Ostatnia aktualizacja:
Podmiot odpowiedzialny | Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Leki Natury" Tadeusz Polański Sp. z o.o. |
Kod ATC | |
Procedura | NAR |
Substancja | Kasztanowiec (kora / nasiona / owoce) |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Venoforton?
Venoforton jest produktem leczniczym roślinnym w postaci płynu doustnego, którego 100 g zawiera: Wyciąg z owoców kasztanowca (Intractum Hippocastani)-40,0g, nalewka z miłorzębu (1’inctura Ginkgo bilobae -37,Og, nalewka z kwiatostanu głogu (Crataegi tinctura)- 10.0g, wyciąg z ziela jemioły (Iniracum Visci ) – 10,Og, nalewka z ziela arniki (Tinctura Arnicae 7-3,Og.
Wskazania do stosowania:
Lek roślinny tradycyjnie stosowany w objawach niewydolności żylnej (uczucie ciężkości i obrzęki nóg, żylaki), krążenia obwodowego (redukuje objawy zimnych nóg i drętwienia palców, pomocniczo w miażdżycy), łagodnie w niewydolności krążenia mózgowego (zawroty głowy, szumy uszne, osłabienie pamięci, zmniejszona koncentracja umysłowa).
Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Spis treści
- 1 Jaki jest skład Venoforton, jakie substancje zawiera?
- 2 Dawkowanie preparatu Venoforton – jak stosować ten lek?
- 3 Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
- 4 Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venoforton – czy mogę spożywać alkohol?
- 5 Czy można stosować Venoforton w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 6 Skutki uboczne Venoforton, jakie są działania niepożądane?
- 7 Interakcje leku Venoforton z innymi lekami
- 8 Ulotka Venoforton – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
- 9 Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Jaki jest skład Venoforton, jakie substancje zawiera?
100 g produktu leczniczego zawiera:
Wyciąg z owoców kasztanowca (Intractum Hippocastani)-40,0g, nalewka z miłorzębu (Tinctura Ginkgo hilobae -37,0g, nalewka z kwiatostanu głogu (Cmtaegi tinctura)- 10,0g, wyciąg z ziela jemioły (Intracum Viści)- 10,Og, nalewka z ziela arniki (Tinctura Arnicae )- 3,0g
Dawkowanie preparatu Venoforton – jak stosować ten lek?
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 4 ml leku trzy razy dziennie.
Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa oraz zawartości alkoholu.
Sposób podawania: Płyn do stosowania doustnego. Należy odmierzyć dawkę, przelewając lek z butelki do miarki, a następnie uzupełnić miarkę wodą lub sokiem owocowym i wypić. W razie potrzeby popić wodą.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Przy znacznym przedawkowaniu leku mogą wystąpić objawy typowe dla zatrucia alkoholowego; biegunka, wymioty, zaburzenia koordynacji ruchowej, osłabienie mięśni. Należy zbadać wówczas czynność nerek.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venoforton – czy mogę spożywać alkohol?
Brak odrębnych zaleceń.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Venoforton w okresie ciąży i karmienia piersią?
Nie zaleca się stosowania leku Venoforton podczas ciąży i karmienia piersią.
Skutki uboczne Venoforton, jakie są działania niepożądane?
Nie przeprowadzono badań. Jak każdy lek, ten również może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko może dojść do podrażnienia błony śluzowej żołądka i jelit. Sporadycznie mogą pojawić się nudności.
Zgłaszanie działań niepożądanych / skutków ubocznych
Jeśli w trakcie stosowania pojawią się jakiekolwiek skutki uboczne leku, w tym te niewymienione w ulotce, należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę. Można również zgłaszać działania niepożądane bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych przy Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel.: +48 22 49 21 301, Faks: +48 22 49 21 309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl.
Działania niepożądane można alternatywnie zgłaszać podmiotowi odpowiedzialnemu Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Leki Natury" Tadeusz Polański Sp. z o.o.. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.
Interakcje leku Venoforton z innymi lekami
Nie przeprowadzono badań. Jak każdy lek, ten również może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko może dojść do podrażnienia błony śluzowej żołądka i jelit. Sporadycznie mogą pojawić się nudności.
Ulotka Venoforton – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Venoforton - -, Płyn doustny (Preparat ziołowy) |
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Venoforton - -, Płyn doustny (Preparat ziołowy) |
Bibliografia
- Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne
Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)
Subskrypcja powiadomień
Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?