Ostatnia aktualizacja:
Podmiot odpowiedzialny | Haleon Poland Sp. z o.o. |
Kod ATC | N02BE51 |
Procedura | NAR |
Substancja | Fenylefryna, Paracetamol, Witamina C (kwas askorbowy) |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Choligrip Menthol Active?
Choligrip Menthol Active jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, zapaleniem błony śluzowej nosa (katarem).
Choligrip Menthol Active zawiera 3 składniki aktywne:
– paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
– fenylefryna – obkurcza naczynia krwionośne, udrożnia przewody nosowe i zatoki ułatwiając oddychanie
– witamina C – witamina, której niedobory mogą wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia i grypy.
Spis treści
- 1 Jaki jest skład Choligrip Menthol Active, jakie substancje zawiera?
- 2 Dawkowanie preparatu Choligrip Menthol Active – jak stosować ten lek?
- 3 Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
- 4 Co mogę jeść i pić podczas stosowania Choligrip Menthol Active – czy mogę spożywać alkohol?
- 5 Czy można stosować Choligrip Menthol Active w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 6 Ulotka Choligrip Menthol Active – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
- 7 Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Jaki jest skład Choligrip Menthol Active, jakie substancje zawiera?
Substancjami czynnymi leku są paracetamol, kwas askorbowy (witamina C) i fenylefryny chlorowodorek. Każda saszetka zawiera 600 mg paracetamolu, 40 mg kwasu askorbowego i 10 mg fenylefryny chlorowodorku.
Pozostałe składniki to: sacharyna sodowa (E 954), aspartam (E 951), sacharoza, sodu cytrynian, kwas cytrynowy (bezwodny), skrobia kukurydziana, aromat mentolowy E41580, aromat cytrynowy PHS-163671, aromat miodu PHS-050860, aromat miodu F7624/P, barwnik karmelowy.
Dawkowanie preparatu Choligrip Menthol Active – jak stosować ten lek?
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Zalecana dawka to jedna saszetka (600 mg paracetamolu, 40 mg kwasu askorbowego i 10 mg fenylefryny chlorowodorku) w razie konieczności co 4 do 6 godzin. Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie.
Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dodać zimnej wody lub dosłodzić.
– Nie stosować częściej niż co 4 godziny.
– Nie stosować więcej niż 4 saszetki (2400 mg paracetamolu, 160 mg kwasu askorbowego i 40 mg fenylefryny chlorowodorku) na dobę.
– Nie stosować dawki większej niż zalecana.
– Bez zalecenia lekarza leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.
Stosowanie u dzieci
– Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Przedawkowanie paracetamolu może spowodować objawiające się z opóźnieniem ciężkie uszkodzenie wątroby. W przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre. Należy zabrać ze sobą ulotkę leku, aby móc ją pokazać lekarzowi.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Choligrip Menthol Active – czy mogę spożywać alkohol?
Brak danych.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Choligrip Menthol Active w okresie ciąży i karmienia piersią?
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ulotka Choligrip Menthol Active – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Choligrip Menthol Active - 600 mg + 40 mg + 10 mg, Proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum) |
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Choligrip Menthol Active - 600 mg + 40 mg + 10 mg, Proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum) |
Bibliografia
- Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne
Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)
Subskrypcja powiadomień
Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?