Bisoratio

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyActavis Group PTC ehf.
Kod ATCC07AB07
ProceduraDCP
SubstancjaBisoprolol

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Bisoratio?

Bisoratio jest lekiem hamującym aktywność receptorów adrenergicznych (współczulnych) typu beta, działającym głównie na serce (kardioselektywność) i jest stosowany w leczeniu:
– nadciśnienia tętniczego (w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi);
– przewlekłej stabilnej dławicy piersiowej;
– przewlekłej stabilnej niewydolności serca o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim z ograniczoną czynnością skurczową komór (frakcja wyrzutowa ≤35% w ocenie echokardiograficznej) w skojarzeniu z inhibitorami ACE, lekami moczopędnymi oraz – w razie konieczności – glikozydami nasercowymi.

Reklama

Jaki jest skład Bisoratio, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bisoprolol.
Pozostałe składniki leku to:
laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krospowidon.

Tabletki Bisoratio 5 zawierają dodatkowo barwnik PB 22812 (laktoza jednowodna, żelaza tlenek żółty (E 172)).
Tabletki Bisoratio 10 zawierają dodatkowo, barwnik PB 27215 (laktoza jednowodna, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172)).

Dawkowanie preparatu Bisoratio – jak stosować ten lek?

Dokładny sposób dawkowania zawarty w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Najczęstsze objawy występujące w przypadku przedawkowania bisoprololu to: zwolnienie częstości rytmu serca, znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, skurcz oskrzeli, ostra niewydolność serca i zmniejszenie stężenia cukru we krwi (hipoglikemia). Stany te mogą objawiać się uczuciem duszności, wymiotami, i (lub) zaburzeniami świadomości.
W przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.
Lekarz zadecyduje o tym, jakie leczenie należy zastosować. Niezbędna jest kontrola czynności układu oddechowego i układu krążenia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bisoratio – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki mogą być podawane podczas jedzenia. Należy je popić niewielką ilością płynu, nie rozgryzać.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bisoratio w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Bisoprolol może zaburzać prawidłowy przebieg ciąży i (lub) powodować zaburzenia u płodu lub noworodka. Leki beta-adrenolityczne zmniejszają przepływ krwi przez łożysko, co może powodować obumarcie wewnątrzmaciczne płodu, poronienie lub przedwczesny poród. U płodu i noworodka bisoprolol może powodować hipoglikemię, bradykardię.
Podczas ciąży nie należy stosować bisoprololu, bez wyraźnej konieczności. W przypadku, gdy konieczne jest leczenie bisoprololem należy monitorować przepływ krwi przez macicę i łożysko oraz rozwój płodu. W przypadku szkodliwego działania na ciążę lub płód należy rozważyć inne leczenie. Niezbędna jest ścisła obserwacja noworodka. Objawy hipoglikemii lub bradykardia zdarzają się najczęściej w ciągu pierwszych trzech dni życia.

Ulotka Bisoratio – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Bisoratio - 2,5 mg, Tabletki (Bisoprololi fumaras)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Bisoratio - 2,5 mg, Tabletki (Bisoprololi fumaras)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

3.0 na 5 gwiazdek (na podstawie 1 opinii)

Znakomity
0%
Bardzo dobry
0%
Neutralny
100%
Słaby
0%
Fatalny
0%

1 komentarz do “Bisoratio”

  1. ★★★☆☆

    Z ogromnym rozczarowaniem muszę podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi jakości leku Bisoratio. Jako wieloletni pacjent i emeryt, jestem zmuszony do regularnego stosowania tego preparatu, jednak jego fatalna jakość wykonania powoduje poważne problemy przy codziennym użytkowaniu. Tabletki często rozpadają się już przy próbie wyjęcia z blistra, co skutkuje koniecznością wyrzucenia około połowy zakupionego opakowania. W praktyce oznacza to, że rzeczywisty koszt terapii jest dwukrotnie wyższy niż cena zakupu. Biorąc pod uwagę, że lek nie należy do tanich, a ja jako emeryt mam ograniczone możliwości finansowe, sytuacja ta jest szczególnie trudna. Dodatkowo frustrujący jest brak możliwości złożenia skutecznej reklamacji dotyczącej jakości produktu. Uważam, że tak istotny lek powinien spełniać podstawowe standardy jakościowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wysoką cenę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz