Ginkofar max

Podmiot odpowiedzialny
Kod ATC
Procedura
SubstancjaMiłorząb japoński

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ginkofar max?

Lek Ginkofar Max zawiera kwantyfikowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia dostarczenie tlenu i glukozy do mózgu. Substancje czynne wyciągu, glikozydy flawonowe, ginkgolidy oraz bilobalid, rozszerzają naczynia krwionośne, poprawiają przepływ krwi, zapobiegają agregacji płytek oraz, poprzez regulację metabolizmu, chronią komórki i tkanki przed uszkodzeniem wywołanym brakiem tlenu.

Ginkofar Max jest lekiem roślinnym zalecanym do stosowania u pacjentów z następującymi objawami:
– osłabieniem pamięci i sprawności umysłowej związanym z wiekiem,
– pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach),
– pomocniczo u pacjentów wykonujących zalecany program ćwiczeń fizycznych w leczeniu niespecyficznej choroby naczyń obwodowych z objawami chromania przestankowego.

Jaki jest skład Ginkofar max, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści miłorzębu japońskiego.

Każda tabletka powlekana zawiera 114 mg kwantyfikowanego suchego wyciągu z liści miłorzębu (Ginkgo biloba L., folium) (35 – 67 : 1), w tym:
– 26,4 do 32,4 mg flawonoidów w postaci glikozydów flawonowych,
– 3,36 do 4,08 mg ginkgolidów A, B i C,
– 3,12 do 3,84 mg bilobalidu,
– nie więcej niż 5 ppm kwasów ginkgolowych.
Rozpuszczalnik używany do pierwszej ekstrakcji: aceton 60% m/m.

-Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krospowidon, magnezu stearynian, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna;
otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, tlenek żelaza żółty (E172), talk;
substancja pomocnicza dodana do wyciągu: glukoza ciekła suszona rozpyłowo.

Dawkowanie preparatu Ginkofar max – jak stosować ten lek?

Dawkowanie
Zalecana dawka leku Ginkofar Max u dorosłych to 1 tabletka przyjmowana dwa razy na dobę (najlepiej rano i wieczorem).

W przypadkach osłabienia pamięci i sprawności umysłowej związanego z wiekiem oraz z zaburzeniem krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach) pierwsze oznaki poprawy pojawiają się zwykle po 3 tygodniach zażywania leku. Jeżeli nastąpiło pogorszenie objawów lub po 30 dniach stosowania leku nie następuje poprawa, należy zwrócić się do lekarza.

W pomocniczym leczeniu niespecyficznej choroby naczyń obwodowych z objawami chromania przestankowego u pacjentów wykonujących zalecany program ćwiczeń fizycznych, dla uzyskania dłużej trwającego efektu, zaleca się przyjmowanie leku Ginkofar Max przynajmniej przez trzy miesiące.

Działanie produktu pojawia się dopiero po wielu tygodniach leczenia (w badaniach klinicznych obserwowano je po 10-12 tygodniach).

Po trzech miesiącach, należy poradzić się lekarza, czy powinno się kontynuować leczenie.

Stosowanie u dzieci
Leku Ginkofar Max nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Sposób stosowania
Ginkofar Max przyjmuje się doustnie, niezależnie od posiłków, popijając tabletkę wodą. Linia podziału na tabletce tylko ułatwia rozkruszenie w celu ułatwienia połknięcia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej dawki leku niż zalecana należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub
farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ginkofar max – czy mogę spożywać alkohol?

Ginkofar Max przyjmuje się doustnie, niezależnie od posiłków, popijając tabletkę wodą. Odradza się przyjmowania leku razem z alkoholem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ginkofar max w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Ze względu na brak wystarczających danych leku Ginkofar Max nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Ginkofar max – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Ginkofar max przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Ginkofar max m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Ginkofar max w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Ginkofar max - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Ginkofar max? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Dodaj komentarz