Cliovelle

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyDr. Kade Pharmazeutische Fabrik GmbH
Kod ATCG03FA01
ProceduraMRP
SubstancjaEstradiol

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Cliovelle?

Cliovelle jest Hormonalną Terapią Zastępczą HTZ (ang. HRT Hormon Replacement Therapy). Zawiera dwa typy hormonów żeńskich, estrogen i progestogen. Lek Cliovelle jest stosowany u kobiet w okresie pomenopauzalnym przez przynajmniej 1 rok od ostatniej naturalnej menstruacji.

Cliovelle jest stosowany w celu:

Złagodzenia objawów pojawiających się po menopauzie
W czasie menopauzy spada ilość estrogenu produkowanego w ciele kobiety. Powoduje to objawy takie jak: uczucie gorąca natwarzy, szyi, w klatce piersiowej, „uderzenie gorąca”. Cliovelle łagodzi te objawy. Cliovelle może zostać zalecone pacjentce tylko gdy objawy znacznie utrudniają codzienne życie.

Zapobiegania osteoporozie
Po menopauzie u niektórych kobiet rozwija się kruchość kości (osteoporoza). Wszystkie dostępne opcje należy przedyskutować z lekarzem prowadzącym. Jeśli pacjentka jest narażona na zwiększone ryzyko złamań z powodu osteoporozy i inne leki nie są odpowiednie, można stosować Cliovelle w celu zapobieżenia osteoporozie po menopauzie.

Reklama

Jaki jest skład Cliovelle, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: estradiol 1 mg w postaci estradiolu walerianianu oraz noretysteronu octan 0,5 mg.

− Ponadto lek zawiera: kopowidon, laktozę jednowodną, magnezu stearynian i skrobię kukurydzianą

Dawkowanie preparatu Cliovelle – jak stosować ten lek?

Cliovelle należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Twój lekarz prowadzący będzie przepisywał lecząc twoje objawy najniższą konieczną dawkę leku i zalecał jej przyjmowanie przez jak najkrótszy czas. Jeśli sądzisz, że zastosowana dawka jest zbyt lub niedostatecznie silna porozmawiaj z lekarzem.

Należy przyjmować jedną tabletkę na dobę, nie robiąc przerw między poszczególnymi opakowaniami (blistrami) leku. Najlepiej przyjmować tabletki zawsze o tej samej porze dnia, popijając je dużą ilością wody.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjentka zażyła za dużą dawkę tego leku, powinna skontaktować się ze swoim lekarzem lub szpitalem w celu oceny ryzyka i uzyskania porady. Jeżeli przez pomyłkę pacjentka zażyła dodatkową dawkę leku, mimo tego następnego dnia należy wziąć normalną dawkę.

W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana mogą wystąpić nudności i wymioty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cliovelle – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cliovelle w okresie ciąży i karmienia piersią?

Cliovelle stosuje się wyłącznie u kobiet w wieku pomenopauzalnym. Jeśli zajdziesz w ciąże przestań brać Cliovelle i skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Ulotka Cliovelle – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Cliovelle 1 mg/0,5mg tabletki - 1 mg + 0,5 mg, Tabletka (Estradioli valeras + Norethisteroni acetas)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Cliovelle 1 mg/0,5mg tabletki - 1 mg + 0,5 mg, Tabletka (Estradioli valeras + Norethisteroni acetas)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

2.7 na 5 gwiazdek (na podstawie 3 opinii)

Znakomity
0%
Bardzo dobry
33%
Neutralny
0%
Słaby
67%
Fatalny
0%

3 komentarze do “Cliovelle”

  1. ★★★★☆

    Po dwuletniej walce z bezsennością, która znacząco wpływała na jakość mojego życia, znalazłam skuteczne rozwiązanie w postaci tych tabletek. Wcześniej próbowałam przeczekać problem, wierząc, że z czasem ustąpi samoistnie, co okazało się błędnym podejściem. Choć jedynym efektem ubocznym jest lekka senność w ciągu dnia, jest to niewielka niedogodność w porównaniu z koszmarem nieprzespanych nocy, który towarzyszył mi przez tak długi czas. Teraz wreszcie mogę cieszyć się pełnowartościowym, regenerującym snem, co pozytywnie wpłynęło na moje samopoczucie i funkcjonowanie w ciągu dnia.

    Odpowiedz
  2. ★★☆☆☆

    Chciałabym podzielić się moim trudnym doświadczeniem z lekiem Cliovelle, który niestety spowodował u mnie znaczące nasilenie objawów menopauzalnych. Najbardziej uciążliwym skutkiem ubocznym okazały się intensywne szumy uszne i uporczywe świsty w głowie, które znacząco wpłynęły na moją codzienną aktywność. Dodatkowo zaobserwowałam niepokojące zmiany hormonalne manifestujące się wzmożonym owłosieniem na twarzy, szczególnie w okolicy górnej wargi. Podczas terapii doświadczałam również niekomfortowych, ostrych dolegliwości bólowych w okolicy jajników. Najbardziej niepokojący jest fakt, że mimo zaprzestania stosowania preparatu ponad rok temu, niektóre z tych uciążliwych objawów, szczególnie szumy uszne, nadal się utrzymują. Pomimo konsultacji z różnymi specjalistami, nie udało się znaleźć skutecznego rozwiązania tego problemu. Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że ten preparat hormonalny może powodować poważne skutki uboczne. Czy inne kobiety również doświadczyły podobnych reakcji podczas stosowania tego leku?

    Odpowiedz
  3. ★★☆☆☆

    Rozpoczęłam terapię hormonalną lekiem Cliovelle i po przyjęciu 17 tabletek pojawiło się u mnie obfite krwawienie maciczne. Wcześniej, przez okres 10 lat, przyjmowałam preparat Klimonorm z regularnymi, 7-dniowymi przerwami, podczas których występowało krwawienie z odstawienia. W związku z zaistniałą sytuacją mam wątpliwości dotyczące dalszego postępowania. Czy powinnam przerwać obecne leczenie i rozpocząć nowy blister po całkowitym ustąpieniu krwawienia? A może należałoby kontynuować przyjmowanie tabletek mimo występującego krwawienia? Bardzo zależy mi na właściwym stosowaniu leku, ponieważ objawy menopauzy znacząco wpływają na jakość mojego życia. Jakie jest prawidłowe postępowanie w takiej sytuacji?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz