Amol

Amol to tradycyjny lek w postaci płynu, który zawiera mieszaninę olejków eterycznych. Jest dostępny bez recepty. Może być stosowany zarówno zewnętrznie, na skórę, jak i wewnętrznie, doustnie. Wewnętrznie stosowany jest w łagodnych dolegliwościach trawiennych jako środek rozkurczający. Zewnętrznie stosowany na skórę działa rozgrzewająco i powoduje przekrwienie skóry.

Aromatol

Aromatol to lek dostępny bez recepty, który zawiera mieszaninę olejków eterycznych i lewomentolu. Jest stosowany zewnętrznie na skórę, do płukania gardła, do inhalacji parowej lub doustnie. Zewnętrznie, Aromatol jest stosowany w celu poprawy złego samopoczucia np. przy przeziębieniu, bólach głowy, bólach mięśniowych, po ukąszeniach przez owady. Wewnętrznie, jest stosowany w dolegliwościach trawiennych takich jak wzdęcia i niestrawność.

Cholitol

Cholitol to tradycyjny lek roślinny w postaci płynu doustnego, który jest dostępny bez recepty. Składnikami czynnymi są nalewka z kłączy kurkumy, sok z korzenia mniszka, nalewka kozłkowa, nalewka miętowa, nalewka z karczocha i nalewka z liści pokrzyku. Wskazaniem do stosowania leku są zaburzenia trawiennych. Preparat zaleca się stosować doraźnie w niestrawności.

Fito-Mix XII fix

Fito-Mix XII fix to preparat roślinny w postaci ziół do zaparzania w saszetkach. Jest stosowany przy zaburzeniach czynności wątroby, w chorobach dróg żółciowych, stanach zapalnych pęcherzyka żółciowego, w kamicy wątrobowej i przy żółtaczce. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania. Produkt jest dostępny bez recepty.

Gargarisma prophylacticum Amara

Gargarisma Prophylacticum Amara to lek w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do płukania gardła. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne na błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Stosowany jest w stanach zapalnych gardła, jamy ustnej i przy podrażnieniu błon śluzowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Gastrobonisol

Gastrobonisol to preparat ziołowy w postaci kropli, który wspomaga proces trawienia i utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu jelitowego. Tradycyjnie stosowany jest pomocniczo w zaburzeniach trawiennych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soków trawiennych, w tym soku żołądkowego i żółci. Lek stosuje się objawowo w niestrawności. Gastrobonisol jest dostępny bez recepty.

Gastrosan fix

Gastrosan fix to produkt leczniczy zawierający zioła stosowane w stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Składniki aktywne to: kwiat rumianku, korzeń prawoślazu i liść mięty pieprzowej. Preparat jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to stany skurczowe w obrębie jamy brzusznej, wzdęcia oraz pomocniczo w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.

Gastrovit MultiActive

Gastrovit MultiActive to lek roślinny stosowany doustnie. Zawiera wyciąg złożony płynny z ziela bylicy bożego drzewka, owocu ostropestu plamistego, liścia mięty pieprzowej, ziela drapacza lekarskiego, korzenia mniszka lekarskiego i ziela krwawnika. Lek jest przeznaczony do stosowania w niestrawnościach (z objawami zgagi, odbijania, nudności) i zaburzeniach żołądkowo-jelitowych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci. Gastrovit MultiActive jest dostępny bez recepty.

Guttae Stomachicae

Guttae Stomachicae to tradycyjny produkt leczniczy roślinny dostępny w postaci kropli doustnych. Stosuje się go jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych w zaburzeniach trawienia, a także w niestrawności, wzdęciach i braku łaknienia. Lek jest dostępny bez recepty. Ze względu na zawartość alkoholu, nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Hepatosan fix

Hepatosan fix to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania. Jest stosowany tradycyjnie w niestrawnościach i przy niedostatecznym wydzielaniu żółci. Składniki aktywne to ziele i korzeń mniszka lekarskiego, ziele karczocha, liść mięty pieprzowej, ziele krwawnika oraz ziele dziurawca. Produkt jest dostępny bez recepty.

Iberogast

Iberogast to preparat złożony, który poprawia pracę układu pokarmowego. Jest dostępny bez recepty i składa się z różnych wyciągów roślinnych, które współdziałają, łagodząc wiele czynnościowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, takich jak bóle brzucha i uczucie pełności. Wskazany jest do stosowania w leczeniu zaburzeń czynnościowych związanych z motoryką przewodu pokarmowego, takich jak podrażnienia żołądka czy zespół jelita drażliwego. Preparat ten ma również działanie przeciwzapalne, wiatropędne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne.

Inhalol

Inhalol to produkt leczniczy do stosowania pomocniczo w dolegliwościach górnych dróg oddechowych, takich jak katar i trudności w odkrztuszaniu gęstej wydzieliny. Składa się z mieszanki olejków eterycznych o zbliżonym działaniu farmakologicznym, takich jak olejek sosnowy, olejek tymiankowy, olejek miętowy i olejek terpentynowy. Stosuje się go w postaci inhalacji wziewnej, dodając kilka kropli do naczynia z gorącą wodą i wdychając powstające opary. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Kolmentin

Kolmentin to preparat ziołowy w postaci kapsułek dojelitowych, który zawiera miętę pieprzową. Jest dostępny bez recepty. Lek jest stosowany do łagodzenia dolegliwości żołądkowych. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.

Korzeń mniszka

Korzeń mniszka lekarskiego to zioło lecznicze, które ma wiele właściwości prozdrowotnych. Działa pobudzająco na wytwarzanie żółci przez wątrobę, ułatwia trawienie, działa moczopędnie, odtruwająco i oczyszcza organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii. Zawiera glikozydy, triterpeny, sterole, olejki lotne, cholinę, asparaginę, inulinę. Korzeń mniszka obniża ciśnienie, cholesterol oraz poziom cukru we krwi. Jest to doskonały środek żółciopędny i łagodzący bóle wątrobowe. Działa detoksykująco, czyli wspomaga usuwanie z organizmu zalegających toksyn. Stwierdzono, że korzeń mniszka może być skuteczniejszy niż chemioterapia w leczeniu niektórych rodzajów raka.

Krople miętowe

Krople miętowe to lek dostępny bez recepty, który ma postać płynu do stosowania doustnego. Zawierają one nalewkę z liści mięty pieprzowej oraz etanol. Lek ten wykazuje działanie rozkurczające w zaburzeniach trawiennych takich jak niestrawność, skurcze jelit czy wzdęcia. Dawkowanie dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat to zazwyczaj 30-35 kropli do 3 razy dziennie. Produkt zawiera od 80 do 86% etanolu.

Krople miętowe Aflofarm

Krople miętowe Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który ma działanie rozkurczające w zaburzeniach trawiennych. Jest to preparat w postaci kropli doustnych, który zawiera nalewkę z mięty pieprzowej oraz miętowy olejek eteryczny. Stosowany jest w łagodnych dolegliwościach trawiennych, takich jak niestrawność i wzdęcia, a także pomocniczo w stanach skurczowych w obrębie jelit. Produkt zawiera 80-85% etanolu.

Krople żołądkowe

Krople żołądkowe to tradycyjny produkt leczniczy, który zawiera wyciągi ziołowe. Są one stosowane w przypadku niestrawności, wzdęć, skurczów żołądka, a także pomocniczo przy występowaniu kolki wątrobowej. Preparat jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do zastosowania kropli żołądkowych są zaburzenia trawienia oraz brak apetytu.

Krople żołądkowe Amara

Krople żołądkowe Amara to tradycyjny produkt leczniczy, który zawiera wyciągi ziołowe. Stosowany jest w przypadku braku łaknienia oraz dolegliwości żołądkowych związanych z niestrawnością i wzdęciami. Składniki ziołowe wykazują działanie rozkurczowe, przeciwbakteryjne, przeciwwzdęciowe oraz przeciwbólowe. Lek jest dostępny bez recepty.

Krople żołądkowe forte

Krople żołądkowe forte to preparat roślinny dostępny bez recepty. Zawiera wyciągi ziołowe, które wykazują działanie rozkurczowe, przeciwbakteryjne, przeciwwzdęciowe oraz przeciwbólowe. Tradycyjnie stosowany jest w niestrawności objawiającej się wzdęciami, uczuciem pełności w jamie brzusznej oraz tymczasowym brakiem apetytu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 lat.

Krople żołądkowe T

Krople żołądkowe T to preparat, który zawiera wyciągi ziołowe i jest stosowany w zaburzeniach trawienia. Składniki ziołowe wykazują działanie rozkurczowe, przeciwbakteryjne, przeciwwzdęciowe oraz przeciwbólowe. Tradycyjnie stosowany jest w przypadku braku łaknienia, a także dolegliwościach żołądkowych związanych z niestrawnością i wzdęciami. Lek jest dostępny bez recepty.

Liść mięty pieprzowej

Liść mięty pieprzowej to produkt leczniczy w postaci zioła do zaparzania. Stosuje się go w zaburzeniach trawiennych jako środek o działaniu rozkurczającym. Napar z liści mięty pieprzowej wykazuje działanie przeciwbakteryjne i uspokajające. Lek jest dostępny bez recepty.

Liść ortosyfonu

Liść mięty pieprzowej to produkt leczniczy w postaci zioła do zaparzania. Stosuje się go w zaburzeniach trawiennych jako środek o działaniu rozkurczającym. Napar z liści mięty pieprzowej wykazuje działanie przeciwbakteryjne i uspokajające. Lek jest dostępny bez recepty.

Nalewka miętowa

Nalewka miętowa to lek dostępny bez recepty, który jest tradycyjnie stosowany w łagodnych dolegliwościach trawiennych takich jak niestrawność czy wzdęcia. Może być również stosowany pomocniczo w stanach skurczowych w obrębie jelit. Produkt ten ma działanie rozkurczowe i przeciwbakteryjne, wspomaga pracę żołądka i wątroby, ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmów.

Nervosan fix

Nervosan Fix to tradycyjny preparat roślinny w postaci ziół do zaparzania. Stosowany jest w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach z zasypianiem. Skład preparatu obejmuje korzeń kozłka, ziele krwawnika, liść mięty pieprzowej, liść melisy oraz kwiat rumianku. Nervosan Fix jest dostępny bez recepty.

Normosan fix

Normosan Fix to preparat roślinny w postaci ziół do zaparzania w saszetkach. Jest stosowany jako środek przeczyszczający do krótkotrwałego leczenia w zaparciach. Działanie przeczyszczające następuje przeciętnie po 6-10 godzinach. Nie zaleca się stosowania Normosanu Fix dłużej niż przez 7-10 dni i nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Produkt jest dostępny bez recepty.

Olbas Oil

Olbas Oil to lek dostępny bez recepty, który zawiera różne olejki eteryczne. Jest przeznaczony do stosowania w postaci inhalacji swobodnych lub inhalacji parowej. Wdychane olejki lotne zawarte w produkcie wpływają na upłynnienie wydzieliny i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, ułatwiają oddychanie. Lek jest wskazany w katarze, towarzyszącemu przeziębieniom oraz wspomagająco w chorobach zatok przynosowych. Może być również stosowany zewnętrznie na skórę, gdzie działa łagodnie przeciwbólowo, chłodząco i łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne.

Olbas Pastilles

Olbas Pastilles to miękkie pastylki do ssania stosowane w leczeniu dolegliwości gardła i górnych dróg oddechowych. Zawierają w składzie naturalne olejki eteryczne z eukaliptusa, mięty, jałowca, brzozy oraz goździków. Te składniki koją ból gardła oraz wpływają na polepszenie samopoczucia podczas przeziębienia. Produkt jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania jest ból gardła, chrypka i kaszel.

Oleomint

Oleomint to lek roślinny zawierający olejek miętowy. Jest stosowany w objawowym leczeniu umiarkowanych skurczów przewodu pokarmowego, wzdęć oraz bólu brzucha, szczególnie u pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Lek pomaga przywrócić właściwą pracę jelit poprzez zmniejszenie stanów skurczowych mięśniówki ściany jelit. Oleomint jest dostępny bez recepty.

Persen forte

Lek ziołowy w postaci kapsułek charakteryzujący się naturalny składem. Zawiera wyciąg z kozłka lekarskiego, wyciąg z melisy oraz wyciąg z mięty. Stosowany jest w celu uspokojenia i wyciszenia w stanach napięcia nerwowego oraz przy problemach z zasypianiem.

Puder płynny Aflofarm

Puder płynny Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który zawiera tlenek cynku i mentol. Wykazuje działanie miejscowo znieczulające, przeciwświądowe, osłaniające i ściągające. Jest stosowany pomocniczo w łagodzeniu objawów skórnych ospy wietrznej, półpaśca oraz ukąszeń owadów. Zmienioną chorobowo skórę należy smarować 3 lub 4 razy na dobę.

Salviasept

Salviasept to preparat dostępny bez recepty, który jest ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Jest stosowany w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, a także parodontozy. Składniki aktywne to olejek goździkowy, mentol, olejek miętowy, cyneol, olejek tymiankowy, olejek majerankowy i olejek szałwiowy. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Septosan fix

Septosan fix to tradycyjny środek odkażający dostępny bez recepty. Stosuje się go w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła, a także w zapaleniu dziąseł. Napar z mieszanki ziołowej Septosan fix wykazuje działanie odkażające błonę śluzową jamy ustnej.

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm to lek ziołowy stosowany w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia, takimi jak uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, czy zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego. Składają się z pięciu składników: korzenia mniszka, owocu kminku, liścia mięty pieprzowej, kory kruszyny oraz wyciągu suchego z ostropestu. Te składniki pobudzają wydzielanie soków trawiennych i żółci, a także działają łagodnie rozkurczowo i wiatropędnie. Lek jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia.

Vamelan

Vamelan to tradycyjny produkt leczniczy roślinny o działaniu uspokajającym. Jest stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego i trudnościach z zasypianiem. Skład jednej kapsułki obejmuje wyciąg suchy wodno-alkoholowy z korzenia kozłka lekarskiego, wyciąg suchy z liści melisy lekarskiej oraz wyciąg suchy z liści mięty pieprzowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Zioła przeciwbiegunkowe

Zioła przeciwbiegunkowe to preparat w postaci ziół do zaparzania w saszetkach. Stosowany jest w zaburzeniach trawienia, a także przy braku łaknienia, w dolegliwościach trawiennych takich jak wzdęcia czy odbijanie się. Wskazaniem do stosowania jest również biegunka. Lek dostępny jest bez recepty.

Zioła uspokajające

Zioła uspokajające to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, który jest dostępny bez recepty. Są one stosowane w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach z zasypianiem. Składniki aktywne to między innymi korzeń kozłka, kwiatostan głogu, liść melisy, szyszka chmielu, liść mięty pieprzowej i kwiat rumianku. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat mogą stosować ten lek, przyjmując jedną saszetkę zalaną szklanką wrzącej wody i zaparzaną pod przykryciem 10-15 minut.

Zioła wykrztuśne

Zioła wykrztuśne to naturalne leki ziołowe, które zwiększają wydzielanie śluzu i ułatwiają odkrztuszanie. Mogą mieć działanie przeciwzapalne, przeciwskurczowe, przeciwbakteryjne i osłaniające na drogi oddechowe. Są stosowane wspomagająco w kaszlu towarzyszącym podrażnieniu błony śluzowej gardła, kaszlu palacza, czy POChP. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia. Zioła wykrztuśne mogą być przyjmowane w formie naparów, syropów, czy preparatów z dodatkiem innych składników stymulujących odporność. Niektóre z nich są dostępne bez recepty.

Zioła wzmagające trawienie

Zioła wzmagające trawienie to suplement diety, który zawiera naturalne składniki roślinne. Jest stosowany jako środek wspomagający prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Preparat ten jest szczególnie polecany w przypadku dolegliwości takich jak wzdęcia, zaparcia czy uczucie ciężkości po jedzeniu. Zioła wzmagające trawienie są dostępne bez recepty.

Zioła żółciopędne

Zioła żółciopędne to naturalne preparaty, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu pęcherzyka żółciowego poprzez pobudzanie wytwarzania i wydzielania żółci. Wśród nich znajdują się między innymi kłącze ostryżu długiego, kwiatostan kocanki piaskowej, liść boldo, korzeń rzodkwi czarnej, korzeń mniszka lekarskiego, liść mięty pieprzowej, ziele krwawnika, kocanka piaskowa, ostropest plamisty, goryczka żółta, karczoch zwyczajny, owoce jałowca, dziurawiec zwyczajny oraz mniszek lekarski. Są dostępne bez recepty.