Mobilat

Podmiot odpowiedzialnySTADA Arzneimittel AG
Kod ATCM02AC
ProceduraNAR
SubstancjaEkstrakt z kory nadnercz, Kwas salicylowy, Polisiarczan mukopolisacharydowy

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Mobilat?

Lek Mobilat zawiera ekstrakt z kory nadnerczy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwwysiękowych. Działanie to wspomaga kwas salicylowy, który dodatkowo wywiera działanie przeciwbólowe i ułatwia penetrację biologicznie czynnych składników leku Mobilat do tkanek. Mukopolisacharydowy polisiarczan działa przeciwzapalnie i zmniejsza miejscowo krzepliwość krwi, zwiększa przepływ tkankowy i przyspiesza regenerację tkanek.

Wskazania do stosowania
Leczenie pourazowych i miejscowych stanów zapalnych, choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych. Miejscowe, wspomagające leczenie zmienionych zapalnie stawów w chorobach reumatycznych.

Jaki jest skład Mobilat, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: mukopolisacharydowy polisiarczan, ekstrakt z kory nadnerczy i kwas salicylowy.

Pozostałe składniki to: disodu edetynian, tymol, izopropylowy alkohol, etanoloamina, mirystylowy alkohol, cetylostearylowy alkohol emulgujący (typ A),woskowa podstawa maściowa, kwas stearynowy, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Dawkowanie preparatu Mobilat – jak stosować ten lek?

Okres stosowania leku Mobilat określa lekarz, zależy on od rodzaju i przebiegu choroby. Mobilat maść jest lekiem do stosowania miejscowego, na skórę.

Zalecana dawka:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej należy raz lub trzy razy na dobę na zmienione chorobowo miejsca nakładać pasek maści o długości od 5 do 15 cm. Jeżeli pacjent stosuje opatrunek okluzyjny dawkę można odpowiednio zwiększyć. Po nałożeniu maści na zmieniony chorobowo obszar, należy delikatnie wmasować ją w skórę. Długotrwałe stosowanie leku Mobilat na dużych obszarach powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W związku ze sposobem podawania leku Mobilat przedawkowanie jest mało prawdopodobne. Możliwe jest zatrucie salicylanami w przypadku przypadkowego połknięcia leku. Objawami zatrucia są wymioty, nasilone pocenie się, tachykardia (częstoskurcz, czyli przyspieszenie akcji serca powyżej 100 uderzeń na minutę), hiperwentylacja (zbyt głębokie i intensywne oddychanie), gorączka, szumy uszne, zaburzenia świadomości, zasadowica oddechowa i zasadowy odczyn moczu.

Leczenie: płukanie żołądka, monitorowanie stężenia salicylanów w surowicy krwi, pomiar pH osocza i elektrolitów. Może być niezbędne zastosowanie diurezy forsowanej.

W przypadku wystąpienia objawów przedawkowania lekarz zastosuje właściwe leczenie objawowe.
W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Mobilat, należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mobilat – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mobilat w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Mobilat na dużych powierzchniach skóry u kobiet w ciąży, chyba że ewentualne korzyści terapeutyczne dla matki przeważają nad ryzykiem dla dziecka. Nie stosować leku Mobilat w okolicy piersi u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Mobilat – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Mobilat przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Mobilat - (0,2 g + 1 g + 2 g)/100 g, Żel (Mucopolisaccharidi polisulfas + Suprarenali extractum + Acidum salicylicum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Mobilat m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Mobilat - (0,2 g + 1 g + 2 g)/100 g, Żel (Mucopolisaccharidi polisulfas + Suprarenali extractum + Acidum salicylicum)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Mobilat w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Mobilat - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Mobilat? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Dodaj komentarz