Paramax Quick

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyVitabalans Oy
Kod ATCN02BE01
ProceduraDCP
SubstancjaParacetamol, Ziele męczennicy cielistej

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Paramax Quick?

Lek Paramax Quick to proszek w saszetkach do sporządzania gorącego roztworu. Substancją czynną leku jest paracetamol, który działa przeciwbólowo (zmniejsza ból) i przeciwgorączkowo.
Lek Paramax Quick stosuje się w krótkotrwałym leczeniu bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu (bólu głowy, bólu mięśni i stawów, bólu zęba i bólów menstruacyjnych) oraz gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.
Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Reklama

Jaki jest skład Paramax Quick, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest paracetamol w dawce 500 mg na saszetkę.

Pozostałe składniki to: mannitol (E 421), ksylitol (E 967), aromat czarnej porzeczki (maltodekstryna, dekstroza, triacetyna, guma arabska, sodu dioctan), proszek z buraka ćwikłowego (koncentrat soku z buraka ćwikłowego, maltodekstryna, kwas cytrynowy). glikozyd stewiolowy (Rebaudiozyd A) i aromat mentolowy (maltodekstryna, dekstroza, krzemu dwutlenek, guma arabska, pulegon).

Dawkowanie preparatu Paramax Quick – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku bólu utrzymującego się przez ponad 5 dni lub gorączki trwającej ponad 3 dni lub nasilenia się tych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenie! Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby. Nie należy przekraczać dawki dobowej podanej poniżej. Zawsze należy stosować najmniejszą możliwą dawkę, która zmniejsza ból i (lub) gorączkę oraz stosować ją przez możliwie najkrótszy czas.

Zalecana dawko to:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Pacjenci o masie ciała 34-60 kg: 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 saszetki w ciągu 24 godzin (2000 mg paracetamolu w ciągu 24 godzin).
Pacjenci o masie ciała powyżej 60 kg: 1-2 saszetki co 4-6 godzin w razie potrzeby. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 saszetek w ciągu 24 godzin (3000 mg paracetamolu w ciągu 24 godzin).
Pomiędzy kolejnymi dawkami należy zachować co najmniej 4 godziny przerwy.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat i młodzież o wadze mniejszej niż 34 kg:
Tego produktu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat i młodzieży o masie ciała mniejszej niż 34 kg, ponieważ dawka nie jest zalecana dla tej grupy wiekowej i (lub) masy ciała.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek dawka musi być zmniejszona lub wydłużone odstępy między dawkami. Przed zastosowaniem tego leku należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób podawania:
Zawartość saszetki należy rozpuścić w filiżance lub kubku gorącej, ale niewrzącej wody i dobrze wymieszać. Taki roztwór należy wypić w ciągu 30 minut.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie paracetamolu jest potencjalnie śmiertelne z powodu nieodwracalnego uszkodzenia wątroby. W przypadku przedawkowania lub przypadkowego zażycia należy natychmiast wezwać pomoc medyczną. Szybka pomoc lekarska ma kluczowe znaczenie, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ze względu na ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby.
Im krótszy odstęp między przyjęciem a podaniem antidotum (jak najmniejsza ilość godzin), tym większe prawdopodobieństwo, że można zapobiec uszkodzeniu wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paramax Quick – czy mogę spożywać alkohol?

Należy unikać spożywania napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku. Jednoczesne stosowanie alkoholu i paracetamolu może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paramax Quick w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Paramax Quick można stosować w czasie ciąży, jeżeli jest to uzasadnione. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.

Paracetamol przenika w niewielkich ilościach do mleka matki. Ten lek może być stosowany w okresie karmienia piersią. Nie należy przekraczać dawki dobowej zalecanej w ulotce.

Ulotka Paramax Quick – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Paramax Quick - 500 mg, Proszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetce (Paracetamolum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Paramax Quick - 500 mg, Proszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetce (Paracetamolum)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

Dodaj komentarz