Ostatnia aktualizacja:
Podmiot odpowiedzialny | US Pharmacia Sp. z o.o. |
Kod ATC | M01AE01 |
Procedura | NAR |
Substancja | Ibuprofen |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ibuprom Max Sprint?
Lek Ibuprom Max Sprint zawiera ibuprofen – substancję czynną należącą do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest lekiem działającym przeciwbólowo. Pomaga zwalczać stan zapalny, który jest jedną z przyczyn bólu. Lek obniża również gorączkę.
Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe). Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (m. in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Spis treści
- 1 Jaki jest skład Ibuprom Max Sprint, jakie substancje zawiera?
- 2 Dawkowanie preparatu Ibuprom Max Sprint – jak stosować ten lek?
- 3 Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
- 4 Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprom Max Sprint – czy mogę spożywać alkohol?
- 5 Czy można stosować Ibuprom Max Sprint w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 6 Ulotka Ibuprom Max Sprint – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
- 7 Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Jaki jest skład Ibuprom Max Sprint, jakie substancje zawiera?
1 kapsułka zawiera:
substancja czynna: ibuprofen 400 mg
ponadto lek zawiera: makrogol 600, potasu wodorotlenek, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo uwodniony, woda oczyszczona.
Dawkowanie preparatu Ibuprom Max Sprint – jak stosować ten lek?
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
W doraźnym leczeniu: 1 kapsułka doustnie co 4 godziny (nie należy stosować więcej niż 3 kapsułki w ciągu doby). Kapsułek nie należy rozgryzać.
Dzieciom w wieku poniżej 12 lat
Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku
Nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.
Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy okres, do złagodzenia objawów.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
W razie przypadkowego przyjęcia zbyt dużej dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który podejmie odpowiednie działania.
U większości pacjentów mogą wystąpić: nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu lub rzadziej biegunka.
Mogą także wystąpić: szumy uszne, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego. Ciężkie zatrucie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i objawia się sennością, a bardzo rzadko także pobudzeniem i dezorientacją, śpiączką, drgawkami. U pacjentów z astmą może wystąpić zaostrzenie objawów astmy.
Lekarz zastosuje leczenie objawowe i podtrzymujące.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprom Max Sprint – czy mogę spożywać alkohol?
Zaleca się przyjmowanie leku po posiłku.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Ibuprom Max Sprint w okresie ciąży i karmienia piersią?
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
Należy skonsultować się z lekarzem podczas stosowania ibuprofenu podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży. Ibuprom Max Sprint jest przeciwwskazany do stosowania u kobiet w III trymestrze ciąży, ponieważ zwiększa to ryzyko powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym.
Ulotka Ibuprom Max Sprint – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Ibuprom Max Sprint - 400 mg, Kapsułki miękkie (Ibuprofenum) |
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ibuprom Max Sprint - 400 mg, Kapsułki miękkie (Ibuprofenum) |
Bibliografia
- Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne
Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)
Subskrypcja powiadomień
Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?