ROCURONIUM MYLAN

Podmiot odpowiedzialny: MYLAN S.A.S. 

WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Rocuronium Mylan należy do grupy leków zwanych lekami zwiotczającymi mięśnie.

W normalnych warunkach nerwy wysyłają sygnały do mięśni za pomocą impulsów. Działanie leku Rocuronium Mylan polega na blokowaniu tych impulsów, dzięki czemu mięśnie rozluźniają się. Podczas operacji mięśnie pacjenta muszą być całkowicie rozluźnione. Ułatwia to chirurgowi przeprowadzenie zabiegu.

Lek Rocuronium Mylan można również stosować w warunkach znieczulenia w celu ułatwienia wprowadzenia rurki do tchawicy, aby wspomóc oddychanie (mechaniczne wspomaganie oddychania). Lekarz może także stosować ten lek przez krótki czas jako dodatkowy lek na oddziale intensywnej opieki medycznej (np. w celu wprowadzenia rurki do tchawicy).

Dzieci i młodzież
Lek ten może być podawany dzieciom i młodzieży w wieku do 18 lat (od noworodków urodzonych o czasie do młodzieży), jako dodatek do znieczulenia ogólnego w celu ułatwienia wprowadzenia rurki do tchawicy, aby wspomóc oddychanie (mechaniczna pomoc podczas oddychania) i zapewnić rozluźnienie mięśni podczas zabiegu chirurgicznego.

SKŁAD

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną jest rokuroniowy bromek.
Każdy ml roztworu do wstrzykiwań/ do infuzji zawiera 10 mg rokuroniowego bromku.
Każda fiolka o pojemności 5 ml zawiera 50 mg rokuroniowego bromku.

Pozostałe składniki to: sodu octan trójwodny, sodu chlorek, kwas octowy lodowaty, sodu wodorotlenek i woda do wstrzykiwań.

DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować? Instrukcja stosowania.

Lek jest podawany pacjentowi przez anestezjologa. Jest on podawany dożylnie w pojedynczym wstrzyknięciu lub infuzji ciągłej (przez dłuższy czas) do żyły. Zazwyczaj podaje się dawkę 0,6 mg na kg masy ciała, a działanie leku utrzymuje się przez 30 do 40 minut. Podczas zabiegu chirurgicznego działanie Rocuronium Mylan będzie nieustannie kontrolowane.

Jeśli będzie to konieczne, pacjent otrzyma dodatkowe dawki. Anestezjolog dostosuje dawkę do potrzeb pacjenta. Zależy ona od wielu czynników, takich jak wpływ innych leków (wzajemne oddziaływanie leków na siebie), przybliżona długość zabiegu chirurgicznego, jak również wiek i stan kliniczny pacjenta.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek ten można podawać noworodkom (w wieku do 28 dni), niemowlętom (od 28 dni do ≤ 3 miesięcy), małym dzieciom (od >3 miesięcy do ≤ 2 lat), dzieciom (od 2 do 11 lat) i młodzieży (od 12 do ≤17 lat). Anestezjolog dostosuje dawkę zgodnie z potrzebami dziecka. Lekarz weźmie pod uwagę, że w przypadku dzieci może być konieczne podawanie infuzji z większą szybkością. Doświadczenie z rokuroniowym bromkiem w szczególnym rodzaju techniki anestezyjnej zwanym szybką intubacją w przypadku dzieci i młodzieży jest ograniczone. Stąd rokuroniowy bromek nie jest zalecany do stosowania w tym celu u dzieci i młodzieży.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Anestezjolog będzie starannie monitorować pacjenta podczas zabiegu, dlatego też jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę leku Rocuronium Mylan. Jeżeli jednak tak się stanie i płuca pacjenta nie będą pracować, anestezjolog upewni się, że sztuczne oddychanie będzie kontynuowane, aż pacjent będzie mógł sam oddychać. Konieczne może być wówczas kontynuowanie znieczulenia pacjenta , jednak jest to w tej sytuacji spodziewane.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów. Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dane dotyczące stosowanie leku Rocuronii bromidum Stride u kobiet w ciąży są bardzo ograniczone i brak danych dotyczących stosowania u kobiet karmiących piersią. Lek Rocuronium Mylan można podawać kobietom w okresie ciąży lub karmiącym piersią wyłącznie, jeśli lekarz zdecyduje, że korzyści wynikające z leczenia przewyższają ryzyko.

Lek ten może być stosowany podczas zabiegu cesarskiego cięcia.

Brak jest danych dotyczących wpływu tego leku na płodność.

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

OPINIE PACJENTÓW / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here