Podmiot odpowiedzialny | |
Kod ATC | |
Procedura | |
Substancja | Paracetamol, Tramadol |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories?
Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories, 37,5 mg + 325 mg, tabletki powlekane jest lekiem złożonym zawierającym dwa środki przeciwbólowe — tramadol i paracetamol, które działając łącznie łagodzą ból.
Ten lek jest przeznaczony do stosowania w leczeniu umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz stwierdzi, że konieczne jest stosowanie połączenia tramadolu i paracetamolu.
Ten lek należy stosować wyłącznie u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
Jaki jest skład Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories, jakie substancje zawiera?
Substancjami czynnymi leku są chlorowodorek tramadolu i paracetamol.
Jedna (1) tabletka powlekana zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku i 325 mg paracetamolu.
Pozostałe składniki:
• Rdzeń tabletki: celuloza, proszek, skrobia żelowana kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.
• Otoczka: Hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol 400, żelaza tlenek, żółty (E 172), Polisorbat 80.
Dawkowanie preparatu Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories – jak stosować ten lek?
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Tabletki należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością płynu. Nie należy dzielić ani rozgryzać tabletek. Dawkowanie należy dostosować do natężenia odczuwanego bólu oraz indywidualnej wrażliwości na ból. Na ogół należy stosować najniższą dawkę zapewniającą uśmierzenie bólu.
Osoby dorosłe i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, zwykle stosowana dawka początkowa to 2 tabletki. W razie potrzeby można przyjąć kolejne dawki zgodnie z zaleceniami lekarza. Najkrótszy odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 6 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek leku na dobę.
Pacjenci w podeszłym wieku:
U pacjentów w wieku powyżej 75 lat eliminacja leku z organizmu może być spowolniona. W takiej sytuacji lekarz może zalecić wydłużenie okresu pomiędzy dawkami.
Pacjenci z poważną niewydolnością wątroby lub nerek, pacjenci dializowani:
Pacjenci z ciężką chorobą wątroby i (lub) niewydolnością nerek nie mogą stosować tego leku. W przypadku umiarkowanej lub łagodnej niewydolności lekarz może zalecić wydłużenie okresu pomiędzy dawkami.
Stosowanie u dzieci w wieku do 12 lat:
Stosowanie leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie jest zalecane. Jeśli pacjent uważa, że działanie tego leku jest zbyt silne (np. odczuwa wzmożoną senność lub ma trudności w oddychaniu) lub za słabe (tzn. nadal odczuwa ból), należy skontaktować się z lekarzem.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Istnieje ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby, które może się ujawnić w późniejszym czasie
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories – czy mogę spożywać alkohol?
Przy stosowaniu tego leku nie spożywać alkoholu ponieważ może to powodować uczucie senności.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories w okresie ciąży i karmienia piersią?
Nie stosować tego leku w okresie ciąży. W przypadku stwierdzenia ciąży w trakcie stosowania tego leku, należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem kolejnych dawek. Niewielkie ilości tramadolu mogą przenikać do mleka matki. Dlatego też nie należy stosować tego leku w trakcie karmienia piersią.
Ulotka Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Źródła / bibliografia:
- RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Dostępność Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories w najbliższej aptece
Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.
Opinie o Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń
Stosujesz Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Bristol Laboratories? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.
Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.