Ostatnia aktualizacja:
Podmiot odpowiedzialny | US Pharmacia Sp. z o.o. |
Kod ATC | N02BE51 |
Procedura | NAR |
Substancja | Fenylefryna, Kofeina, Paracetamol |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Gripex SinuCaps?
Gripex SinuCaps to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym. Łagodzi objawy występujące podczas przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, katar, kichanie, uczucie ogólnego rozbicia. Jeśli po upływie kilku dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Spis treści
- 1 Jaki jest skład Gripex SinuCaps, jakie substancje zawiera?
- 2 Dawkowanie preparatu Gripex SinuCaps – jak stosować ten lek?
- 3 Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
- 4 Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gripex SinuCaps – czy mogę spożywać alkohol?
- 5 Czy można stosować Gripex SinuCaps w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 6 Ulotka Gripex SinuCaps – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
- 7 Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Jaki jest skład Gripex SinuCaps, jakie substancje zawiera?
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 300 mg, kofeina 25 mg, chlorowodorek fenylefryny 5 mg.
Substancje pomocnicze to: skrobia, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza żółty tlenek (E 172), błękit patentowy (E 131), żółcień chinolinowa (E 104).
Dawkowanie preparatu Gripex SinuCaps – jak stosować ten lek?
Lek należy stosować doustnie.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
2 kapsułki co 4-6 godz. (maksymalnie 12 kapsułek na dobę).
Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Mogą wystąpić: nasilone nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie.
Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. Mogą również wystąpić objawy takie jak: zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, bladość powłok, zaburzenia oddychania, bezsenność. Jeśli od przedawkowania nie upłynęła więcej niż 1 godzina należy sprowokować wymioty i skontaktować się z lekarzem.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gripex SinuCaps – czy mogę spożywać alkohol?
Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Gripex SinuCaps w okresie ciąży i karmienia piersią?
Leku nie należy stosować w okresie ciąży.
Ulotka Gripex SinuCaps – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Gripex SinuCaps - 300 mg + 25 mg + 5 mg, Kapsułki twarde (Paracetamolum + Coffeinum + Phenylephrini hydrochloridum) |
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Gripex SinuCaps - 300 mg + 25 mg + 5 mg, Kapsułki twarde (Paracetamolum + Coffeinum + Phenylephrini hydrochloridum) |
Bibliografia
- Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne
Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Stosuję Gripex SinuCaps podczas aktualnej infekcji i jestem bardzo zadowolony z efektów jego działania. Preparat skutecznie łagodzi szereg uciążliwych objawów przeziębienia – przede wszystkim uporczywy ból głowy, niedrożność zatok oraz ogólne osłabienie organizmu. Szczególnie doceniam kompleksowe działanie leku, który szybko przywraca lepsze samopoczucie. To dla mnie szczególnie istotne, ponieważ choroba dopadła mnie w najmniej odpowiednim momencie – tuż przed zaplanowanym urlopem. Dzięki zastosowaniu Gripex SinuCaps objawy przeziębienia są znacznie mniej dokuczliwe, co pozwala mi zachować względny komfort nawet w czasie choroby.
W przypadku kolejnego przeziębienia sięgnąłem po sprawdzony Gripex SinuCaps i muszę przyznać, że jestem niezwykle zadowolony z jego działania. Stosując lek regularnie co kilka godzin zgodnie z zaleceniami, zauważyłem szybką i skuteczną ulgę w objawach przeziębienia. Na podstawie moich wieloletnich doświadczeń z różnymi preparatami na przeziębienie, mogę z przekonaniem stwierdzić, że Gripex SinuCaps wyróżnia się wyjątkową skutecznością. Lek świetnie radzi sobie z wieloma objawami jednocześnie – udrażnia nos, zmniejsza ból gardła, obniża gorączkę i łagodzi ogólne objawy przeziębienia. Szczególnie doceniam jego kompleksowe działanie i szybkość, z jaką przynosi ulgę. Jest to dla mnie niezastąpiony preparat w okresie infekcji górnych dróg oddechowych.