Podmiot odpowiedzialny | |
Kod ATC | |
Procedura | |
Substancja | Rokuronium (bromek rokuronium) |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Rocuronium Mylan?
Rocuronium Mylan należy do grupy leków zwanych lekami zwiotczającymi mięśnie.
W normalnych warunkach nerwy wysyłają sygnały do mięśni za pomocą impulsów. Działanie leku Rocuronium Mylan polega na blokowaniu tych impulsów, dzięki czemu mięśnie rozluźniają się. Podczas operacji mięśnie pacjenta muszą być całkowicie rozluźnione. Ułatwia to chirurgowi przeprowadzenie zabiegu.
Lek Rocuronium Mylan można również stosować w warunkach znieczulenia w celu ułatwienia wprowadzenia rurki do tchawicy, aby wspomóc oddychanie (mechaniczne wspomaganie oddychania). Lekarz może także stosować ten lek przez krótki czas jako dodatkowy lek na oddziale intensywnej opieki medycznej (np. w celu wprowadzenia rurki do tchawicy).
Dzieci i młodzież
Lek ten może być podawany dzieciom i młodzieży w wieku do 18 lat (od noworodków urodzonych o czasie do młodzieży), jako dodatek do znieczulenia ogólnego w celu ułatwienia wprowadzenia rurki do tchawicy, aby wspomóc oddychanie (mechaniczna pomoc podczas oddychania) i zapewnić rozluźnienie mięśni podczas zabiegu chirurgicznego.
Jaki jest skład Rocuronium Mylan, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną jest rokuroniowy bromek.
Każdy ml roztworu do wstrzykiwań/ do infuzji zawiera 10 mg rokuroniowego bromku.
Każda fiolka o pojemności 5 ml zawiera 50 mg rokuroniowego bromku.
Pozostałe składniki to: sodu octan trójwodny, sodu chlorek, kwas octowy lodowaty, sodu wodorotlenek i woda do wstrzykiwań.
Dawkowanie preparatu Rocuronium Mylan – jak stosować ten lek?
Lek jest podawany pacjentowi przez anestezjologa. Jest on podawany dożylnie w pojedynczym wstrzyknięciu lub infuzji ciągłej (przez dłuższy czas) do żyły. Zazwyczaj podaje się dawkę 0,6 mg na kg masy ciała, a działanie leku utrzymuje się przez 30 do 40 minut. Podczas zabiegu chirurgicznego działanie Rocuronium Mylan będzie nieustannie kontrolowane.
Jeśli będzie to konieczne, pacjent otrzyma dodatkowe dawki. Anestezjolog dostosuje dawkę do potrzeb pacjenta. Zależy ona od wielu czynników, takich jak wpływ innych leków (wzajemne oddziaływanie leków na siebie), przybliżona długość zabiegu chirurgicznego, jak również wiek i stan kliniczny pacjenta.
Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek ten można podawać noworodkom (w wieku do 28 dni), niemowlętom (od 28 dni do ≤ 3 miesięcy), małym dzieciom (od >3 miesięcy do ≤ 2 lat), dzieciom (od 2 do 11 lat) i młodzieży (od 12 do ≤17 lat). Anestezjolog dostosuje dawkę zgodnie z potrzebami dziecka. Lekarz weźmie pod uwagę, że w przypadku dzieci może być konieczne podawanie infuzji z większą szybkością. Doświadczenie z rokuroniowym bromkiem w szczególnym rodzaju techniki anestezyjnej zwanym szybką intubacją w przypadku dzieci i młodzieży jest ograniczone. Stąd rokuroniowy bromek nie jest zalecany do stosowania w tym celu u dzieci i młodzieży.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Anestezjolog będzie starannie monitorować pacjenta podczas zabiegu, dlatego też jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę leku Rocuronium Mylan. Jeżeli jednak tak się stanie i płuca pacjenta nie będą pracować, anestezjolog upewni się, że sztuczne oddychanie będzie kontynuowane, aż pacjent będzie mógł sam oddychać. Konieczne może być wówczas kontynuowanie znieczulenia pacjenta , jednak jest to w tej sytuacji spodziewane.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rocuronium Mylan – czy mogę spożywać alkohol?
Brak odrębnych zaleceń.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Rocuronium Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Dane dotyczące stosowanie leku Rocuronii bromidum Stride u kobiet w ciąży są bardzo ograniczone i brak danych dotyczących stosowania u kobiet karmiących piersią. Lek Rocuronium Mylan można podawać kobietom w okresie ciąży lub karmiącym piersią wyłącznie, jeśli lekarz zdecyduje, że korzyści wynikające z leczenia przewyższają ryzyko.
Lek ten może być stosowany podczas zabiegu cesarskiego cięcia.
Brak jest danych dotyczących wpływu tego leku na płodność.
Ulotka Rocuronium Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Rocuronium Mylan przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Rocuronium Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Źródła / bibliografia:
- RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Dostępność Rocuronium Mylan w najbliższej aptece
Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.
Opinie o Rocuronium Mylan - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń
Stosujesz Rocuronium Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.
Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.