wywołać ciężkie objawy niedoboru, z zaburzeniami układu nerwowego.

Skutkiem mogą być bóle i zaburzenia czucia, przecie wszystkim w obrębie stóp.

Reklama

Jaki jest skład Milgamma 100, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są benfotiamina (100 mg) i pirydoksyny chlorowodorek (100 mg).

– Inne składniki leku to: krzemu dwutlenek, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloceluloza sodowa, powidon K 30, talk, guma arabska, glicerydy usieciowane, skrobia kukurydziana, tytanu dwutlenek, makrogol 6000, glicerol
85%, polisorbat 80, wosk Montana, szelak, sacharoza, wapnia węglan.

Dawkowanie preparatu Milgamma 100 – jak stosować ten lek?

Lek Milgamma 100 należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Milgamma 100 to 1 drażetka 1 do 3 razy dziennie.

Lek należy przyjmować popijając odpowiednią ilością płynu, np. szklanką wody.

Po czterech tygodniach leczenia lekarz powinien zadecydować, czy konieczne jest dalsze przyjmowanie leku.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Witamina B1 ma szeroki przedział terapeutyczny i objawy przedawkowania nie są znane.

W przypadku długotrwałego stosowania witaminy B6, przez ponad 2 miesiące w dawkach przekraczających 500 mg/dobę, mogą wystąpić efekty neurotoksyczne (dotyczące nerwów).

Objawy ustępują po zaprzestaniu stosowania pirydoksyny.

Brak jest specyficznej odtrutki.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli wystąpią niespodziewane objawy.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Milgamma 100 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat stosowania leku Milgamma 100 z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Milgamma 100 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ciąża
Należy powiadomić lekarza prowadzącego o zajściu w ciążę. Podczas ciąży lek Milgamma 100 może być stosowany jedynie w przypadku, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Podczas ciąży zalecana dzienna dawka witaminy B1 wynosi około 1,4 – 1,6 mg, a witaminy B6 2,4 – 2,6 mg. Dawki te mogą być zwiększone jedynie w przypadku stwierdzonego niedoboru witaminy B1 lub B6, ponieważ bezpieczeństwo stosowania wyższych niż zalecane dawek nie zostało potwierdzone.

Karmienie piersią:
W okresie karmienia piersią zalecana dzienna dawka witaminy B1 wynosi około 1,4 – 1,6 mg a witaminy B6 2,4 – 2,6 mg. Dawki te mogą być zwiększone jedynie w przypadku stwierdzonego niedoboru witaminy B1 lub B6, ponieważ bezpieczeństwo stosowania wyższych niż zalecane dawek nie zostało potwierdzone.

Witaminy B1 i B6 przenikają do mleka kobiecego.

Duże dawki witaminy B6, mogą hamować wytwarzanie mleka.

Należy powiadomić lekarza prowadzącego o karmieniu piersią. Lekarz podejmie decyzję o stosowaniu leku Milgamma 100 po przeanalizowaniu korzyści dla matki i możliwego ryzyka.

Ulotka Milgamma 100 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Milgamma 100 - 100 mg + 100 mg, Drażetki (Benfothiaminum + Pyridoxini hydrochloridum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Milgamma 100 - 100 mg + 100 mg, Drażetki (Benfothiaminum + Pyridoxini hydrochloridum)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

3.3 na 5 gwiazdek (na podstawie 9 opinii)

Znakomity
11%
Bardzo dobry
11%
Neutralny
78%
Słaby
0%
Fatalny
0%

14 komentarzy do “Milgamma 100”

  1. Stosowanie jednocześnie Milgammy z HTZ w plastrach (System 50) może budzić pewne wątpliwości. Kluczowe jest skonsultowanie tej kombinacji leków z lekarzem prowadzącym, który zna pełną historię medyczną i może ocenić potencjalne interakcje między preparatami.

    Odpowiedz
  2. ★★★☆☆

    Po dwóch iniekcjach preparatów Movalis i Milgamma oczekuję na pierwsze efekty leczenia. Zastrzyki zostały mi przepisane przez lekarza prowadzącego. Jestem ciekawa, kiedy mogę spodziewać się pierwszych rezultatów terapii, szczególnie w kontekście zmniejszenia dolegliwości bólowych i poprawy funkcjonowania układu nerwowego. To połączenie leków wydaje się być obiecujące w moim przypadku.

    Odpowiedz
  3. ★★★☆☆

    Zwracam się z pilną kwestią dotyczącą stosowania leku Milgamma u mojego trzyletniego maltańczyka. Historia rozpoczęła się od poważnego wypadku, w wyniku którego u psa powstał krwiak na kręgosłupie. Po intensywnej, pięciomiesięcznej rehabilitacji, udało się przywrócić zdolność chodzenia, choć lewa strona ciała pozostała osłabiona. Miesiąc temu weterynarz przepisał nam Milgammę jako element dalszego leczenia. Niestety, od czasu rozpoczęcia podawania tego leku obserwuję niepokojące pogorszenie stanu zdrowia mojego pupila. Nóżki wydają się być jeszcze słabsze niż wcześniej, a podczas chodzenia pojawia się wyraźne zarzucanie ciałem. Jestem bardzo zaniepokojona tym pogorszeniem. Czy w tej sytuacji powinnam kontynuować podawanie leku? Czy ktoś miał podobne doświadczenia ze stosowaniem Milgammy u zwierząt?

    Odpowiedz
    • ★★★☆☆

      Pozwolę sobie zaproponować alternatywne rozwiązanie dotyczące preparatów witaminowych z grupy B. Czy warto rozważyć stosowanie kompleksu witamin B (B Complex), który zawiera podobny skład substancji aktywnych? Jest to opcja znacznie bardziej ekonomiczna, gdyż koszt tego preparatu jest około sześciokrotnie niższy. Zastanawia mnie czasem, dlaczego niektóre zalecenia medyczne nie uwzględniają bardziej przystępnych cenowo alternatyw o zbliżonym składzie. Być może warto przedyskutować te kwestie podczas następnej wizyty u specjalisty?

      Odpowiedz
  4. ★★★☆☆

    Chciałabym podzielić się swoim rozczarowującym doświadczeniem ze stosowania preparatu Milgamma 100 w leczeniu przepukliny dyskowej. Jestem zaskoczona brakiem skuteczności tego leku w moim przypadku. Od tygodnia jestem zmuszona do pozostawania w łóżku z powodu intensywnych dolegliwości bólowych, które obejmują zarówno okolice bioder, barków, jak i okolice kostek. Sytuacja jest na tyle poważna, że muszę sięgać po Nimesil, który przynosi jedynie krótkotrwałą i ograniczoną ulgę w bólu. Niepokoi mnie brak poprawy i nasilenie objawów pomimo stosowanego leczenia. Stan zdrowia znacząco wpływa na moją codzienną aktywność, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie.

    Odpowiedz
  5. W przypadku przyjmowania leku Milgamma 100 interesuje mnie możliwość kontynuowania aktywności fizycznej. Czy podczas terapii mogę bezpiecznie korzystać z siłowni, biegać na bieżni oraz pływać? Jest to dla mnie ważne pytanie, ponieważ chciałbym wiedzieć, czy lek nie będzie miał wpływu na moje regularne treningi.

    Odpowiedz
  6. ★★★☆☆

    W kontekście leczenia uszkodzenia nerwu łokciowego zastanawiam się nad zasadnością jednoczesnego stosowania witaminy B complex z witaminą PP oraz preparatu Milgamma. Czy przy obecnej suplementacji witaminami z grupy B będzie zauważalna dodatkowa korzyść terapeutyczna z włączenia Milgammy, biorąc pod uwagę jej cenę około 40 złotych? Interesuje mnie rzeczywista wartość dodana z równoległego przyjmowania obu preparatów w przypadku mojego schorzenia neurologicznego.

    Odpowiedz
    • Od jak dawna występuje u Pana uszkodzenie nerwu łokciowego? Jakie konkretne objawy towarzyszą temu schorzeniu? Interesuje mnie również, czy pojawiają się dodatkowe dolegliwości związane z uszkodzeniem nerwu?

      Odpowiedz
  7. ★★★☆☆

    Po pierwszym urazie kręgosłupa przeszłam standardowe leczenie lekami przeciwzapalnymi – ból zmniejszył się, ale nie ustąpił całkowicie. Gdy po roku doznałam kolejnego urazu, poprosiłam o Milgammę 100. Stosuję ją jako jedyny lek i po 5 tygodniach jestem zachwycona rezultatami. Nie tylko całkowicie ustąpił ból, ale czuję się znacznie silniejsza mimo moich 60 lat. Budzę się wypoczęta i wyspana. To ogromna ulga, bo wcześniej moje złe samopoczucie prowadziło mnie do depresji.

    Odpowiedz
  8. ★★★★★

    Jestem bardzo zadowolony z efektów terapii łączącej zastrzyki Olfen i Milgamma. Już po dwóch dawkach odczułem znaczną poprawę w dolegliwościach związanych z bólem kręgosłupa. Obecnie jestem w trakcie kuracji, przed którą mam jeszcze osiem zaplanowanych dawek. Dotychczasowe rezultaty są obiecujące, a skuteczność połączenia tych leków w moim przypadku okazała się wysoka. Szczególnie doceniam szybkość działania, która pozwoliła mi odczuć ulgę już na początku terapii.

    Odpowiedz
    • Ważna uwaga odnośnie łączenia leków – zastrzyki Olfen to nic innego jak diklofenak, więc w połączeniu z Milgammą może dawać takie efekty. Zamiast skupiać się na uśmierzaniu bólu, warto zająć się leczeniem przyczyny dolegliwości.

      Odpowiedz
  9. ★★★★☆

    Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z lekiem Milgamma 100, który okazał się niezwykle skuteczny w leczeniu moich dolegliwości neurologicznych. Przed rozpoczęciem terapii cierpiałam na bardzo intensywne nocne drętwienie prawej ręki, któremu towarzyszył silny ból promieniujący od łokcia aż po końce palców. Co więcej, całkowicie traciłam czucie w kończynie, co znacząco wpływało na jakość mojego snu i codzienne funkcjonowanie. Zdecydowałam się na terapię preparatem Milgamma 100 i po trzech miesiącach regularnego stosowania zauważyłam spektakularną poprawę. Obecnie drętwienie występuje jedynie w minimalnym stopniu – oszacowałabym je na około 10% w porównaniu do stanu początkowego. Jest to dla mnie ogromna ulga i poprawa jakości życia. Systematyczne przyjmowanie leku przyniosło znakomite rezultaty, co potwierdza jego skuteczność w leczeniu neuropatii obwodowej. Warto podkreślić, że efekty są widoczne przy długotrwałym, konsekwentnym stosowaniu preparatu.

    Odpowiedz
    • Należy zwrócić uwagę na czas przyjmowania leku Milgamma – zgodnie z informacją w ulotce, nie powinno się go stosować dłużej niż miesiąc bez kontroli lekarskiej. Przestrzeganie zaleceń jest tu bardzo istotne.

      Odpowiedz
    • ★★★☆☆

      Stanowczo odradzam tak długie stosowanie leku Milgamma 100 bez nadzoru lekarskiego. Zgodnie z zaleceniami producenta, terapia powinna być prowadzona pod ścisłą kontrolą specjalisty, a jej czas nie powinien przekraczać miesiąca bez konsultacji lekarskiej. Dłuższe przyjmowanie leku może wiązać się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz