Mysimba

Podmiot odpowiedzialnyOrexigen Therapeutics Ireland Limited
Kod ATCA08AA62
ProceduraCEN
SubstancjaBupropion, Naltrekson

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Mysimba?

W leku Mysimba znajdują się dwie substancje czynne — chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek bupropionu. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych borykających się z otyłością lub nadwagą. Stosuje się go wraz z dietą o obniżonej kaloryczności i wysiłkiem fizycznym. Celem jest redukcja masy ciała. Lek oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, a konkretnie na układ nagrody w mózgu oraz na ośrodki głodu i sytości. Są to obszary uczestniczące w sprawowaniu kontroli nad ilością spożywanego pokarmu i ilością wydatkowanej energii.

U osób powyżej 18 lat otyłość definiowana jest jako stan, w którym wskaźnik masy ciała ma wartość równą lub większą od 30 kg/m2. W przypadku nadwagi mieści się on w zakresie od 27 kg/m2 włącznie do mniej niż 30 kg/m2. Wskaźnik masy ciała oblicza dzieląc masę ciała (liczoną w kilogramach) przez wzrost wyrażony w metrach podniesiony do kwadratu, czyli kg/m2.

Produkt wspomagający odchudzanie Mysimba można stosować u pacjentów z początkowym wskaźnikiem masy ciała, który wynosi 30 kg/m2 lub więcej bądź też u osób ze wskaźnikiem masy ciała między 27 a 30 kg/m2. W drugim przypadku musi dodatkowo wystąpić schorzenie związane z nadmierną masą ciała takie jak np.:

  • leczone nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca typu 2,
  • podwyższone stężenie lipidów (związków tłuszczowych) we krwi.

Jeśli po upływie 16 tygodni masa ciała pacjenta nie uległa obniżeniu o co najmniej 5% początkowej masy ciała, lekarz powinien zadecydować o odstawieniu leku Mysimba. Specjalista może także zadecydować o przerwaniu przyjmowania preparatu, jeśli u pacjenta pojawią się problemy z podwyższonym ciśnieniem krwi lub inne, które związane będą z bezpieczeństwem lub tolerancją tego leku.

Jaki jest skład Mysimba, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek bupropionu.

Każda tabletka zawiera 8 mg chlorowodorku naltreksonu, co odpowiada 7,2 mg naltreksonu, oraz 90 mg chlorowodorku bupropionu, co odpowiada 78 mg bupropionu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, laktoza bezwodna, laktoza jednowodna (patrz punkt 2 załącoznej ulotki „Mysimba zawiera laktozę”), chlorowodorek cysteiny, krospowidone, stearynian magnezu, hypromeloza, disodu edetynian, krzemionka koloidalna oraz lak aluminiowy indygotyny (E132). Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk oraz lak aluminiowy indygotyny (E132).

Dawkowanie preparatu Mysimba – jak stosować ten lek?

Jeśli chodzi o dawkowanie, to na początku podaje się zazwyczaj jedną tabletkę leku (8 mg chlorowodorku naltreksonu + 90 mg chlorowodorku bupropionu) raz na dobę rano. Dawka ta jednak będzie stopniowo zwiększana w następujący sposób:

  • jedna tabletka raz na dobę rano – w I tygodniu leczenia,
  • jedna tabletka dwa razy na dobę (rano i wieczorem) – w II tygodniu leczenia,
  • trzy tabletki na dobę (dwie rano i jedna wieczorem) – w III tygodniu leczenia,
  • cztery tabletki na dobę (dwie rano i dwie wieczorem) – w IV i każdym kolejnym tygodniu leczenia.

Zgodnie z ulotką maksymalnie zaleca się zastosowanie dwóch tabletek preparatu dwa razy na dobę. Po 16 tygodniach brania oraz później raz w roku lekarz będzie weryfikował, czy zasadne jest kontynuowanie terapii lekiem Mysimba.

Lekarz powinien dogłębnie się zastanowić, czy w przypadku osób z problemami z wątrobą lub nerkami oraz w wieku powyżej 65 lat, produkt ten będzie odpowiedni. Jeżeli uzna, że pacjent może przyjmować lek, wówczas zaleca się, aby dokładnie kontrolował stan pacjenta pod kątem ewentualnych skutków ubocznych.

Osoby z podwyższonym stężeniem cukru we krwi (chorujące na cukrzycę) oraz w wieku powyżej 65 lat mogą być skierowane przez specjalistę dodatkowo na badania krwi. Wtedy na podstawie ich wyniku lekarz zdecyduje, czy przepisać pacjentowi ten preparat.

Lek przyjmuje się wyłącznie doustnie. Tabletkę połyka się w całości (najlepiej w czasie posiłku), bez przecinania. Nie należy jej żuć ani rozgryzać.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przyjęcie zbyt dużej ilości tabletek leku może zwiększyć wystąpienie skutków ubocznych, jakie opisane są w ulotce. Gdy zaistnieje taka sytuacja, nie należy zwlekać, tylko niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Warto też doczytać, czy stosowanie z alkoholem nie jest szkodliwe dla zdrowia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mysimba – czy mogę spożywać alkohol?

Nadmierne spożywanie alkoholu w okresie przyjmowania leku może skutkować zwiększeniem ryzyka napadów padaczkowych, epizodów zaburzeń psychicznych lub zmniejszeniem tolerancji alkoholu. Lekarz może zasugerować pacjentowi, aby ten nie pił alkoholu w okresie przyjmowania leku lub pił możliwie najmniej. Jeśli pacjent obecnie dużo pije, nie powinien nagle przestawać, gdyż może go to narazić na zwiększone ryzyko wystąpienia napadu padaczkowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mysimba w okresie ciąży i karmienia piersią?

Preparat nie jest zalecany kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Jeżeli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna skonsultować przyjmowanie leku z lekarzem lub farmaceutą.

Przed zakupem warto sprawdzić, jaka jest cena leku w różnych aptekach.

Skutki uboczne Mysimba, jakie są działania niepożądane?

Ciężkie działania niepożądane

Jeśli pacjent zauważy u siebie którykolwiek z wymienionych poniżej ciężkich działań niepożądanych, powinien natychmiast powiadomić o tym lekarza:

  • Myśli samobójcze i uczucie przygnębienia
    Częstość występowania prób samobójczych, zachowań samobójczych i uczucia przygnębienia nie jest znana i nie może być określona na podstawie dostępnych danych od osób przyjmujących lek Mysimba. Zgłaszano przypadki depresji, myśli samobójczych i prób samobójczych podczas leczenia lekiem Mysimba. Jeśli u pacjenta występują myśli o samookaleczeniu lub inne niepokojące myśli, lub jeśli pacjent cierpi na depresję i zauważy pogorszenie samopoczucia lub pojawienie się nowych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala.
  • Napady padaczkowe (drgawki)
    Rzadkie działanie niepożądane, występujące z częstością nie więcej niż u 1 na 1000 osób przyjmujących lek Mysimba. Objawy napadu obejmują drgawki i zwykle również utratę przytomności. Wkrótce po napadzie pacjent może być zdezorientowany i może nie pamiętać, co się stało. Wystąpienie napadu jest bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent przyjmie zbyt dużą dawkę leku, jeśli przyjmuje też niektóre inne leki lub jeśli należy do grupy zwiększonego ryzyka napadów padaczkowych (patrz punkt 2).
  • Rumień wielopostaciowy i zespół Stevensa-Johnsona
    Częstość nieznana – nie może być określona na podstawie dostępnych danych od osób przyjmujących lek Mysimba. Rumień wielopostaciowy to ciężka choroba skóry, która może również obejmować jamę ustną i inne części ciała, objawiająca się czerwonymi, często swędzącymi kropkami zaczynającymi się na kończynach. Zespół Stevensa-Johnsona to rzadka choroba skóry objawiająca się pęcherzami i krwawieniem w obrębie warg, oczu, jamy ustnej, nosa i genitaliów.
  • Ostra uogólniona osutka krostkowa
  • Częstość nieznana – nie może być określona na podstawie dostępnych danych od osób przyjmujących lek Mysimba. Objawia się czerwoną, łuszczącą się, rozległą wysypką z grudkami pod skórą oraz pęcherzami, często towarzyszy jej gorączka. Objawy zwykle pojawiają się po rozpoczęciu leczenia.
  • Rabdomioliza
    Częstość nieznana – nie może być określona na podstawie dostępnych danych od osób przyjmujących lek Mysimba. Rabdomioliza to nieprawidłowy rozpad mięśni mogący prowadzić do problemów z nerkami. Objawy obejmują silne skurcze mięśni, ból mięśni lub osłabienie mięśni.
  • Toczniowa wysypka skórna albo nasilenie objawów tocznia
    Częstość nieznana – nie może być określona na podstawie dostępnych danych od osób przyjmujących lek Mysimba. Toczeń to zaburzenie układu immunologicznego, które może obejmować skórę i inne narządy. W przypadku wystąpienia zaostrzeń tocznia, wysypki skórnej albo zmian skórnych (szczególnie na obszarach skóry narażonych na działanie promieni słonecznych) podczas przyjmowania leku Mysimba, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, ponieważ może być konieczne przerwanie leczenia.
  • Zespół serotoninowy
    Objawy zespołu serotoninowego obejmują zmiany stanu psychicznego (np. pobudzenie, omamy, śpiączka) oraz inne objawy, takie jak podwyższenie temperatury ciała powyżej 38°C, zwiększenie częstości akcji serca, niestabilne ciśnienie krwi, hiperrefleksja, sztywność mięśni, brak koordynacji lub objawy ze strony układu pokarmowego (np. nudności, wymioty, biegunka) (patrz punkt 2). Może wystąpić podczas przyjmowania leku Mysimba w skojarzeniu z innymi lekami stosowanymi w leczeniu depresji (takimi jak paroksetyna, cytalopram, escytalopram, fluoksetyna oraz wenlafaksyna) (patrz punkt 2). Częstość nieznana – nie może być określona na podstawie dostępnych danych od osób przyjmujących lek Mysimba.

Zgłaszanie działań niepożądanych / skutków ubocznych

Jeśli w trakcie stosowania pojawią się jakiekolwiek skutki uboczne leku Mysimba, w tym te niewymienione w ulotce, należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę. Można również zgłaszać działania niepożądane bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych przy Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel.: +48 22 49 21 301, Faks: +48 22 49 21 309, e-mail: mailto:ndl@urpl.gov.pl.

Istnieje także możliwość skorzystania ze specjalnego formularza dla pacjenta na stronach Systemu Monitorowania Zagrożeń - przejdź do formularza i zgłoś niepożądane działanie produktu leczniczniczego.

Działania niepożądane można alternatywnie zgłaszać podmiotowi odpowiedzialnemu Orexigen Therapeutics Ireland Limited. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Interakcje leku Mysimba z innymi lekami

 Nie przyjmować leku Mysimba jednocześnie z:

Opioidami i lekami zawierającymi opioidy, takimi jak leki na kaszel i przeziębienie (np. leki złożone zawierające dekstrometorfan lub kodeinę), leki na uzależnienie od opioidów (np. metadon), leki przeciwbólowe (np. morfina i kodeina) oraz leki na biegunkę (np. laudanum, czyli nalewka z opium). Pacjent musi przerwać stosowanie wszelkich leków opioidowych co najmniej 7 do 10 dni przed rozpoczęciem stosowania leku Mysimba. Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Mysimba lekarz może zlecić badanie krwi, aby upewnić się, że wszystkie wspomniane leki zostały usunięte z organizmu. Naltrekson blokuje wpływ opioidów na organizm; jeśli pacjent przyjmie większe dawki opioidów w celu przełamania działania naltreksonu, może dojść do ostrego zatrucia opioidami, które może zagrażać życiu. Po zakończeniu przyjmowania leku Mysimba pacjent może być bardziej wrażliwy na mniejsze dawki opioidów (patrz punkt „Kiedy nie przyjmować leku Mysimba”).

Inhibitorami monoaminooksydazy (lekami stosowanymi w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona), takimi jak fenelzyna, selegilina czy razagilina. Pacjent musi przerwać stosowanie tych leków co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem przyjmowania leku Mysimba (patrz punkt „Kiedy nie przyjmować leku Mysimba” w załączonej ulotce).

Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków, powinien o tym poinformować lekarza, aby ten mógł dokładnie monitorować stan pacjenta pod kątem ewentualnych działań niepożądanych:

Niektóre leki stosowane w leczeniu padaczki, np. walproinian, karbamazepina, fenytoina, fenobarbital.

Leki, które mogą zwiększać ryzyko napadów padaczkowych (stosowane samodzielnie lub łącznie z lekami zawierającymi naltrekson i bupropion), np.:

  • leki na depresję oraz inne problemy ze zdrowiem psychicznym;
  • steroidy (z wyjątkiem kropli, kremów lub toników stosowanych z powodu chorób oczu i skóry oraz inhalatorów stosowanych z powodu schorzeń układu oddechowego, np. astmy);
  • leki stosowane w celu zapobiegania malarii;
  • chinolony (grupa leków podobnych do antybiotyków, np. cyprofloksacyna, stosowanych w leczeniu zakażeń);
  • tramadol (lek przeciwbólowy zaliczany do grupy opioidów);
  • teofilina (stosowana w leczeniu astmy);
  • leki przeciwhistaminowe (stosowane w leczeniu gorączki siennej, swędzenia i innych reakcji alergicznych), które mogą wywoływać senność (np. chlorfenamina);
  • leki zmniejszające stężenie cukru we krwi (np. insulina, pochodne sulfonylomocznika, np. gliburyd i glibenklamid, a także meglitynidy, np. nateglinid i repaglinid);
  • leki pomagające zasnąć (leki uspokajające, np. diazepam).

Leki stosowane w leczeniu depresji (np. amitryptylina, dezypramina, imipramina, wenlafaksyna, paroksetyna, fluoksetyna, cytalopram, escytalopram) lub innych problemów ze zdrowiem psychicznym (np. rysperydon, haloperydol, tiorydazyna). Lek Mysimba może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami stosowanymi w leczeniu depresji, co może prowadzić do wystąpienia zespołu serotoninowego. Objawy tego zespołu to zmiany stanu psychicznego (np. pobudzenie, omamy, śpiączka) oraz inne objawy, takie jak podwyższenie temperatury ciała powyżej 38°C, zwiększenie częstości akcji serca, niestabilne ciśnienie krwi, hiperrefleksja, sztywność mięśni, brak koordynacji lub objawy ze strony układu pokarmowego (np. nudności, wymioty, biegunka) (patrz punkt 4).

Niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego (leki beta-adrenolityczne, np. metoprolol, oraz klonidyna należąca do leków przeciwnadciśnieniowych o działaniu ośrodkowym).

Niektóre leki stosowane w leczeniu nieregularnego rytmu serca (np. propafenon, flekainid).

Niektóre leki stosowane w leczeniu nowotworów złośliwych (np. cyklofosfamid, ifosfamid, tamoksyfen).

Niektóre leki na chorobę Parkinsona (np. lewodopa, amantadyna, orfenadryna).

Tyklopidyna lub klopidogrel, leki głównie stosowane w leczeniu chorób serca lub udaru mózgu.

Leki stosowane w leczeniu zakażenia HIV i AIDS, np. efawirenz i rytonawir.

Ulotka Mysimba – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Mysimba przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lek Mysimba dopuszczony został do obrotu na podstawie tzw. procedury scentralizowanej (UE).
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Mysimba m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lek Mysimba dopuszczony został do obrotu na podstawie tzw. procedury scentralizowanej (UE).

Źródła / bibliografia:

  • EMA Europejska Agencja Leków - Medicines | European Medicines Agency (EMA) (europa.eu)

Dostępność Mysimba w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Mysimba - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Mysimba? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

510 komentarzy do “Mysimba”

  1. Niestety, moim zdaniem Mysimba to ściema. A komentarze ludzi, że to działa, napisali chyba przedstawiciele. Biorę już trzecie opakowanie Mysimby i chudnę tylko jak trzymam dietę 1500 kcal, plus ćwiczenia dwa razy w tygodniu i 7 tys. kroków dziennie… a chudnę mało… powinnam już mieć 10 kg, a od początku schudłam tylko 4 kg… to jest shit i podejrzewam, że gdybym jej nie brała, tylko stosowała dietę plus ćwiczenia, schudłabym więcej. Szkoda kasy!

    Odpowiedz
  2. Witam. Ja jestem w fazie 2 + 1 i jak na razie waga nie ruszyła. Mam nadzieję, że po osiągnięciu dawki 2 + 2, czyli maksymalnego stężenia w organizmie, coś ruszy. Co do działań niepożądanych, to po każdym zwiększeniu dawki jednodniowe otępienie, ale nieszczególnie uciążliwe. Mam inne pytanie: czy ten lek można stosować z dietą KETO? W tej diecie też można regulować kaloryczność posiłków, ale nie wiem, jak lek działa na zwiększoną ilość tłuszczu w jedzeniu. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w takim połączeniu leku z dietą, proszę o informację. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
    • Zwracam się z pytaniem, czy ktoś z Was miał silne mdłości i dziwne uczucie w głowie, głównie w okolicach czoła i oczu? Pierwszego i drugiego dnia nie miałam żadnych skutków ubocznych. Na trzeci dzień pojawiły się mdłości i wymioty, które utrzymywały się przez kolejne trzy dni. Mimo że nie brałam już tabletek, czułam się okropnie. Kiedy przeszło, po dwóch dniach dobrego samopoczucia podjęłam kolejną próbę. Po kilku godzinach od przyjęcia tabletki znów pojawiły się mdłości i wymioty, które utrzymywały się przez kolejny dzień, mimo że już nie brałam tabletki, bo bałam się, że znowu nie będę mogła funkcjonować. Macie takie doświadczenia? Czy zmieniła się w końcu tolerancja na lek, czy nie ma sensu już próbować? Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady.

      Odpowiedz
      • Miałam tak samo, dopiero na trzeci dzień brania tabletki wszystkie skutki uboczne minęły. Dzisiaj jest czwarty dzień, jak biorę Mysimbę, i tylko lekko boli mnie głowa. Mam nadzieję, że jutro już będzie spokój i organizm się przyzwyczai.

        Odpowiedz
  3. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie wiem, skąd Mysimba wzięła się tak wysoko w rankingu. Wczoraj minął miesiąc kuracji. Przez pierwsze dni miałam nudności, dość intensywne bóle i zawroty głowy. Po kilku dniach dolegliwości całkowicie ustąpiły. Apetyt jaki był wcześniej, a nie był zbyt wielki, taki pozostał. Od dawna nie jem pieczywa, słodycze sporadycznie. Podczas kuracji sporo jeździłam na rowerze, czyli ruch i wysiłek był. I niestety, zamiast schudnąć, to przytyłam prawie dwa kg :( Efekt totalnie odwrotny do zamierzonego. Ponad 500 zł, czyli koszmarny pieniądz, wrzucone w błoto :( Radzę zastanowić się, zanim się zdecydujecie na ten „cudowny lek”.

    Odpowiedz
    • Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Mysimby. „Odchudzanie” zakończyłam z wynikiem +2,600 i -500 zł w portfelu. Nie wiem, jak wrócę do równowagi, ponieważ nabawiłam się zaparć i niesamowitego łaknienia, z którym walczyłam przez cały czas kuracji. Nigdy, chyba przez całe moje życie, nie odczuwałam tak strasznego głodu. Bardzo żałuję dnia, w którym zdecydowałam się na ten „lek”.

      Odpowiedz
      • Widocznie w Twoim przypadku tabletki zadziałały w odwrotny sposób od ich właściwości leczniczych, które mają na celu zahamowanie łaknienia. Co do zaparć, dobrze jest w trakcie kuracji stosować jakiś suplement probiotyk w odbudowaniu flory bakteryjnej.

        Odpowiedz
  4. Dziś rano wzięłam pierwszą tabletkę, do południa lekkie zawroty głowy, a od 19 okropne mdłości i zero apetytu. Czy te mdłości miną? Czy są jakieś sposoby, aby je zmniejszyć?

    Odpowiedz
  5. Dzisiaj drugi dzień, wczoraj po pierwszej tabletce zupełnie nic, dzisiaj rano obudziłam się z lekkim bólem głowy i czułam się taka niedospana i rozbita, jakby mnie grypa łapała. Potem w ciągu dnia rozchodziłam, teraz wieczór tylko głowa jakby mi ćmi. Apetyt normalny jak zawsze. Zobaczymy, jak będzie jutro po trzeciej tabletce.

    Odpowiedz
    • Ja podobnie po pierwszej tabletce, ale dziś nie wzięłam, wezmę na kolejny dzień, czyli na trzeci dzień druga tabletka… Zobaczymy…

      Odpowiedz
  6. Zaczęłam wczoraj, rano 1 tabletka, ale źle znoszę. Dzisiaj nie wzięłam rano, bo jeszcze mnie trzyma. Boli mnie głowa, mam zgagę, mdli mnie i nie chce mi się jeść. Jem tylko dlatego, ponieważ mam wrażenie, że jeśli cokolwiek mam w żołądku, to mniej mnie mdli. Jutro 3 dzień, zastanawiam się, czy przyjąć, czy poczekać, aż się lepiej poczuję. Chodziło mi o to, żeby nie jeść, ale to „mulenie” to główna przyczyna tego, że nie mogę patrzeć na jedzenie. A żyć trzeba. Czy miałyście takie skutki uboczne? Nie wiem, czy to minie, czy po prostu mój organizm nie toleruje tego.

    Odpowiedz
    • Hej. Trzeci dzień biorę Mysimbę i masakra. Dwie godziny po zażyciu wiruje mi wszystko i muli, nawet szarpie na wymioty. Czy to minie i po jakim czasie? Po kolejnych dwóch godzinach tego ledwo życia ustępuje wszystko i jest o niebo lepiej. Boję się, żebym nie odleciała całkiem, te dwie godziny po wzięciu są najgorsze. Poza tym apetyt mam i nie odpycha mnie od niczego. Ktoś ma podobnie?

      Odpowiedz
      • Dokładnie… Dzisiaj zażyłam trzecią tabletkę i nagle gorąco mi się zrobiło i miałam zawroty głowy… Nie wiem, czy odstawić już, czy to tylko tak jest na początku?

        Odpowiedz
  7. Hej, jestem drugi dzień na Mysimbie, wydaje mi się, że mam lekkie zawroty i jestem trochę bardziej śpiąca. Czy jest ktoś, kto też teraz stosuje ten lek i chce się podzielić efektami bądź skutkami?

    Odpowiedz
  8. Zaczęłam stosować trzy tygodnie temu, jedyny skutek uboczny to suchość w ustach, ale to plus, bo przez to dużo piłam. Innych skutków ubocznych nie odczuwałam. Po tygodniu minus 1,5 kg. Po dwóch tygodniach zero efektu. Miałam dni, że jadłam mało, ale miałam też dni, że od rana byłam cały czas głodna. Po trzech tygodniach dopadła mnie choroba, antybiotyk i lekarz kazał odstawić tabletki. Na razie nie wracam do tego. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

    Odpowiedz
    • Lekarz bardzo nieodpowiedzialny. Bupropionu nie można sobie ot tak z dnia na dzień odstawić. Nie znoszę, jak jeden lekarz miesza się do leczenia prowadzonego przez innego specjalistę.

      Odpowiedz
  9. Pierwszy dzień, przyjęłam 1 tabletkę wczesnym popołudniem, bo tak je wykupiłam. Żadnych odczuć chyba poza tym, że wcześniej poczułam się śpiąca. Spałam dobrze. Rano przyjęłam tabletkę, po śniadaniu (jajka na miękko, pomidory i kromka chleba), dość szybko poczułam ochotę na coś jeszcze, czyli u mnie standard. Miałam problem ze znalezieniem określenia „rodzynki”, gdy chciałam powiedzieć dzieciom, że lubię lody z bakaliami, rodzynkami. Stałam i mówiłam – no teee, z tym, no… I tak z minutę. Ehh. Około 18 wzięłam kolejną tabletkę, kurcze – zapomniałam, że na początku raz na dobę! W ciągu pierwszej godziny poczułam wzrost tętna, oblały mnie poty. Przeszło. Poza tym ok, jedynie około 2 godziny później robiłam dzieciom kolację, nie byłam głodna. Ale w trakcie poczułam straszne ssanie, głód i przemożną chęć jedzenia! Normalnie byłam bardziej głodna niż zwykle! Zeżarłam więcej niż zwykle! Buuu! Jutro rano już wezmę 1 tabletkę na dobę, jak to napisali w ulotce. Mam nadzieję, że te leki podziałają i zmniejszą łaknienie. Muszę się opanować! Szukam pomocy…

    Odpowiedz
  10. Po pierwszej dawce źle się czułam, skoki ciśnienia, bóle głowy, niechęć do jedzenia i picia. Ogólnie źle, wiem, że to nie dla mnie. Nie mogłabym pracować przy tej kuracji.

    Odpowiedz
  11. Biorę lek od niecałych 3-4 miesięcy i bardzo bałam się wejść na wagę. W połowie lutego odważyłam się i okazało się, że schudłam 5 kg, co uważam za duży sukces. Jem normalnie, ale mniej niż wcześniej. Co miesiąc obawiam się wejść na wagę, boję się, że wrócę do poprzedniej wagi, choć znajomi i rodzina mówią, że widać efekty, co mnie motywuje. Skutki uboczne to ból głowy, otępienie, momenty lękowe oraz wymioty do tego stopnia, że cały dzień wymiotowałam żółcią. Były dni, kiedy przez 3-5 dni nic nie jadłam. Czuję, że mój żołądek jest mały. Kiedy kupuję małego kebaba, potrafię zjeść mniej niż połowę, czując, że zaraz pęknę. Nie podjadam w nocy, dużo piję i mam wstręt do alkoholu. Warto wspomnieć o zawrotach głowy oraz uczuciu gorąca, jakby miało się zemdleć, ale to tylko wtedy, gdy jestem na głodówce.

    Odpowiedz
  12. Witam, biorę Mysimba od 6 miesięcy. Znacznie przerzedziły mi się włosy. Czy po zaprzestaniu brania leku wrócą do normy, zaczną odrastać?

    Odpowiedz
  13. Mysimba, przepisał mi endokrynolog. Jestem po operacji bariatrycznej w 2016 roku. Przy wzroście 166 cm ważyłam 96 kg, schudłam do wagi 72 kg i stop. Mimo przestrzegania diety i dość dużego wysiłku, rezultaty były słabe. Lekarz stwierdził, że taki urok organizmu. Trzy tygodnie temu lekarz endokrynolog przepisał Mysimbę. Schodzę z wagi 78 kg – udało mi się zgubić 3 kg. Widzę, że waga spada. Efekty uboczne są: jestem trochę otępiała, sporadyczne wymioty raczej po posiłku – są to niewielkie porcje, występuje niechęć do jedzenia, słodyczy 0, i lekkie uczucie ciężkości w klatce piersiowej. Lekarz zalecił zmniejszenie dawki w trzecim tygodniu do 1 rano i 1 wieczorem. Marzę o wadze 67 kg. Tyle wystarczy. Trzymam kciuki za wszystkich walczących z nadprogramowymi kilogramami.

    Odpowiedz
  14. Biorę lek drugi tydzień – od 2 dni jestem zaniepokojona wysokim ciśnieniem. Wczoraj wieczorem przed spaniem 149/80, dzisiaj rano 130/80 po przebudzeniu. To minie, czy powinnam jednak odstawić?

    Odpowiedz
  15. Jak to jest z Mysimbą przy prawidłowym BMI? Potrzebuję schudnąć maksymalnie 8 kg, ale jest to dla mnie nie do zrobienia bez pomocy leków. Cierpię na kompulsywne objadanie i praktycznie nigdy nie jestem najedzona. Nikt mi nie chce pomóc, bo na pierwszy rzut oka jestem szczupła. Mi jednak strasznie przeszkadzają dodatkowe kilogramy i wszechobecny cellulit. Czy branie leku na własną rękę będzie bezpieczne?

    Odpowiedz
    • Witam. Przy prawidłowym BMI waga spada rewelacyjnie i stosuje te tabletki samodzielnie. W ponad miesiąc 6,5kg. Miałam napady żarłoczności, ciagle podjadałam a słodycze pochłaniałam. Cellulit na udach okropny, mimo, że wyglądałam dość szczupło. Po 1,5 m- ca waga spadła ponad 6 kg, jem max 2 tabletki. W pierwszym tyg stosowania straciłam apetyt na cokolwiek, miałam nudności. W 2 tyg posiłki jadłam wręcz minimalne, stosy słodyczy i przekąsek mogły leżeć tuż obok i nie robiły już na mnie wrażenia. W 3 tyg jadłam normalnie, 2 tabletki dziennie, posiłki bardzo małe, bez kolacji- po prostu brak chęci na jedzenie. 4 tydz po 1-2 tabletki, waga dalej spadała po 0,5 kg/2-3 dni. Cellulit znika w szokującym tempie, waga w dół, sylwetka rewelacyjna a wcześniej mimo diety, ćwiczeń – zero efektów, bo po 40 spadł metabolizm. Na mnie działa rewelacyjnie, praktycznie brak skutków ubocznych oprócz początkowych mdłości i zaparć. Oczywiście nie mam żadnych chorób współistniejących, prawidłowe wyniki krwi itd. Jestem zachwycona tym lekiem i polecam go każdemu, kto chce szybko schudnąć a jest zdrowy. Dziwi mnie zachowanie ludzi, którzy lek odsprzedają, bo maja nudności i wymioty, gdy dużo zjedzą. Przecież o to w tym chodzi- nie jedz tyle, bo zwymiotujesz…

      Odpowiedz
      • Ja stosuje już 3 tydz i nic żadnych efektów, niewiem czy to tak ma być. Jestem przy dawcę 2-0-1 może jak będę przy 2-0-2 to zacznie działać. Za to mam zaparcia jestem otępiały

        Odpowiedz
      • Super. Jak z wagą początkową, jaką pani miała, i ile po zakończonej kuracji? Jak długo? Ja mam 63 kg, jestem po 40-tce, chcę ważyć 50 kg.

        Odpowiedz
        • Po pierwszej tabletce tak mnie mdli, że nie wzięłam kolejnej. Dzisiaj zaczyna się trzecia doba i nadal nie chce mi się jeść. Chyba w takim razie nie wezmę kolejnej, dopiero jak w pełni wróci apetyt. Po co się szprycować lekiem, skoro i tak prawie nic nie jem odkąd wzięłam tę pierwszą. Czy ktoś tak miał?

          Odpowiedz
          • Witam, jestem drugi dzień na leku. Jedyne, co zauważyłam, to że pod koniec dnia nie mogę się skoncentrować, mam częste gazy, czasem niekontrolowane. Nie wiem, czy to normalne. Głodu nie odczuwam, chce mi się spać wcześniej niż zwykle się kładłam, a to dopiero drugi dzień i jest mi bardzo ciepło. Czuję, że nawet gdy siedzę, to się pocę. Mam nadzieję, że tak musi być i że to na mnie działa. Zaczęłam z wagą 119 kg. Jestem ciekawa, dodam, że jestem na diecie i regularnie spaceruję.

      • Udowodniono, że metabolizm spada powoli dopiero po 60 roku życia, więc to mit. Ja mam 34 lata, jem zdrowo, dużo warzyw, ćwiczę co 2 dzień i nic. Kiedyś schudłam 25 kg, potem 10 kg po ciąży bez problemu, teraz opór, nic nie schodzi w dół. Hormony mam ok. Mam 167 cm i 67 kg. Dobrze czułam się i wyglądałam mając 58 kg. Za nic nie mogę wrócić do tej wagi. Jem zdrowo i ćwiczę od 2 miesięcy, a waga stoi na 67 kg, to niedorzeczne. Tylko ja wiem, ile pracy wykonałam, ile wyrzeczeń. Nie mam problemu z wielkim żarciem, nie jem słodyczy, fast foodów, piję tylko wodę, więc o co chodzi? Jem małe posiłki, w głównych dużo warzyw, w przekąskach owoc. Tragedia, nigdy nie miałam takiej blokady. Lekarz przepisał mi Mysimbę, jestem ciekawa rezultatów.

        Odpowiedz
  16. Nikt, kto nie walczy lub walczył z nadwagą, nie wie, jak ciężka to praca. Po urodzeniu drugiego dziecka nie mogłam wrócić do swojej wagi. Chęci były, a jakże. Tylko co zrobić, jeśli czuje się niepohamowany głód i ochotę na coś dobrego. I tak minęło mi 15 lat, a kilogramów tylko przybywało. A ja zdawałam się tego nie widzieć… Pewnego dnia lekarz mi powiedział, że „coś chyba ostatnio przytyłam”. Zrezygnowana powiedziałam, że nie mam siły, że sobie nie radzę z napadami głodu. Lekarz powiedział mi o Mysimbie. Powiedział, że to dość nowy lek, ale może mieć olbrzymie skutki uboczne. Jednak on sądzi, że jestem zdrowa i nie ma przeciwwskazań do stosowania. Ale mam przeczytać i sama zdecydować. No i się zdecydowałam. Łykam je 7 tydzień. Do 4 tygodnia zgodnie z harmonogramem. No prawie. Przy maksymalnej dawce nie czułam się dobrze. Po prostu było mi niedobrze. Zadzwoniłam do lekarza (koronawirus, więc wizyt nie ma). Ustaliliśmy, że wracam do dawki 2 rano i 1 wieczorem. Średnio co tydzień zrzucam 1 kg. Zaczęłam od wagi 83 kg. Mam 41 lat i wzrost 166 cm. Skutki uboczne: zaparcia od 2 tygodni. Jednak nie rezygnuję. Widzę luz w ubraniach i to mnie motywuje. Widzę też, że się obżerałam. Dosłownie. Wiem, że bez Mysimby nie dałabym rady. Jednak trzeba pamiętać, że nie każdy może go stosować i każdy może mieć różne skutki uboczne. Trzeba być ostrożnym. Ja chcę przejść 16-tygodniową terapię. Jeśli ktoś chce się podzielić swoim doświadczeniem z tym lekiem, proszę o kontakt: mysimbaija@o2.pl.

    Odpowiedz
  17. Dzień dobry, mi ten lek przepisał lekarz rodzinny z powodu nieustannego uczucia głodu. Jest to alternatywa dla zabiegu zmniejszenia żołądka, na który chce mnie wysłać pani doktor. Mam do zrzucenia 30 kg. Po 3 tygodniach schudłam 4,5 kg. Nie miałam żadnych skutków ubocznych jak do tej pory. W moim przypadku głód nadal jest, ale taki, z którym potrafię sobie radzić. Zwiększyła mi się ochota na ruch, poprawił się nastrój, czuję się lepiej psychicznie. Wiem, że będzie to długie leczenie. Lek jest drogi, ale wart swojej ceny, choć uważam, że powinien być refundowany, ponieważ leczenie chorób współistniejących z dużą otyłością jest o wiele bardziej kosztowne.

    Odpowiedz
  18. Brałam to około 2 lata temu. W dwa miesiące schudłam 21 kilo, nie chciało się jeść, więc łatwiej było wykluczyć niektóre rzeczy z diety. Oczywiście starałam się jeść dużo warzyw. Wzięłam tylko jedno opakowanie i zaznaczam, że nie zwiększyłam dawek. Brałam jedną tabletkę dziennie, był efekt, więc nie było potrzeby. Schudłam, a dzięki temu jedno opakowanie starczyło na dłużej. Polecam lek, nie miałam skutków ubocznych. Z czasem oczywiście wróciłam do starych nawyków i po 2 latach przybrałam 10 kilo. Od jutra stosuję znowu, zobaczymy, czy tym razem też się uda. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  19. Zaczęłam brać lek od początku marca br. Pomaga. Na pewno jem mniej i nie mam ochoty na dania tłuste, mięsne itp. Nie wiem, ile kg schudłam. Rozpoznaję po ubraniach, że nie są już tak obcisłe. Chciałabym szybciej chudnąć, ale zdaję sobie sprawę, że już i wiek ma znaczenie, i tęgość. Nigdy nie byłam tak gruba, jak teraz. Najgorsze jest to, że budzę się w nocy i nie mogę ponownie zasnąć. Brzuch „dotyka” pleców i to uczucie głodu powoduje, że sięgam po jedzenie. Na początku były to czekoladki, krakersy, paluszki. Teraz jem mało kaloryczne dania, np. zupę botwinkę na kefirze. Co robić, aby nie czuć głodu nocą?

    Odpowiedz
    • Ja też mam problem z nocnym jedzeniem. Potrafię w nocy zjeść dwie czekolady, kiełbasę, kotlety. Nie da się tego przezwyciężyć.

      Odpowiedz
  20. Tabletki ograniczają apetyt, je się mało, chęci do jedzenia nie ma. Znajoma schudła już 13 kg w pierwszym miesiącu. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś pisze, że nie chudnie po nich. Jeśli jest zdrowy, to powinien, pod warunkiem że nie żre jak świnia. Ja jestem dopiero drugi dzień na tym, na razie mogę powiedzieć, że apetyt mniejszy, jeśli nie mały. Bolała głowa w pierwszym dniu, dziś jestem nieco otępiała. Ale to minie. Powodzenia.

    Odpowiedz
  21. Proponuję, jeżeli boli cię głowa, zacząć od jednej tabletki, biorąc miesiąc czasu. Po miesiącu dwie tabletki przez miesiąc. Zacznij przyzwyczajać swój organizm, a nie stosuj tak, jak pisze w ulotce. Żeby schudnąć, trzeba trochę czasu i będzie dobrze. Kontroluj, jak się zachowuje twój organizm, zbadaj sobie ciśnienie. Ważne, nie każdy może brać. Mnie głowa nie bolała. Życzę wytrwałości.

    Odpowiedz
    • Bzdura. Wszystko mija, nie bierze się 1 tabletki na miesiąc, potem 2 na następny miesiąc. Kto to wymyślił w ogóle? Biorę tak, jak jest na opakowaniu, tak samo zalecił lekarz. Najlepiej, jak się uważa, że jest się mądrzejszym od lekarza.

      Odpowiedz
      • Masz rację, ale w moim przypadku sama dawkowałam. Wiesz dlaczego? Bo są to tabletki o silnym działaniu. Aby nie odczuwać szybkich skutków ubocznych, przyzwyczajałam organizm do tych tabletek. Schudłam 18 kg w ciągu 11 miesięcy, ważę 65 kg i dobrze mi to idzie. Mam nadzieję, że jeszcze 6 kg mniej. Muszę się podzielić, że od dwóch miesięcy przy tej wadze tracę powoli te kg, 1 kg w ciągu 2 miesięcy. Mam nadzieję, że waga zaczyna się powoli stabilizować. Jeszcze jedna ważna sprawa – zaczęły wychodzić mi włosy, muszę zbadać hemoglobinę i w razie czego zapobiegawczo brać żelazo. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

        Odpowiedz
  22. Osiem miesięcy brania, 16 kg mniej, żadnych dolegliwości. Od szóstego miesiąca chudnę po 1 kg. Jeżeli chcesz schudnąć, pamiętaj, że na początku możesz brać przez dwa miesiące po jednej tabletce, a drugą wprowadź po trzech miesiącach. W pierwszym tygodniu po wzięciu tabletek spałam, w trzecim miesiącu miałam zatwardzenie. Między trzecim a czwartym miesiącem czasami ciężko mi się oddychało, więc wtedy przerywałam na dwa dni i cofałam się do jednej tabletki. Po tygodniu wracałam do swojej dawki. Od szóstego miesiąca miałam problem z wypróżnianiem, radzę gotować zupy z dużą ilością warzyw. Soki nie pomagają.

    Odpowiedz
  23. azja po 6miesiacaach schudam 13 kilo po pierwszej dawce minął mi ból nog przestałam chrapac nie mam zadyszki w nocy nie budze sie w nocy łapiac odech. czuje sie super mniej jem w mniejszych porcjach 3 posilki dzienne czasem 2 posiłki jem dwa razy,nie mam wilczego apetytu. zostało mi jeszcze 10 miesiecy.kuracja droga ale skuteczna. jem w tedy kiedy czuje głod zadnych godz nie stosuje zadnych przerw. przychodzi chec jedzenia takich produktów jak owoce warzywa .przedewszystkim nie najadam sie.organizm przyzwyczail sie do mniejszych porcji jedzenia pozdrawiam wszystkich wytrwałych

    Odpowiedz
  24. azja po 6miesiacaach schudam 13 kilo po pierwszej dawce minął mi ból nog przestałam chrapac nie mam zadyszki w nocy nie budze sie w nocy łapiac odech. czuje sie super mniej jem w mniejszych porcjach 3 posilki dzienne czasem 2 posiłki jem dwa razy,nie mam wilczego apetytu. zostało mi jeszcze 10 miesiecy.kuracja droga ale skuteczna. jem w tedy kiedy czuje głod zadnych godz nie stosuje zadnych przerw. przychodzi chec jedzenia takich produktów jak owoce warzywa .przedewszystkim nie najadam sie.organizm przyzwyczail sie do mniejszych porcji jedzenia pozdrawiam wszystkich wytrwałych

    Odpowiedz
  25. 15lat temu stosowałam meridie schudlam jedna tabletka dziennie,wycofano ja,od września biore mysimbe. musimy sie przyzwyczaic do tych tabletek. nie każdy musi mieć takie dawkowanie.zaczełam od 1 tableki brałam ja miesiac .od nastepnego miesiaca 2 tabletki.po 3 nastepnych tygodniach wprowadziłam 3 tabletke,po nastepnym miesiacu wprowadzilam 4 tabletke.mialam problem w drugim miesiacu z wyproznieniem.troche wiecej sokow i samoczynnie przejdzie. schudlam 10kg.zaznaczam ze po 4 miesiacach stanelam w miejscu..raczej wydaje mi sie ze organizm musi sie przyzwyczaic do tych tabletek, jest styczen 2020 zaczynam chudnac powoli . te pierwsze kilogramy tracimy szybciej .nie musi byc dieta calkowita jemy inaczej zdrowiej. zaznaczm ze w ciagu tych miesiecy pare razy zmniejszalam dawkowanie jak sie gorzej czulam a pozniej zwiekszalam,, ijest okej. zaamierzam brac te leki 16 miesiecy.potym czasie powinna sie waga ustabilizowac. mam juz doswiadczenie po meridzie. i znam swoj organizm.

    Odpowiedz
    • Witaj, ja dzis wzielam pierwsza mysimbe i przez jakies 5 godzin nie wiedzialam co sie dzieje wokol film mi sie jakby urwal. 3x wymioty byłam jak sparalizowana. Już mi przeszło i nie wiem co dalej robić. Czy brać jutro?

      Odpowiedz
        • azja spróbuj jeszcze raz tylko jedna tabletke jezeli zle bedziesz sie czuła odstaw wez ja popołudniu. nie mieszaj tabletek z innymi tabletkami nawet przeciwbolowymi.duzo pij,pamietaj jezeli powtórzy sie to to znaczy ze mozesz miec problem z cisnieniem .i nie ryzykoj zdrowiem,ja na poczatku miałam problem ze spaniem ale przeszlo.na poczatku moze sie lekko krecic w głowie ale organizm sie przyzwyczaja.nie wprowadzaj scisłej diety na poczatku.tabletke bierz po pracy

          Odpowiedz
    • Meridia to narkotyk, a Mysimbę stosuje się maksymalnie 4 miesiące. Mam nadzieję, że nikt nie weźmie do siebie Twoich rad.

      Odpowiedz
      • Czy tylko Meridia? Czy myślisz, że to nie są bardzo podobne odczucia? Przecież to nie są zioła ani eco witaminy. Bierzesz na swoją odpowiedzialność. Zapytaj znajomych, jak działają narkotyki i porównaj. Wiem, co piszę, brałam i Meridię, i Mysimbę.

        Odpowiedz
      • M. Co Ty opowiadasz? Musimbe można stosować znacznie dłużej. Jeśli po 4 miesiącach nie ma wystarczających efektów odstawiamy, jeśli są – co 12 miesięcy ewaluacja czy stosować dalej

        Odpowiedz
  26. Podczas wizyty u pani ginekolog po dzień dobry usłyszałam „znowu pani przytyła” (nie była to złośliwa wypowiedź) Choruje na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. W ciągu 2 lat przytyłam 15 kg (slodycze, zajadanie stresu). Moja waga początkowa to 75,5 kg przy wzroscie 157 cm. Pani ginekolog zamieniła mi lek na letrox i przepisała mi Mysimbe stwierdziła, że on mi pomoże zahamować chęć podjadania i nie będę miała takiej ochoty na słodycze. Ale muszę też zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii i zacząć ćwiczyć/ jeździć na rowerze itp. Zanim go kupiłam przeczytałam forum, gdzie są różne opinie. Zaryzykowałam od 17.06 schudłam 4,5 kg, zmniejszyłam kaloryczność potraw i zaczęłam się ruszać. Nie mam ochoty na słodycze i nie obiadam się, miałam czasami mdłości ale było to kilka razy. Polecam naprawę zderminowanym osobom.

    Odpowiedz
  27. Czy ktos wie jak wytłumaczyc lekarzowi zeby przepisal mi te tabletki? mam 158cm i 96kg do tego haschi , czyli bmi powyzej 38, moja dietetyk jak i endokrynolog stwierdzily ze nie ma przeciwskazan a rodzinny stwierdzil ze mam isc na silownie( jestem po urazie kolana i chodze w ortezie) i to zrzuce;/ na diecie udalo mi sie schudnac 12 kg w 5 miesiecyt ale teraz waga stoi;/ jakies podpowiedzi????

    Odpowiedz
  28. Zamierzam zacząć kurację masimbą …niedawno przestałam brać nasen z powodu problemów z zasypianiem .Proszę mi powiedzieć czy powinnam odczekać i jak długo .

    Odpowiedz
      • nie ćwiczę, bo urwałoby mi się ścięgno. Wcześniej dobrze się odżywiałam ze względu na insulinooporność, mam też niedoczynność. Po jednym opakowaniu zero spadku wagi. Jem mało…czasami cokolwiek by mieć na żołądku do drugiej dawki. Jak dla mnie to kiepskie tabletki na odchudzanie, chyba że dają rezultaty dla osób otyłych, które sobie nie odżywiały się wcześniej prawidłowo. moje BMI 29. Najgorsze, że innych tabletek nie ma. ktoś chyba zrobił sobie niezły biznes na tym badziewiu.

        Odpowiedz
      • Ja ćwiczę 3 razy w tygodniu. Treningi są ciężkie, wyczerpujące. Co do diety generalnie dieta 1300. Insulinoopornosc.
        Zaczęłam trzeci tydzień ..efekty słabiutko. -1kg. Podlamuje się. Efektów ubocznych nie mam spektakularnych. Na początku bardzo mi się chciało spać. Teraz momentami bardzo boli mnie brzuch. No i denerwuje mnie drżenie rąk.

        Odpowiedz
        • generalnie chyba te tabletki to ściema. zrobili sobie monopol, bo innych nie ma i zarabiają kasę. bardzo mało jem przy tych tabletkach, wcześniej zresztą nie objadłam się. skończyłam opakowanie i nic. zaczynam drugie i jestem załamana.

          Odpowiedz
  29. biorę lek od 4 tygodni. Oprócz rozwolnień, suchości w ustach i ograniczonego apetytu nie mam żadnych poważniejszych skutków ubocznych na szczęście. Ale na nieszczęście schudłam a raczej nie bo to ruchome 1 kg. Odżywiam się prawidłowo bo mam insulinooporność. Jestem załamana. Liczyłam na spadek wagi. Kiedy ruszy? może u was było podobnie i ruszyło…wspomóżcie mnie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz