Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialny
Kod ATC
Procedura
SubstancjaDifenhydramina, Paracetamol

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle?

Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle zawiera paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe (łagodzące ból i dreszcze) oraz przeciwgorączkowe (obniżające podwyższoną ciepłotę ciała) i difenhydraminy chlorowodorek, lek przeciwhistaminowy powodujący senność, który jest przydatny, kiedy ból uniemożliwia zaśnięcie.

Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle szybko i skutecznie zmniejsza gorączkę, łagodzi bóle związane z przeziębieniem i grypą, ból głowy, bóle pleców, bóle reumatyczne i ból mięśni, bóle miesiączkowe oraz ból zębów, powodujące problemy z zasypianiem.

Reklama

Jaki jest skład Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle, jakie substancje zawiera?

Każda tabletka zawiera: 500 mg paracetamolu, 25 mg difenhydraminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki tabletki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K 30, talk, kwas stearynowy. Składniki otoczki tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, indygotyna (E 132), talk.

Dawkowanie preparatu Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle – jak stosować ten lek?

Stosować wyłącznie przed snem.
Tabletkę leku Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle należy połknąć, popijając wodą.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodzież w wieku od 16 lat:
2 tabletki, około 20 minut przed snem.

Nie przyjmować więcej niż 2 tabletki na noc.

Jeżeli przyjmuje się lek Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle przed snem, można przyjmować inne tabletki zawierające paracetamol w ciągu dnia, jednakże nie należy przyjmować więcej niż 4000 mg paracetamolu (włącznie z tym lekiem) w ciągu 24 godzin. Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat:
1 tabletka, około 20 minut przed snem.
Nie przyjmować więcej niż 1 tabletki na noc

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat, jeżeli przyjmuje lek Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle przed snem, może przyjmować inne tabletki zawierające paracetamol w ciągu dnia, jednakże nie powinna przyjmować więcej niż 3000 mg paracetamolu (włącznie z tym lekiem) w ciągu 24 godzin. Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić co najmniej 4 do 6 godzin.

Leku Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle nie należy przyjmować dłużej niż przez 7 kolejnych dni (wieczorów) bez konsultacji z lekarzem. Razem z tym lekiem nie wolno przyjmować innych leków zawierających paracetamol.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Z powodu ryzyka nieodwracalnego uszkodzenia wątroby w przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle – czy mogę spożywać alkohol?

W trakcie leczenia lekiem Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle nie należy spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

Dodaj komentarz