ROCURONIUM HOSPIRA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ROCURONIUM HOSPIRA? – OPIS I WSKAZANIA

Rocuronium Hospira należy do grupy leków, nazywanych lekami zwiotczającymi mięśnie. W normalnych warunkach nerwy przekazują informację do mięśni za pomocą impulsów. Działanie leku Rocuronium Hospira polega na blokowaniu tych impulsów, czego skutkiem jest zwiotczenie mięśni. Podczas operacji mięśnie pacjenta powinny być całkowicie rozluźnione. Ułatwia to chirurgowi wykonanie operacji.

U dorosłych i dzieci, w warunkach ogólnego znieczulenia, lek Rocuronium Hospira można stosować w celu ułatwienia wprowadzenia rurki do tchawicy, aby ułatwić oddychanie (mechaniczne wspomaganie oddychania) oraz zapewnić zwiotczenie mięśni pacjenta podczas zabiegu chirurgicznego.

W przypadku dorosłych, lekarz może również użyć tego leku przez krótki okres czasu, jako uzupełnienie leczenia stosowanego na oddziale intensywnej opieki medycznej (np. w celu ułatwienia intubacji i zastosowania u pacjenta mechanicznego oddychania). Dodatkowo pacjent może otrzymać ten lek w sytuacji kryzysowej, gdy konieczne jest bardzo szybkie wprowadzenie rurki do tchawicy w celu przygotowania pacjenta do zabiegu chirurgicznego.

SKŁAD ROCURONIUM HOSPIRA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest rokuroniowy bromek.
Każdy mililitr (ml) roztworu zawiera 10 mg rokuroniowego bromku.
Każda fiolka z 5 ml roztworu zawiera 50 mg rokuroniowego bromku.
Każda fiolka z 10 ml roztworu zawiera 100 mg rokuroniowego bromku.

Pozostałe składniki to: sodu octan bezwodny, sodu chlorek, kwas octowy, lodowaty, sodu wodorotlenek i woda do wstrzykiwań.

Każda fiolka z 5 ml roztworu Rocuronium Hospira zawiera 7,8 mg sodu.
Każda fiolka z 10 ml roztworu Rocuronium Hospira zawiera 15,6 mg sodu.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ROCURONIUM HOSPIRA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka
Anestezjolog ustali odpowiednią dawkę leku Rocuronium Hospira uwzględniając:
– rodzaj leku znieczulającego
– przewidywany czas trwania zabiegu chirurgicznego
– inne leki przyjmowane przez pacjenta
– stan zdrowia pacjenta

Zwykle stosowana dawka to 0,6 mg na kg masy ciała, a działanie utrzymuje się przez 30-40 minut.

Jak jest podawany lek Rocuronium Hospira
Lek Rocuronium Hospira jest podawany pacjentowi przez anestezjologa. Lek podawany jest dożylnie w postaci pojedynczego zastrzyku lub w ciągłej infuzji (w kroplówce).

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ROCURONIUM HOSPIRA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Anestezjolog będzie monitorował stan pacjenta przez cały czas trwania zabiegu, dlatego jest bardzo mało prawdopodobne, aby podano zbyt dużą dawkę leku Rocuronium Hospira. Niemniej jednak, jeżeli tak się zdarzy i płuca pacjenta przestaną pracować, anestezjolog zapewni sztuczne podtrzymywanie oddychania do czasu, aż pacjent zacznie oddychać samodzielnie. Podczas leczenia tego stanu może zaistnieć konieczność podtrzymania stanu uśpienia.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub anestezjologa.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ROCURONIUM HOSPIRA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub anestezjologa przed zastosowaniem tego leku. Dane dotyczące stosowania Rocuronium Hospira u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią są bardzo ograniczone. Rocuronium Hospira można podawać kobietom ciężarnym i karmiącym piersią jedynie w przypadku, gdy lekarz zadecyduje, iż uzyskane korzyści przewyższają ryzyko.

Lek Rocuronium Hospira może być podawany w trakcie cesarskiego cięcia. Brak dostępnych danych dotyczących wpływu tego leku na płodność.

ULOTKA LEKU ROCURONIUM HOSPIRA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ROCURONIUM HOSPIRA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ROCURONIUM HOSPIRA CENA, REFUNDACJA

ROCURONIUM HOSPIRA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here