CLIMEN

REKLAMA

CLIMEN WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Climen jest lekiem stosowanym w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ). Zawiera dwa rodzaje żeńskich hormonów: estrogen i progestagen. U kobiet po menopauzie jajniki przestają wytwarzać te hormony.

Lek Climen stosuje się w leczeniu objawów niedoboru estrogenów (tj. objawów menopauzy, takich jak: uderzenia gorąca, problemy z zasypianiem, zawroty głowy, suchość pochwy) u kobiet w wieku okołomenopauzalnym i po menopauzie. Lek Climen stosuje się także w profilaktyce osteoporozy w następstwie menopauzy, u kobiet z wysokim ryzykiem złamań kości, kiedy leki stosowane w zapobieganiu osteoporozy są przeciwwskazane lub nie są dobrze tolerowane przez pacjentkę. Lek Climen nie jest środkiem antykoncepcyjnym.

REKLAMA

CLIMEN SKŁAD

Substancjami czynnymi leku są: estradiolu walerianian i cyproteronu octan.
Każda z 11 białych tabletek powlekanych zawiera 2 mg estradiolu walerianianu.
Każda z 10 różowych tabletek powlekanych zawiera 2 mg estradiolu walerianianu i 1 mg cyproteronu octanu.

Inne składniki leku to:

Tabletki białe:

Rdzeń:
laktoza jednowodna
skrobia kukurydziana
powidon 25 000
talk
magnezu stearynian

Otoczka:
sacharoza
powidon 700 000
makrogol 6 000
wapnia węglan
talk
wosk montanoglikolowy

Tabletki różowe:

REKLAMA

Rdzeń:
laktoza jednowodna
skrobia kukurydziana
powidon 25 000
talk
magnezu stearynian

Otoczka:
sacharoza
powidon 700 000
makrogol 6 000
wapnia węglan
talk
glicerol 85%
tytanu dwutlenek (E 171)
żelaza tlenek, żółty (E172)
żelaza tlenek, czerwony (E172)
wosk montanoglikolowy

CLIMEN DAWKOWANIE

Jeśli pacjentka nadal miesiączkuje, powinna rozpocząć przyjmowanie leku Climen od piątego dnia cyklu, czyli od piątego dnia krwawienia (1. dzień krwawienia miesiączkowego jest jednocześnie 1. dniem cyklu).
W każdym innym przypadku lekarz prowadzący może zalecić rozpoczęcie leczenia w dowolnym dniu.

Przyjmuje się 1 białą tabletkę na dobę przez pierwszych 11 dni, a następnie 1 różową tabletkę na dobę przez kolejnych 10 dni. Jedno opakowanie wystarcza na 21 dni leczenia. Po 21-dniowym cyklu przyjmowania tabletek należy zrobić 7-dniową przerwę, podczas której zwykle występuje krwawienie z odstawienia (kilka dni po przyjęciu ostatniej tabletki). Kolejne opakowanie leku Climen należy rozpocząć po 7-dniowej przerwie, w tym samym dniu tygodnia co poprzednie.

Nie ma znaczenia o jakiej porze dnia przyjmuje się tabletki, jednak raz wybrana pora powinna być ściśle przestrzegana przez cały okres leczenia. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością płynu.

REKLAMA

PRZEDAWKOWANIE

Nie ma potrzeby szczególnego leczenia, ale w razie wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Brak danych.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Lek Climen jest przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji. Jeżeli podczas stosowania leku Climen pacjentka zajdzie w ciążę, należy natychmiast przerwać jego przyjmowanie i poinformować o tym lekarza.

CLIMEN ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

1 KOMENTARZ

  1. dobrze jest pamiętać że stosując hormonalną terapię zastępczą która może powodować wiele skutków ubocznych warto stosować osłony, ja biorę harmonellę bo jest polecana przez Polskie Towarzystwo Badań nad Miażdżycą i ginekologów, poza tym zawiera wiele witamin i minerałów które pokrywają dzienne zapotrzebowanie na nie

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here