Metmin

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyAdamed Pharma S.A.
Kod ATCR01AD09
ProceduraDCP
SubstancjaMometazon

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Metmin?

Lek Metmin zawiera furoinian mometazonu. Jest przeznaczony do stosowania do nosa. Mometazon należy do glikortykosteroidów. Hamuje uwalnianie mediatorów reakcji alergicznej, dzięki czemu działa przeciwzapalnie na śluzówkę. Jego właściwości są również wykorzystywane w zwalczaniu polipów w nosie, powodując stopniowe ich zmniejszanie się, dzięki czemu ułatwia oddychanie.Wskazaniem do stosowania jest leczenie objawów sezonowego lub całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dzieci od 3. roku życia i dorosłych oraz polipów nosa u dorosłych.

Katar sienny, zwany także alergicznym nieżytem nosa, powoduje objawy podobne do przeziębienia, takie jak katar, swędzenie oczu, przekrwienie, kichanie i ciśnienie w zatokach. Ale w przeciwieństwie do przeziębienia, nie jest wywoływany przez wirusa. Przyczyną jest reakcja alergiczną zapoczątkowana przez czynniki wewnętrzne lub zewnętrzne , takie jak pyłki, roztocza lub sierść zwierząt domowych. Metmin zmniejszając obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa, łagodzi kichanie, swędzenie oraz uczucie zatkanego nosa.

Polipy nosa to miękkie, bezbolesne, nienowotworowe narośla na błonie śluzowej nosa lub zatok. Zwisają jak łzy lub winogrona. Wynikają z przewlekłego stanu zapalnego i są związane z astmą, nawracającymi infekcjami, alergiami, wrażliwością na leki lub niektórymi zaburzeniami immunologicznymi. Małe polipy nosa mogą nie powodować objawów. Większe narośla lub grupy mogą blokować drogi nosowe lub prowadzić do problemów z oddychaniem, utraty węchu i częstych infekcji.

Reklama

Jaki jest skład Metmin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian. Każda dostarczana dawka zawiera 50 mikrogramów mometazonu furoinianu w postaci jednowodnej.

Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, glicerol, polisorbat 80, celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie preparatu Metmin – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia i osób dorosłych. W leczeniu kataru siennego i całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób powyżej 12. roku życia zaleca się stosowanie dwóch dawek aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Po uzyskaniu poprawy dawkowanie należy zmniejszyć do jednej dawki aerozolu raz na dobę. Dzieci w wieku 3-11 lat powinny stosować jedną dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę.Nie należy przekraczać maksymalnej dziennej dawki, czyli czterech dawek aerozolu do każdego otworu nosowego. Pacjenci z silnymi objawami alergii powinni mieć zalecone
stosowanie leku Metmin przed rozpoczęciem sezonu pylenia.

Leczenie polipów wymaga użycia dwóch dawek do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę przez 5-6 tygodni. Jeżeli po tym czasie nie nastąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przyjmowanie zbyt dużych dawek leku może spowodować zaburzenia układu hormonalnego na osi podwzgórze – przysadka – nadnercza. Nadmierne przyjmowanie hormonów egzogennych może być przyczyną depresji psychogennej, a u dzieci wpływać na zaburzenia rozwoju i wzrostu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Metmin – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Metmin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania tego leku w okresie ciąży oraz zdolności przenikania do mleka. Dlatego nie zaleca stosowania mometazonu w ciąży i przez kobiety karmiące piersią.

Ulotka Metmin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Metmin - 50 mcg/dawkę, Aerozol do nosa (Mometasoni furoas)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Metmin - 50 mcg/dawkę, Aerozol do nosa (Mometasoni furoas)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

3.5 na 5 gwiazdek (na podstawie 22 opinii)

Znakomity
27%
Bardzo dobry
14%
Neutralny
36%
Słaby
23%
Fatalny
0%

28 komentarzy do “Metmin”

  1. ★★★★★

    Na podstawie wieloletniego doświadczenia ze stosowaniem leku Metmin mogę podzielić się szczegółową oceną jego działania. Jest to wyjątkowo skuteczny preparat w leczeniu alergicznego nieżytu nosa oraz związanych z nim dolegliwości. Szczególnie doceniam jego szybkie działanie w przypadku zatkanych uszu spowodowanych katarem wewnętrznym na tle alergicznym – efekty są zauważalne już po około 10 minutach od aplikacji. Co istotne, lek świetnie radzi sobie z objawami alergii, jednak nie wykazuje skuteczności w przypadku kataru związanego z przeziębieniem.

    Stosuję ten lek od sześciu lat z różną częstotliwością, w zależności od nasilenia objawów alergicznych. Jednakże od trzech lat obserwuję niepokojącą tendencję do przybierania na wadze. Zbiega się to czasowo ze zdiagnozowaniem u mnie niedoczynności tarczycy, choć obecnie poziom TSH jest prawidłowo kontrolowany farmakologicznie. Szczególnie intryguje mnie kwestia potencjalnego wpływu leku na masę ciała, ponieważ Metmin należy do grupy sterydów, które znane są z wywoływania przyrostu masy ciała. W ulotce brakuje jednak jednoznacznych informacji na temat tego działania niepożądanego, co rodzi pytania o możliwy związek między długotrwałym stosowaniem leku a problemami z utrzymaniem prawidłowej wagi.

    Odpowiedz
  2. ★★★☆☆

    Obecnie przyjmuję jednocześnie ten lek oraz Heviran, jednak pojawiły się pewne komplikacje. Zaobserwowałam reakcję alergiczną, która objawia się pokrzywką w okolicy dekoltu. Co prawda taka reakcja jest wymieniona w ulotce jako jedno z możliwych działań niepożądanych, jednak budzi mój niepokój. Szczególnie, że jest to moje pierwsze doświadczenie z problemami zatokowym, które pojawiły się jako powikłanie po przebytym COVID-19. Mam pewne obawy przed włączeniem leków sterydowych do terapii, ze względu na ich długotrwałe konsekwencje dla organizmu. W związku z tymi komplikacjami rozważam przerwanie obecnej terapii i zastanawiam się nad alternatywnymi metodami leczenia.

    Odpowiedz
  3. ★★★☆☆

    Moje doświadczenie z lekiem Metmin jest niejednoznaczne. Z jednej strony doceniam jego skuteczność i szybkość działania, jednak pojawiły się istotne skutki uboczne, które zostały wymienione w ulotce informacyjnej. Po drugiej aplikacji wystąpiły u mnie dość niepokojące objawy – krwawienie z nosa oraz całkowita utrata smaku i węchu. Co ciekawe, jeszcze 10 minut przed zastosowaniem leku wszystkie zmysły funkcjonowały prawidłowo. Ta nagła zmiana była dość zaskakująca i wymaga szczególnej uwagi przy dalszym stosowaniu preparatu.

    Odpowiedz
  4. ★★★★☆

    Metmin okazał się przełomowym lekiem w moim przypadku. Po kilku dniach stosowania zauważyłam znaczną poprawę w drożności nosa, co bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość mojego życia i sen. Co szczególnie istotne, efekt został osiągnięty przy stosunkowo krótkiej kuracji. Oddychanie stało się swobodne, a dolegliwości związane z zatkanym nosem całkowicie ustąpiły. Z własnego doświadczenia mogę z czystym sumieniem polecić ten preparat osobom zmagającym się z podobnymi problemami.

    Odpowiedz
  5. ★★★★☆

    Po wielu latach zmagania się z uciążliwą alergią na pyłki roślin, zdecydowałem się w końcu skonsultować z alergologiem. Podczas jednej wizyty specjalista przepisał mi preparat Metmin i to okazało się przełomem w moim leczeniu. Efekty są naprawdę zaskakujące – już po kilku dniach stosowania wszystkie dokuczliwe objawy alergii całkowicie ustąpiły. Nie muszę już sięgać po dodatkowe leki przeciwalergiczne ani inne środki pomocnicze. Co najważniejsze, preparat nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

    Wreszcie mogę swobodnie oddychać przez nos i cieszyć się aktywnościami na świeżym powietrzu – spacerami w parku czy wycieczkami do lasu, o których wcześniej mogłem tylko pomarzyć. Przestałem nawet zabierać ze sobą zapas chusteczek, które wcześniej były moim nieodłącznym towarzyszem. Metmin naprawdę odmienił jakość mojego życia i mogę go z czystym sumieniem polecić innym osobom borykającym się z alergią wziewną.

    Odpowiedz
  6. ★★☆☆☆

    Po stosowaniu leku Metmin doświadczam nieprzyjemnych dolegliwości w postaci bólu głowy. Jest to skutek uboczny, który znacząco wpływa na mój codzienny komfort życia. Ból pojawia się regularnie po zażyciu preparatu i utrzymuje się przez dłuższy czas. Chociaż lek może być skuteczny w swoim głównym działaniu, to występujące bóle głowy są na tyle uciążliwe, że rozważam konsultację w sprawie alternatywnego leczenia. Dolegliwość ta istotnie utrudnia mi normalne funkcjonowanie i koncentrację w ciągu dnia.

    Odpowiedz
  7. ★★☆☆☆

    Po tygodniu stosowania Metminu zacząłem odczuwać spływanie dziwnej ropnej wydzieliny po ściankach gardła. Ale najgorsze jest to, że po tygodniu stosowania sterydów moje włosy przerzedziły się jak u 50-latka, a mam dopiero 24 lata. Tragedia.

    Odpowiedz
  8. ★★☆☆☆

    Wcześniej zażywałem lek Buderhin, który bardzo mi pomagał. Niestety, na sugestię lekarza, przeszedłem na Metmin. Ten nowy preparat okazał się dużo gorszy – powodował podrażnienie błony śluzowej nosa, co było dla mnie bardzo uciążliwe. Zdecydowanie nie polecam tego leku.

    Odpowiedz
  9. ★★★☆☆

    W przypadku mojego syna terapia tym lekiem okazała się całkowicie nieskuteczna. Pomimo regularnego stosowania preparatu zgodnie z zaleconym dawkowaniem, nie zaobserwowaliśmy żadnej poprawy stanu zdrowia ani oczekiwanych efektów terapeutycznych. To rozczarowujące doświadczenie skłoniło nas do ponownej konsultacji w celu rozważenia alternatywnych opcji leczenia, które mogłyby okazać się bardziej odpowiednie w jego przypadku.

    Odpowiedz
  10. ★★★★★

    Przez lata zmagałam się z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych, któremu towarzyszyły nieznośne bóle głowy znacząco obniżające jakość mojego życia. Mimo regularnego stosowania Ibupromu na zatoki w dawce dwóch tabletek 3-4 razy dziennie, uzyskiwałam jedynie krótkotrwałą ulgę w dolegliwościach. Wypróbowałam szereg dostępnych preparatów, zarówno na receptę, jak i bez niej, a nawet poddawałam się zabiegom płukania zatok – niestety bez zadowalających efektów długoterminowych. Przełomem okazała się wizyta u laryngologa, który przepisał mi te krople. Z ogromną satysfakcją mogę podzielić się, że od dwóch miesięcy ich stosowania całkowicie wyeliminowałam potrzebę przyjmowania środków przeciwbólowych. Skuteczność terapii jest na tyle zadowalająca, że obawiam się jej przerwania. Zdaję sobie sprawę, że efekty leczenia mogą być indywidualne, jednak biorąc pod uwagę moje doświadczenie, zdecydowanie polecam wypróbowanie tego preparatu osobom zmagającym się z podobnymi dolegliwościami.

    Odpowiedz
  11. ★★★☆☆

    Na podstawie mojego doświadczenia muszę stwierdzić, że ten lek nie spełnił moich oczekiwań w leczeniu przeziębienia. Szczególnie w przypadku uporczywego zatkanego nosa nie zaobserwowałem żadnej poprawy, nawet po kilku dniach stosowania. Mimo regularnego przyjmowania leku zgodnie z zaleceniami, objawy przeziębienia utrzymywały się na tym samym poziomie. Skuteczność preparatu w przypadku tego typu dolegliwości oceniam jako bardzo niską. Z mojej perspektywy nie jest to odpowiedni wybór dla osób szukających ulgi w objawach przeziębienia i problemach z drożnością nosa.

    Odpowiedz
    • Chciałbym sprostować wcześniejszą wypowiedź – Metmin jest lekiem dedykowanym do leczenia alergii, nie zaś przeziębienia. Ważne jest rozróżnienie tych dwóch schorzeń, ponieważ każde z nich wymaga innego podejścia terapeutycznego. Jako lek przeciwalergiczny, Metmin działa przede wszystkim na objawy reakcji alergicznych, takie jak katar sienny, świąd czy łzawienie oczu. Jego mechanizm działania jest ukierunkowany na hamowanie reakcji alergicznych organizmu, a nie na zwalczanie infekcji wirusowych charakterystycznych dla przeziębienia.

      Odpowiedz
  12. ★★★☆☆

    Chciałbym się dowiedzieć, jakie są optymalne pory dnia na przyjmowanie Metminu? Interesuje mnie szczególnie, czy lek należy stosować przed, w trakcie, czy po posiłkach, oraz w jakich odstępach czasowych najlepiej go dawkować? Czy ktoś z przyjmujących ten lek mógłby podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie najlepszej pory przyjmowania, aby zminimalizować ewentualne skutki uboczne i zmaksymalizować skuteczność terapii? Byłbym wdzięczny za podzielenie się sprawdzonymi schematami dawkowania.

    Odpowiedz
    • Z mojego doświadczenia w stosowaniu Metminu mogę potwierdzić, że optymalną porą na przyjęcie leku jest ranek, najlepiej zaraz po przebudzeniu, jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Taka pora przyjmowania zapewnia najlepsze wchłanianie substancji aktywnej i pozwala na utrzymanie stabilnego poziomu leku w organizmie przez cały dzień. Regularność przyjmowania o tej samej porze dnia ma istotny wpływ na skuteczność terapii.

      Odpowiedz
  13. ★★★★★

    Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić wysoką skuteczność tego leku przeciwalergicznego. Już po kilku dniach stosowania zauważyłam znaczące zmniejszenie dokuczliwych objawów alergii. Preparat skutecznie łagodzi takie dolegliwości jak katar sienny, świąd czy łzawienie oczu. Doceniam szczególnie to, że lek działa przez cały dzień, co pozwala mi normalnie funkcjonować i nie przerywa codziennych aktywności. Efekty terapeutyczne są odczuwalne i stabilne, a sama kuracja przyniosła mi znaczną ulgę w zmaganiu się z reakcjami alergicznymi. Moje doświadczenia z tym preparatem są bardzo pozytywne – zapewnił mi skuteczną kontrolę objawów alergii i wyraźną poprawę jakości życia.

    Odpowiedz
  14. ★★★☆☆

    Bazując na moim doświadczeniu jako rodzic dziecka z alergią, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jest to najskuteczniejszy lek w leczeniu zapalenia zatok i alergicznego nieżytu nosa. Przynosi naprawdę spektakularne efekty w łagodzeniu tych uciążliwych dolegliwości.

    Odpowiedz
  15. ★★★☆☆

    Czy ktoś z osób stosujących donosowy aerozol Metmin mógłby podzielić się swoimi długoterminowymi doświadczeniami dotyczącymi potencjalnego wpływu tego leku na masę ciała? Jestem szczególnie zainteresowany opiniami na temat ewentualnego przyrostu wagi podczas terapii tym sterydowym preparatem, ponieważ ta kwestia budzi moje obawy. Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się obserwacjami, zwłaszcza informacjami o tym, czy zauważyli Państwo jakiekolwiek zmiany w wadze ciała podczas stosowania Metminu, a jeśli tak, to po jakim czasie od rozpoczęcia terapii. Interesują mnie również doświadczenia związane z dawkowaniem leku i czasem trwania kuracji.

    Odpowiedz
    • ★★★☆☆

      Jako matka dziecka zmagającego się z alergią, mogę podzielić się swoimi długoterminowymi obserwacjami dotyczącymi stosowania tego leku. Moja córka przyjmuje go w terapii skojarzonej ze steroidami wziewnymi, i co warte podkreślenia, nie zaobserwowałam u niej żadnego niepokojącego przyrostu masy ciała. Jest to szczególnie istotna informacja, ponieważ często pojawia się obawa o wzrost wagi podczas takiego leczenia. Z naszego doświadczenia wynika, że efekty uboczne w postaci przybierania na wadze nie są regułą i mogą znacząco różnić się u poszczególnych pacjentów. Terapia przynosi oczekiwane rezultaty w kontrolowaniu objawów alergii, a jednocześnie nie wpływa negatywnie na masę ciała dziecka. To pokazuje, jak zindywidualizowana może być reakcja organizmu na ten lek.

      Odpowiedz
  16. ★★★★☆

    Chciałabym podzielić się moim bardzo pozytywnym doświadczeniem ze stosowania leku Metmin. Miałam problem z zatkanymi uszami, który znacząco wpływał na mój słuch. Po rozpoczęciu terapii tym lekiem zauważyłam zdumiewającą poprawę – słyszę teraz znacznie lepiej. Dla mnie ten lek okazał się naprawdę rewelacyjny.

    Odpowiedz
    • Od miesiąca zmagam się z poważnym problemem zatkanych uszu, który skutkuje znacznym niedosłuchem. Wczoraj podczas wizyty u laryngologa otrzymałam receptę na Metmin. Jako osoba doświadczająca podobnych dolegliwości jak Ty, chciałabym zapytać o Twoje doświadczenia z tym lekiem. Szczególnie interesuje mnie, jak długo trzeba czekać na zauważalną poprawę słuchu po rozpoczęciu kuracji. Byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się swoimi obserwacjami, gdyż długotrwały niedosłuch znacząco wpływa na moje codzienne funkcjonowanie. Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź.

      Odpowiedz
    • Czy po zastosowaniu leku Metmin występowała u Pani gęsta wydzielina z nosa z domieszką krwi? Bardzo interesuje mnie również, po jakim czasie nastąpiła poprawa słuchu i ustąpiło uczucie zatkania uszu. Stosuję obecnie kombinację antybiotyku Zinnat na zapalenie zatok wraz z preparatem Metmin, jednak po dwóch tygodniach terapii nie obserwuję żadnej poprawy. Zatkane ucho i problemy ze słuchem są dla mnie niezwykle uciążliwe i wpływają negatywnie na moje codzienne funkcjonowanie. Czy może Pani podzielić się swoimi doświadczeniami?

      Odpowiedz
  17. ★★★★★

    Z pełnym przekonaniem mogę polecić Metmin w leczeniu mojego synka. Zawsze gdy tylko pojawiają się pierwsze objawy kataru, stosujemy lek przez kilka dni i dolegliwości całkowicie ustępują. Jest to znacznie skuteczniejsza opcja niż wcześniej stosowany Buderhin, który w naszym przypadku nie przynosił żadnych efektów.

    Odpowiedz
  18. ★★☆☆☆

    Jako osoba zmagająca się z alergią od wielu lat, czuję się zobowiązany podzielić swoją opinią na temat leku Metmin. Po kilkutygodniowej kuracji jestem zmuszony stwierdzić, że preparat ten okazał się całkowicie nieskuteczny w moim przypadku. Stosowanie go przypominało aplikację zwykłej soli fizjologicznej do nosa – nie przynosiło żadnej ulgi w objawach alergicznych. Wydane pieniądze niestety okazały się bezpowrotnie stracone. Z mojego doświadczenia wynika, że znacznie lepszym wyborem jest lek Buderhin, który również wymaga recepty. W przeciwieństwie do Metminu, Buderhin skutecznie łagodzi objawy alergii i przynosi realną ulgę. Jako wieloletni alergik, zauważyłem znaczącą różnicę w działaniu tych dwóch preparatów.

    Odpowiedz
  19. ★★★★★

    Jako rodzic dziecka zmagającego się z alergią, chciałabym podzielić się swoimi pozytywnymi doświadczeniami. Po wykonaniu szczegółowych testów alergicznych u mojego dziecka, wykryto silne uczulenie na roztocza kurzu domowego oraz różne rodzaje pleśni. Na podstawie tych wyników, po konsultacji ze specjalistą alergologiem, rozpoczęliśmy kompleksową terapię przeciwalergiczną. W jej skład weszły dwa kluczowe preparaty: Metmin oraz Nasometin. Z ogromną ulgą obserwowałam, jak z każdym dniem stosowania tych leków, uciążliwe objawy alergii u mojego dziecka stopniowo ustępowały. Szczególnie zauważalna była poprawa w zakresie problemów z oddychaniem i zmniejszenie częstotliwości wystąpienia reakcji alergicznych. Terapia tymi preparatami okazała się trafnym wyborem w walce z alergią mojego dziecka.

    Odpowiedz
    • Chciałabym zapytać o doświadczenia w stosowaniu Metminu u dzieci z nawracającym katarem alergicznym. Mój syn przyjmuje lek już od prawie 3 miesięcy i zaczynam się martwić, czy to nie za długi okres terapii. Jak długo Pani podawała lek swojemu dziecku?

      Odpowiedz
      • Zgodnie z informacją otrzymaną od mojego alergologa, w przypadku mojego 4-letniego syna maksymalny okres stosowania leku został określony na 7 tygodni. Jest to podyktowane troską o ochronę błony śluzowej nosa przed potencjalnym uszkodzeniem przy dłuższym stosowaniu. Warto zaznaczyć, że te wytyczne dotyczą małych dzieci, a zalecenia dla starszych dzieci i osób dorosłych mogą się różnić ze względu na odmienną fizjologię. Z własnego doświadczenia sugeruję zasięgnięcie opinii więcej niż jednego specjalisty, co pozwoli na pełniejszą ocenę bezpieczeństwa długoterminowego stosowania leku w konkretnym przypadku.

        Odpowiedz
  20. ★★★★★

    Z pełnym przekonaniem mogę potwierdzić wysoką skuteczność leku Metmin w mojej terapii. Po okresie systematycznego stosowania zauważyłem znaczącą poprawę swojego stanu zdrowia. Preparat spełnił wszystkie moje oczekiwania terapeutyczne, a efekty leczenia są w pełni satysfakcjonujące. Szczególnie doceniam brak uciążliwych skutków ubocznych, co pozwala mi na komfortowe kontynuowanie leczenia. Na podstawie własnych pozytywnych doświadczeń z tym lekiem, mogę z czystym sumieniem polecić go innym pacjentom zmagającym się z podobnymi dolegliwościami. Terapia tym preparatem przyniosła mi wymierne korzyści zdrowotne.

    Odpowiedz
  21. ★★☆☆☆

    Chciałabym podzielić się moim negatywnym doświadczeniem ze stosowania leku Metmin. Niestety, w moim przypadku terapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a skutki uboczne były dość uciążliwe. Uważam, że przed rozpoczęciem leczenia tym preparatem warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz skonsultować się ze specjalistą w celu doboru optymalnej metody leczenia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz