Zabieg wyszczuplający, który działa na ciało jak dobry trening

Zabieg wyszczuplający, który działa na ciało jak dobry trening

Celem zabiegów wyszczuplających jest modelowanie sylwetki, redukowanie miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej i wzmacnianie efektów odchudzania. Dlatego jeśli trzymasz dietę, regularnie ćwiczysz, a do osiągnięcia wymarzonej sylwetki brakuje Ci dosłownie kilku centymetrów, to zabieg Schwarzy jest właśnie dla Ciebie. Poprzez stymulację mięśni, wspomaga redukcję tłuszczu, ujędrnia ciało i rzeźbi sylwetkę.

Jaki powinien być idealny zabieg wyszczuplający?

Zabiegi wyszczuplające, z których można skorzystać w gabinetach kosmetologicznych i klinikach medycyny estetycznej, nie służą do odchudzania całego ciała, ale do redukowania miejscowo zlokalizowanych nadmiarów tkanki tłuszczowej oraz ujędrniania ciała. Nieinwazyjne modelowanie sylwetki odbywa się pośrednio, poprzez stymulowanie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych w organizmie. Dlatego nowoczesne zabiegi wyszczuplające opierają się na masażu, stymulacji mięśni i pobudzaniu skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych. Efekty wyszczuplania pojawiają się stopniowo, są bardzo naturalne i trwałe.

Sprawdź ulotki i opinie pacjentów o przykładowych lekach stosowanych w odchudzaniu: Saxenda, Mysimba.

Zobacz także przykładowe preparaty witaminowe i ziołowe: Neurovit, PADMA 28 Formuła, Juvit D3, Fultium-D3, Dekristol Pro, Milgamma 100, Nervosol-K, Ginkofar Forte, Ferrum Lek.

Zabieg Schwarzy – trening mięśni w skoncentrowanym wydaniu

Zabieg Schwarzy polega na zastosowaniu skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, która działa poprzez powłoki skórne na tkankę mięśniową, stymulując ją do intensywnych skurczów. Praca mięśni jest silniejsza niż ta wykonywana podczas aktywności fizycznej. Półgodzinny zabieg wyszczuplający odpowiada wykonaniu około 800 brzuszków lub przysiadów. Podczas stymulacji zaangażowane są wszystkie mięśnie – zarówno te powierzchniowe, jak i głębokie, trudno dostępne podczas tradycyjnych ćwiczeń. Na przykład w trakcie zabiegu na brzuch pracują mięśnie proste, skośne oraz poprzeczne. Te ostatnie to najgłębsze mięśnie brzucha, niezbędne m.in. do stabilizacji okolicy lędźwiowej kręgosłupa.

W trakcie zabiegu stymulator elektromagnetyczny generuje impulsy z tak dużą częstotliwością, że nie pozwala na fazę relaksacji. Podczas klasycznego treningu na siłowni osiągnięcie takiej szybkości skurczów nie jest możliwe. Istotną różnicą między zabiegiem wyszczuplającym a aktywnością fizyczną jest brak zmęczenia, mimo tego, że mięśnie wykonują podobną pracę jak podczas intensywnego treningu. Technologia Schwarzy pracuje w trzech trybach: aerobowym, podkreślania sylwetki oraz wzmacniania mięśni, dzięki czemu z łatwością można dobrać parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb.

Zabieg wyszczuplający polega na przyłożeniu padów generujących pole elektromagnetyczne do wybranych partii ciała, np. brzucha, pośladków, ramion i nóg. Procedura jest bezpieczna (brak interakcji skórno-naskórkowej) i komfortowa (dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego). Zabieg Schwarzy nie wymaga nawet znieczulenia. Wrażenia, jakie można odczuwać podczas stymulacji elektromagnetycznej to delikatne skurcze mięśni o różnym natężeniu. Nie ma ryzyka przegrzania tkanek.

Reklama

Efektywne modelowanie sylwetki

Zabieg Schwarzy kompleksowo modeluje sylwetkę poprzez:

  • wzmocnienie i poprawienie napięcia mięśni,
  • redukcję miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej,
  • ujędrnienie ciała.

Efekty działania stymulacji elektromagnetycznej widoczne są już po pierwszym zabiegu wyszczuplającym. Na optymalne rezultaty trzeba jednak poczekać do zakończenia terapii, która składa się z około 8 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Najlepsze efekty widoczne są po 2–4 tygodniach od ostatniej sesji.

Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na wzmocnienie efektów diety i treningów, to koniecznie skontaktuj się z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.