Ostatnia aktualizacja:
Podmiot odpowiedzialny | |
Kod ATC | |
Procedura | |
Substancja | Paracetamol |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Paracetamol – Herbapol Wrocław?
Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Obniża tylko patologicznie podwyższoną temperaturę ciała, a nie ma wpływu na temperaturę prawidłową.
Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.
Wskazania do stosowania
Bóle różnego pochodzenia:
– bóle głowy, także migrenowe,
– bóle zębów,
– bóle mięśniowe i kostno-stawowe,
– bóle miesiączkowe.
Gorączka i ból gardła w przeziębieniu i stanach grypopodobnych.
Spis treści
- 1 Jaki jest skład Paracetamol – Herbapol Wrocław, jakie substancje zawiera?
- 2 Dawkowanie preparatu Paracetamol – Herbapol Wrocław – jak stosować ten lek?
- 3 Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
- 4 Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol – Herbapol Wrocław – czy mogę spożywać alkohol?
- 5 Czy można stosować Paracetamol – Herbapol Wrocław w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 6 Ulotka Paracetamol – Herbapol Wrocław – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
- 7 Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Jaki jest skład Paracetamol – Herbapol Wrocław, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest paracetamol w ilości 500 mg w 1 tabletce.
Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.
Dawkowanie preparatu Paracetamol – Herbapol Wrocław – jak stosować ten lek?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Podanie doustne
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
Doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godzin.
Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.
Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g.
Dzieci w wieku 6 – 12 lat:
Doustnie od ½ do 1 tabletki co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.
U dzieci przelicza się dawki na masę ciała i stosuje paracetamol w jednorazowych dawkach 10 do 15 mg/kg mc.
Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 65 mg/kg mc.
Bez zalecenia lekarza nie należy stosować paracetamolu dłużej niż 3 dni.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Nie należy przyjmować większej dawki niż zalecana.
W przypadku przedawkowania leku należy natychmiast zgłosić się do lekarza, nawet jeśli nie
wystąpiły jeszcze objawy przedawkowania.
Objawy przedawkowania zwykle pojawiają się po kilku lub kilkunastu godzinach. Są to: biegunka, brak łaknienia, nudności, wymioty, bóle brzucha, nadmierna potliwość, ból w prawym podżebrzu, żółtaczka, powiększenie wątroby. Po 4-6 dniach po przedawkowaniu mogą wystąpić objawy niewydolności wątroby.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol – Herbapol Wrocław – czy mogę spożywać alkohol?
Brak danych.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Paracetamol – Herbapol Wrocław w okresie ciąży i karmienia piersią?
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna się poradzić lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Paracetamol – Herbapol Wrocław można stosować w czasie ciąży, jeżeli jest to klinicznie uzasadnione. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej.
Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.
Paracetamol przenika przez łożysko.
Ulotka Paracetamol – Herbapol Wrocław – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
[phpfunction=2]
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Bibliografia
- Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne
Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)
Subskrypcja powiadomień
Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?