Konsultacja merytoryczna:

Rocuronium Hospira

Rocuronium Hospira należy do grupy leków, nazywanych lekami zwiotczającymi mięśnie. W normalnych warunkach nerwy przekazują informację do mięśni za pomocą impulsów. Działanie leku Rocuronium Hospira polega na blokowaniu tych impulsów, czego skutkiem jest zwiotczenie mięśni. Podczas operacji mięśnie pacjenta powinny być całkowicie rozluźnione. Ułatwia to chirurgowi wykonanie operacji.

U dorosłych i dzieci, w warunkach ogólnego znieczulenia, lek Rocuronium Hospira można stosować w celu ułatwienia wprowadzenia rurki do tchawicy, aby ułatwić oddychanie (mechaniczne wspomaganie oddychania) oraz zapewnić zwiotczenie mięśni pacjenta podczas zabiegu chirurgicznego.

W przypadku dorosłych, lekarz może również użyć tego leku przez krótki okres czasu, jako uzupełnienie leczenia stosowanego na oddziale intensywnej opieki medycznej (np. w celu ułatwienia intubacji i zastosowania u pacjenta mechanicznego oddychania). Dodatkowo pacjent może otrzymać ten lek w sytuacji kryzysowej, gdy konieczne jest bardzo szybkie wprowadzenie rurki do tchawicy w celu przygotowania pacjenta do zabiegu chirurgicznego.

Jaki jest skład Rocuronium Hospira, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest rokuroniowy bromek.
Każdy mililitr (ml) roztworu zawiera 10 mg rokuroniowego bromku.
Każda fiolka z 5 ml roztworu zawiera 50 mg rokuroniowego bromku.
Każda fiolka z 10 ml roztworu zawiera 100 mg rokuroniowego bromku.

Pozostałe składniki to: sodu octan bezwodny, sodu chlorek, kwas octowy, lodowaty, sodu wodorotlenek i woda do wstrzykiwań.

Każda fiolka z 5 ml roztworu Rocuronium Hospira zawiera 7,8 mg sodu.
Każda fiolka z 10 ml roztworu Rocuronium Hospira zawiera 15,6 mg sodu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Rocuronium Hospira – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka
Anestezjolog ustali odpowiednią dawkę leku Rocuronium Hospira uwzględniając:
– rodzaj leku znieczulającego
– przewidywany czas trwania zabiegu chirurgicznego
– inne leki przyjmowane przez pacjenta
– stan zdrowia pacjenta

Zwykle stosowana dawka to 0,6 mg na kg masy ciała, a działanie utrzymuje się przez 30-40 minut.

Jak jest podawany lek Rocuronium Hospira
Lek Rocuronium Hospira jest podawany pacjentowi przez anestezjologa. Lek podawany jest dożylnie w postaci pojedynczego zastrzyku lub w ciągłej infuzji (w kroplówce).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Anestezjolog będzie monitorował stan pacjenta przez cały czas trwania zabiegu, dlatego jest bardzo mało prawdopodobne, aby podano zbyt dużą dawkę leku Rocuronium Hospira. Niemniej jednak, jeżeli tak się zdarzy i płuca pacjenta przestaną pracować, anestezjolog zapewni sztuczne podtrzymywanie oddychania do czasu, aż pacjent zacznie oddychać samodzielnie. Podczas leczenia tego stanu może zaistnieć konieczność podtrzymania stanu uśpienia.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub anestezjologa.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rocuronium Hospira – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rocuronium Hospira w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub anestezjologa przed zastosowaniem tego leku. Dane dotyczące stosowania Rocuronium Hospira u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią są bardzo ograniczone. Rocuronium Hospira można podawać kobietom ciężarnym i karmiącym piersią jedynie w przypadku, gdy lekarz zadecyduje, iż uzyskane korzyści przewyższają ryzyko.

Lek Rocuronium Hospira może być podawany w trakcie cesarskiego cięcia. Brak dostępnych danych dotyczących wpływu tego leku na płodność.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Rocuronium Hospira

Ulotka Rocuronium Hospira – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rocuronium Hospira, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań/do infuzji (Rocuronii bromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 173.32 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rocuronium Hospira m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rocuronium Hospira, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań/do infuzji (Rocuronii bromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 257.44 KB

Cena - ile kosztuje Rocuronium Hospira?

Cena Rocuronium Hospira i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Rocuronium Hospira.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Rocuronium Hospira? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz