Ascalcin Plus o smaku malinowym

Podmiot odpowiedzialnyURGO Sp. z o.o.
Kod ATCN02BA51
ProceduraNAR
SubstancjaKwas acetylosalicylowy, Laktoglukonian wapnia, Witamina C (kwas askorbowy)

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ascalcin Plus o smaku malinowym?

Ascalcin Plus o smaku malinowym zawiera kwas acetylosalicylowy, kwas askorbowy (witamina C) i wapń.

Kwas acetylosalicylowy należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Kwas askorbowy (witamina C) i wapń wpływają na prawidłową czynność ścian naczyń krwionośnych. Zmniejszają ich przepuszczalność, działają przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo.

Lek Ascalcin Plus o smaku malinowym zawiera substancje, które umożliwiają szybkie i całkowite rozpuszczenie się składników w wodzie. Dzięki temu łatwo się on wchłania i jest dobrze tolerowany.

Lek jest stosowany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy oraz:
– gorączki,
– bólów mięśni i stawów,
– bólów głowy w tym migrenowych,
– bólów zębów,
– nerwobólów.

Jaki jest skład Ascalcin Plus o smaku malinowym, jakie substancje zawiera?

Każda saszetka zawiera:
substancje czynne
– kwas acetylosalicylowy 500 mg
– kwas askorbowy (witamina C) 300 mg
– wapń (w postaci laktoglukonianu wapnia) 200 mg

oraz substancje pomocnicze:
sodu wodorowęglan (178 mg sodu), kwas cytrynowy bezwodny, aspartam, aromat malinowy, sodu laurylosiarczan, betakaroten 1%, powidon K-25

Dawkowanie preparatu Ascalcin Plus o smaku malinowym – jak stosować ten lek?

Ascalcin Plus o smaku malinowym jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Dawkowanie
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosowana dawka to:

Dorośli:
1 lub 2 saszetki 3 razy na dobę.
Maksymalna dawka dobowa to 6 saszetek.

Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat):
1 saszetka 3 razy na dobę.
Maksymalna dawka dobowa to 3 saszetki.

Dzieci powyżej 12 lat:
1 saszetka 3 razy na dobę.
Maksymalna dawka dobowa to 3 saszetki.

Sposób podawania

Zawartość jednej saszetki rozpuścić w ½ szklanki letniej wody, wymieszać i wypić.
Lek zaleca się stosować po posiłku.

Czas podawania
Nie należy stosować Ascalcin Plus o smaku malinowym dłużej niż zalecane 3-5 dni

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zażycia dawki, przewyższającej zalecaną dawkę dobową, mogą wystąpić objawy przedawkowania (związane z obecnością kwasu acetylosalicylowego): przyspieszenie oddechu, nudności, wymioty, zaburzenia widzenia i słuchu (szumy uszne), bóle i zawroty głowy, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej i elektrolitowej (np. ubytek potasu), obniżenie stężenia glukozy we krwi, zmiany skórne.

W przypadku ostrego zatrucia mogą wystąpić: majaczenie, drżenie, duszność, nadmierna potliwość, pobudzenie psychoruchowe, wysoka gorączka, śpiączka.

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ascalcin Plus o smaku malinowym – czy mogę spożywać alkohol?

Spożywanie alkoholu podczas stosowania leku może nasilać drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na przewód pokarmowy.

Lek zaleca się stosować po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ascalcin Plus o smaku malinowym w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża i karmienie piersią
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie stosować leku Ascalcin Plus o smaku malinowym w czasie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na płodność
Ascalcin Plus o smaku malinowym może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu leczenia.

Ulotka Ascalcin Plus o smaku malinowym – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Ascalcin Plus o smaku malinowym przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ascalcin Plus o smaku malinowym - 500 mg + 300 mg + 200 mg, Proszek musujący (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum + Calcium)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Ascalcin Plus o smaku malinowym m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ascalcin Plus o smaku malinowym - 500 mg + 300 mg + 200 mg, Proszek musujący (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum + Calcium)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Ascalcin Plus o smaku malinowym w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Ascalcin Plus o smaku malinowym - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Ascalcin Plus o smaku malinowym? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Dodaj komentarz