Konsultacja merytoryczna:

Rocuronium Sandoz

Substancją czynną leku Rocuronium Sandoz jest bromek rokuroniowy, należący do grupy leków zwiotczających mięśnie. Leki te stosowane są podczas operacji, jako element znieczulenia ogólnego. Lek Rocuronium Sandoz jest podawany pacjentowi przez anestezjologa. Może być również stosowany w oddziale intensywnej opieki medycznej w celu krótkotrwałego zwiotczenia mięśni.

Jaki jest skład Rocuronium Sandoz, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bromek rokuroniowy. Każdy ml roztworu do wstrzykiwań/koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 10 mg bromku rokuroniowego.

Każda fiolka 5 ml zawiera 50 mg bromku rokuroniowego.
Każda fiolka 10 ml zawiera 100 mg bromku rokuroniowego.

Pozostałe składniki to:
sodu octan trójwodny, sodu chlorek, kwas octowy lodowaty, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Rocuronium Sandoz – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku Rocuronium Sandoz wynosi 0,6 mg/kg masy ciała. Działanie leku trwa od 30 do 40 minut. Anestezjolog ustala dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę stosowane znieczulenie, przewidywany czas zabiegu chirurgicznego, inne podane leki oraz stan zdrowia pacjenta.

Lek Rocuronium Sandoz jest podawany pacjentowi przez anestezjologa.

Lek Rocuronium Sandoz podaje się dożylnie albo w postaci pojedynczego wstrzyknięcia, albo w ciągłej infuzji.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podczas zabiegu chirurgicznego anestezjolog stale monitoruje stan pacjenta, więc jest mało prawdopodobne, aby podał mu zbyt dużo leku Rocuronium Sandoz. Jednak w wypadku przedawkowania i w razie, gdy czynność mięśni oddechowych jest zaburzona, anestezjolog zapewni mechaniczną wentylację do czasu, gdy pacjent będzie mógł samodzielnie oddychać. Możliwe również, że pacjent będzie wymagał pozostania w stanie uśpienia aż do czasu ustąpienia objawów przedawkowania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do anestezjologa lub lekarza prowadzącego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rocuronium Sandoz – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rocuronium Sandoz w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy powiedzieć anestezjologowi lub lekarzowi prowadzącemu, jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub jeśli karmi piersią. Anestezjolog może podać pacjentce lek Rocuronium Sandoz, ale wcześniej należy to z nim omówić. Lek Rocuronium Sandoz może być podawany pacjentkom poddawanym cięciu cesarskiemu.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Rocuronium Sandoz

Ulotka Rocuronium Sandoz – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rocuronium Sandoz 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań/koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Rocuronii bromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 205.24 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rocuronium Sandoz m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rocuronium Sandoz 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań/koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Rocuronii bromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 233.63 KB

Cena - ile kosztuje Rocuronium Sandoz?

Cena Rocuronium Sandoz i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Rocuronium Sandoz.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Rocuronium Sandoz? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz