Konsultacja merytoryczna:

Rocuronium bromide Hameln

Rocuronium bromide Hameln należy do grupy leków zwanych lekami zwiotczającymi mięśnie. Fizjologicznie nerwy komunikują się z mięśniami poprzez wysyłanie impulsów. Działanie Rocuronium bromide Hameln polega na blokowaniu tych impulsów co powoduje zwiotczenie mięśni. W trakcie operacji mięśnie pacjenta muszą pozostawać całkowicie rozluźnione, co znacznie ułatwia przeprowadzenie operacji przez chirurga.

Rocuronium bromide Hameln jest podawany podczas znieczulenia ogólnego w celu ułatwienia wprowadzenia rurki intubacyjnej do tchawicy w celu wykonania mechanicznej wentylacji (mechaniczne wspomaganie oddychania). Rocuronium bromide Hameln jest podawany również przez krótki okres czasu jako lek uzupełniający w oddziałach intensywnej opieki medycznej (OIOM) (np. w celu ułatwienia wprowadzenia rurki intubacyjnej do tchawicy).

Dzieci i młodzież (0 <18 lat)
Rocuronium bromide Hameln znajduje zastosowanie u noworodków donoszonych, dzieci i młodzieży w wieku 0 <18 lat jako lek pomocniczy w znieczuleniu ogólnym w celu ułatwienia wprowadzenia rurki dotchawiczej do wykonania mechanicznej wentylacji (mechaniczne wspomaganie oddychania) oraz w celu uzyskania zwiotczenia mięśni szkieletowych.

Jaki jest skład Rocuronium bromide Hameln, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bromek rokuronium.
1ml zawiera 10 mg bromku rokuronium

Każda 2,5 ml fiolka zawiera 25 mg bromku rokuronium
Każda 5 ml ampułka lub fiolka zawiera 50 mg bromku rokuronium
Każda 10 ml fiolka zawiera 100 mg bromku rokuronium

Pozostałe substancje pomocnicze to : sodu chlorek, sodu octan trójwodny, kwas octowy lodowaty oraz woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Rocuronium bromide Hameln – jak stosować ten lek?

Lek Rocuronium bromide Hameln będzie podawany pacjentowi przez lekarza anestezjologa. Lek jest podawany dożylnie zarówno jako pojedyncze wstrzyknięcie jak i poprzez ciągły wlew dożylny (przez dłuższy okres).

Zazwyczaj stosowana dawka to 0,6 mg /kg masy ciała, działanie leku trwa 30 do 40 minut. W czasie zabiegu chirurgicznego działanie Rocuronium bromide Hameln jest kontrolowane w sposób ciągły. W razie potrzeby, pacjent może otrzymać dodatkowe dawki. Dawka jest dostosowana do potrzeb pacjenta przez lekarza anestezjologa. Wielkość dawki zależy od szeregu czynników, takich jak interakcje z lekami (aktywność krzyżowa), zwraca się uwagę również na szacunkowy czas trwania zabiegu chirurgicznego, a także wiek i stan kliniczny pacjenta.

Lek przeznaczony jest wyłącznie do jednorazowego zastosowania.

Stosowanie u dzieci i młodzieży( 0 < 18 lat) Lek ten można podawać noworodkom (0–28 dni), niemowlętom (>28 dni ≤3 miesiące), małym dzieciom (>3 miesiące ≤2 lata), dzieciom (2 lata-11 lat) oraz młodzieży (12 lat ≤17 lat). Dawki i działanie leku u dzieci mogą się nieco różnić od tych jak u dorosłych. Anestezjolog dostosowuje dawkę do potrzeb dziecka. W przypadku dzieci konieczne może być zwiększenie szybkości infuzji.

Doświadczenie dotyczące stosowania bromku rokuronium u dzieci i młodzieży w specjalnym rodzaju techniki znieczulenia o nazwie szybka indukcja sekwencyjna jest ograniczone. Z tego powodu nie zaleca się stosowania bromku rokuronium do tego celu u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podczas leczenia z zastosowaniem Rocuronium bromide Hameln, pacjent pozostaje pod ścisłym nadzorem lekarza anestezjologa, dlatego mało prawdopodobne jest otrzymanie zbyt dużej dawki Rocuronium bromide Hameln. Jeżeli to nastąpi, lekarz anestezjolog upewni się, że znieczulenie i sztuczna wentylacja będą kontynuowane do momentu, gdy pacjent ponownie zacznie samodzielnie oddychać.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

W celu zapoznania się z informacją przeznaczoną dla lekarzy i pracowników służby zdrowia patrz odpowiedni punkt poniżej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rocuronium bromide Hameln – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rocuronium bromide Hameln w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Dane dotyczące stosowania Rocuronium bromide Hameln u kobiet w ciąży są bardzo ograniczone. Brak danych dotyczących stosowania Rocuronium bromide Hameln u kobiet karmiących. Rocuronium bromide Hameln można podawać kobietom ciężarnym i karmiącym piersią jedynie w przypadku gdy lekarz zadecyduje, iż uzyskane korzyści przewyższają ryzyko. Lek Rocuronium bromide Hameln może być podawany w trakcie cesarskiego cięcia.

Brak jest dostępnych danych dotyczących wpływu tego leku na płodność.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Rocuronium bromide Hameln wykazuje istotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn. Z tego powodu nie zaleca się prowadzenia pojazdów lub obsługiwania potencjalnie niebezpiecznych urządzeń podczas pierwszych 24 godzin po zastosowaniu leku.

Lekarz powinien poinformować pacjenta, kiedy będzie mógł zacząć ponownie prowadzić pojazdy lub obsługiwać maszyny. Po znieczuleniu pacjent powinien udać się do domu koniecznie w towarzystwie osoby dorosłej.

Ulotka Rocuronium bromide Hameln – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rocuronium bromide Hameln 10 mg/ml roztwór do wstrzykiwań/do infuzji (Rocuronii bromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 134.19 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rocuronium bromide Hameln m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rocuronium bromide Hameln 10 mg/ml roztwór do wstrzykiwań/do infuzji (Rocuronii bromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 220.22 KB

Cena - ile kosztuje Rocuronium bromide Hameln?

Cena Rocuronium bromide Hameln i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Rocuronium bromide Hameln.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Rocuronium bromide Hameln? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

MULTIWITAMINA jest suplementem diety, który dostarcza 100% wskazanej dziennej dawki witamin. Dzięki temu wspomaga działanie organizmu, a szczególnie takich układów jak krwionośny, immunologiczny i nerwowy.

Preparat polecany dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia, dzieci i dorosłych. Suplement diety Sambucol Baby w postaci saszetek z proszkiem do rozpuszczania uzupełnia codzienną dietę w standaryzowany ekstrakt z owoców bzu czarnego, witaminy C i…

WITAMINA C 1000 dla osób odchudzających się oraz diabetyków to suplement diety, który nie zawiera cukru. Wspomaga pracę układu immunologicznego oraz wykazuje właściwości antyoksydacyjne.

CUTISHELP Maść konopna na noc Łuszczyca to preparat do użytku zewnętrznego, który wykazuje właściwości nawilżające oraz chroni przed podrażnieniami. Wzmacnia ogólną kondycję skóry, uelastycznia i przywraca równowagę hydro-lipidową.

Allévo Weight Loss, to błonnik pokarmowy, który w sposób naturalny wspomaga odchudzanie. Stosowanie preparatu pozwala uzyskać większą utratę masy ciała, jeśli jest stosowany w połączeniu z dietą niskokaloryczną. Kapsułki zawierają glukomannan.

Kasza jaglana powinna na stałe zagościć w menu każdego. Jest to niesamowicie zdrowy produkt, zawierający cenne składniki odżywcze, korzystnie wpływające na organizm. Bio Kasza jaglana marki Intenson to gwarancja najwyższej jakoś…

HYSAN to preparat w postaci aerozolu, który zawiera hialuronian sodu odpowiadający za działanie nawilżające i łagodzące. Normuje poziom wilgotności błony śluzowej nosa i zapobiega jej przesychaniu.

Swanson Full Spectrum Lemon Balm to preparat zawierający melisę lekarską, znaną i cenioną w medycynie naturalnej za właściwości uspokajające i relaksujące. Suplement polecany dla osób mających problem z zasypianiem oraz narażonym…

DOPPELHERZ Aktiv ProBiotyk Premium to preparat, który zawiera 2 szczepy bakterii. Dzięki nim przywraca prawidłową mikroflorę bakteryjną (wyjałowioną w czasie kuracji antybiotykowej) i chroni przed infekcjami.

Specjalistyczny żel do higieny intymnej Infectvagin to preparat rekomendowany do codziennego mycia okolic intymnych. Jest on szczególnie polecany w przypadku skłonności do nawracania infekcji intymnych zarówno o podłożu bakteryjnym, jak i grzybiczym.

LOVI Kubek 360 Junior - Retro jasnoróżowy z uchwytami to niezwykle wygodny w zastosowaniu wyrób, który wspomaga naukę samodzielnego picia u dzieci między 1 a 2 rokiem życia.

Czekoladki waniliowo-orzechowe Protein Bites Allnutrition podbijają kubki smakowe! Cienka warstwa polewy oblepia miękki środek, który smakuje po prostu rewelacyjnie. Czekoladki są zdrowe, zawierają dużo białka i błonnika.

Floridral niezastąpiony zawsze wtedy, gdy dokucza biegunka lub wymioty osłabiające naturalną mikroflorę bakteryjną w jelitach, co może być przyczyną niebezpiecznego odwodnienia organizmu. Środek zawiera cenne elektrolity oraz bakterie probiotyczne.

Profesjonalny nakłuwacz jednorazowego użytku Accu-Chek Safe-T-Pro Uno w dużym, ekonomicznym opakowaniu. Produkt służy do pobierania krwi kapilarnej do oznaczania stężenia glukozy we krwi.

Symbol zastępczy

Cholekalcyferol to witamina, która wspomaga m.in. zdrowie mięśni, kości i zębów. Jedna tabletka do ssania suplementu diety Witamina D3 4000j.m dostarcza aż 2000% dziennego zapotrzebowania na tę substancję.

DIOHESMIN to złożony preparat przyczyniający się do utrzymania zdrowego stanu naczyń krwionośnych. Zapobiega obrzękom kończyn dolnych i wykazuje właściwości antyoksydacyjne.

Aphtihelp gel, to preparat w postaci żelu, który daje ratunek w przypadku wystąpienia aft, pleśniawek i stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej spowodowanej urazami mechanicznymi, bakteriami lub grzybami. Zawiera chloheksydynę i kwas hialuronowy.

BOBOTIC to produkt działający na bazie symetykonu – substancji, która ogranicza stopień napięcia powierzchniowego śluzu i pęcherzyków gazów w jelitach. Dzięki temu łagodzi np. kolkę, wzdęcia czy niestrawność.

Chcesz wspomóc swój organizm w trudnym okresie? Zastosuj suplement diety Ekogal olej z wątroby rekina grenlandzkiego, który uzupełnia codzienną dietę w alkoksyglicerole. Preparat rekomendowany w okresach nadmiernego stresu i wysiłku.

MELISKI to naturalny suplement diety, który działa uspokajająco. Dzięki zawartości melisy, chmielu i magnezu pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego.