Esomeprazole Mylan

Podmiot odpowiedzialny
Kod ATC
Procedura
SubstancjaEzomeprazol

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Esomeprazole Mylan?

Lek Esomeprazole Mylan zawiera substancję czynną o nazwie esomeprazol. Należy on do grupy leków zwanych inhibitorami pompy protonowej. Mechanizm działania tych leków polega na zmniejszaniu ilości wytwarzanego kwasu przez żołądek. Esomeprazol w postaci przeznaczonej do wstrzyknięć lub infuzji stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu pewnych chorób, kiedy pacjent nie jest w stanie przyjmować leków doustnie.

Lek ten stosowany jest:
• W leczeniu choroby refluksowej przełyku u dorosłych, młodzieży i dzieci. Choroba refluksowa przełyku to choroba, w przebiegu której kwas z żołądka przedostaje się do przełyku, powodując ból, reakcję zapalną i zgagę.
• W leczeniu wrzodów żołądka spowodowanych przez niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) u dorosłych. Esomeprazol może też być stosowany w celu zapobiegania wrzodom żołądka u osób przyjmujących NLPZ.
• W zapobieganiu nawrotom krwawienia i dorosłych po endoskopii leczniczej z powodu ostrego krwawienia z wrzodu żołądka lub dwunastnicy.

Jaki jest skład Esomeprazole Mylan, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest sól sodowa esomeprazolu. Jedna fiolka proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/do infuzji zawiera 42,5 mg soli sodowej esomeprazolu, co odpowiada 40 mg esomeprazolu.

– Pozostałe składniki to disodu edetynian i sodu wodorotlenek

Dawkowanie preparatu Esomeprazole Mylan – jak stosować ten lek?

• Esomeprazole Mylan może być podawany dzieciom i młodzieży w wieku od 1 do 18 lat oraz dorosłym, w tym osobom w podeszłym wieku.

Stosowanie leku Esomeprazole Mylan
Dorośli

• Esomeprazol jest podawany przez lekarza, który podejmuje decyzję o tym, ile tego leku dany pacjent potrzebuje.
• Zazwyczaj stosowana dawka to 20 mg lub 40 mg raz na dobę.
• U pacjentów z poważnymi problemami z wątrobą maksymalna dawka w leczeniu choroby refluksowej przełyku to 20 mg na dobę.
• Lek ten jest podawany w postaci zastrzyku dożylnego lub wlewu dożylnego. Czas podawania jednej dawki może wynosić do 30 minut.
• Kiedy lek ten podawany jest w celu zapobieżenia ponownemu krwawieniu z wrzodu żołądka lub dwunastnicy, wówczas zazwyczaj podaje się dawkę 80 mg we wlewie dożylnym trwającym 30 minut, po którym następuje wlew ciągły w dawce 8 mg/h podawany przez 3 doby. U pacjentów z poważnymi problemami z wątrobą wystarczające w tym wskazaniu może być podanie wlewu ciągłego w dawce 4 mg/h przez 3 doby.

Dzieci w wieku od 1 do 18 lat
• Esomeprazole Mylan jest podawany przez lekarza, który podejmuje decyzję o tym, ile tego leku dany pacjent potrzebuje.
• U dzieci w wieku od 1 do 11 lat zazwyczaj stosowana dawka to 10 mg lub 20 mg raz na dobę.
• U dzieci w wieku od 12 do 18 lat zazwyczaj stosowana dawka to 20 mg lub 40 mg raz na dobę.
• Lek ten jest podawany w postaci zastrzyku dożylnego lub wlewu dożylnego. Czas podawania jednej dawki może wynosić do 30 minut.

Pacjenci w podeszłym wieku
Nie ma konieczności modyfikowania dawkowania.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lekarz dopilnuje, aby pacjent otrzymał właściwą dawkę. Jeśli pacjent przypadkowo otrzyma nadmierną dawkę, zostanie wówczas zastosowane odpowiednie leczenie.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Esomeprazole Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Esomeprazole Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz ustali, czy może ona przyjmować esomeprazol w tym okresie.

Nie wiadomo, czy esomeprazol przenika do mleka kobiecego. Esomeprazolu nie należy zatem podawać kobietom karmiącym piersią.

Ulotka Esomeprazole Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Esomeprazole Mylan przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Esomeprazole Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Esomeprazole Mylan w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Esomeprazole Mylan - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Esomeprazole Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Dodaj komentarz