Ostatnia aktualizacja:
Podmiot odpowiedzialny | Haleon Poland Sp. z o.o. |
Kod ATC | N02BE51 |
Procedura | NAR |
Substancja | Feniramina, Fenylefryna, Paracetamol |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Theraflu ExtraGRIP?
Lek zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, oraz maleninan feniraminy – substancję antyhistaminową łagodzącą objawy uczuleniowe, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.
Wskazania do stosowania Theraflu ExtraGRIP:
Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno–stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.
Spis treści
- 1 Jaki jest skład Theraflu ExtraGRIP, jakie substancje zawiera?
- 2 Dawkowanie preparatu Theraflu ExtraGRIP – jak stosować ten lek?
- 3 Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
- 4 Co mogę jeść i pić podczas stosowania Theraflu ExtraGRIP – czy mogę spożywać alkohol?
- 5 Czy można stosować Theraflu ExtraGRIP w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 6 Ulotka Theraflu ExtraGRIP – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
- 7 Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Jaki jest skład Theraflu ExtraGRIP, jakie substancje zawiera?
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg
Ponadto lek zawiera: sacharozę, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową (E 104), żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.
Dawkowanie preparatu Theraflu ExtraGRIP – jak stosować ten lek?
Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Nie stosować więcej niż 3-4 saszetki w ciągu doby. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe będą się utrzymywać lub nasilą się po 5 dniach lub jeśli gorączka będzie się utrzymywać przez dłużej niż 3 dni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
Stosowanie u dzieci
Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
W razie zastosowania dawki większej niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Theraflu ExtraGRIP – czy mogę spożywać alkohol?
Nie należy pić alkoholu w trakcie przyjmowania leku Theraflu ExtraGRIP.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Theraflu ExtraGRIP w okresie ciąży i karmienia piersią?
Nie zaleca się stosowania leku w ciąży.
Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.
Ulotka Theraflu ExtraGRIP – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Theraflu ExtraGRIP - 650 mg + 10 mg + 20 mg, Proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Pheniramini maleas) |
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Theraflu ExtraGRIP - 650 mg + 10 mg + 20 mg, Proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Pheniramini maleas) |
Bibliografia
- Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne
Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)
Subskrypcja powiadomień
Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?