Dicloberl 75 mg/3 ml

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyBerlin-Chemie AG
Kod ATCM01AB05
ProceduraNAR
SubstancjaDiklofenak

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Dicloberl 75 mg/3 ml?

Dicloberl 75 mg/3 ml jest lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym (niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, NLPZ).

Zastosowania

Leczenie objawowe ostrego bólu w:
– ostrym zapaleniu stawów, w tym ostrych napadach dny moczanowej;
– przewlekłym zapaleniu stawów, szczególnie w reumatoidalnym zapaleniu stawów (przewlekłe zapalenie wielostawowe);
– zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa i innych reumatycznych stanach zapalnych kręgosłupa;
– zaostrzeniach choroby zwyrodnieniowej stawów obwodowych i choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa;
– zapaleniu tkanek miękkich w przebiegu zaburzeń reumatycznych;
– pourazowych stanach zapalnych i obrzękach.

Lek Dicloberl 75 mg/3 ml jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych.

Uwaga:
Stosowanie roztworu do wstrzykiwań jest wskazane tylko wtedy, gdy konieczny jest bardzo szybki początek działania lub gdy przyjmowanie leku doustnie bądź w postaci czopka nie jest możliwe. W takim przypadku, leczenie w postaci pojedynczego wstrzyknięcia powinno zwykle tylko rozpoczynać terapię.

Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Reklama

Jaki jest skład Dicloberl 75 mg/3 ml, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy.
Jedna 3 ml ampułka z roztworem do wstrzykiwań zawiera 75 mg diklofenaku sodowego.
1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 25 mg diklofenaku sodowego.

Pozostałe składniki to: glikol propylenowy (600 mg/3 ml), alkohol benzylowy (105 mg/3 ml), acetylocysteina, mannitol, sodu wodorotlenek (roztwór 1 N), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie preparatu Dicloberl 75 mg/3 ml – jak stosować ten lek?

Dawkowanie

Dorośli
Leczenie lekiem Dicloberl 75 mg/3 ml powinno odbywać się w postaci jednorazowego wstrzyknięcia. W ciężkich przypadkach lek może być podawany w objętości 2 ampułek na dobę. Pozajelitowe podawanie leku powinno być ograniczone do 2 dni. O czasie trwania leczenia zdecyduje lekarz prowadzący.

Jeśli dalsze leczenie wydaje się być konieczne, terapię należy kontynuować poprzez zastosowanie postaci doustnych lub dojelitowych. Nie wolno przekraczać całkowitej dawki dobowej, która wynosi 150 mg, nawet w dniu wstrzyknięcia.

Sposób podawania
Lek Dicloberl 75 mg/3 ml należy wstrzyknąć głęboko do mięśnia pośladkowego. W związku z możliwością wystąpienia reakcji anafilaktycznych (ciężkich reakcji alergicznych), pacjenta należy obserwować, co najmniej przez 1 godzinę. Po pierwszym otwarciu ampułki, lek należy zużyć natychmiast.

O czasie trwania leczenia decyduje lekarz prowadzący.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Dicloberl 75 mg/3 ml jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak charakterystycznych objawów klinicznych wynikających z przedawkowania leku. Objawami przedawkowania mogą być np.: bóle głowy, zawroty głowy, uczucie oszołomienia i utrata przytomności (u dzieci także drgawki), jak również bóle brzucha, nudności, wymioty. Dodatkowo może wystąpić krwawienie z przewodu pokarmowego oraz zaburzenia czynności wątroby i nerek. Może wystąpić nagłe zmniejszenie ciśnienia krwi, trudności z oddychaniem (depresja oddechowa) i niebiesko-czerwone zabarwienie skóry i błon śluzowych (sinica).

Nie istnieje swoiste antidotum.

W razie podejrzenia przedawkowania, należy poinformować o tym lekarza. W zależności od ciężkości zatrucia lekarz zdecyduje o podjęciu odpowiedniego leczenia.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dicloberl 75 mg/3 ml – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia lekiem Dicloberl 75 mg/3 ml.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dicloberl 75 mg/3 ml w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Należy poinformować lekarza w przypadku stwierdzenia ciąży w trakcie leczenia lekiem Dicloberl 75 mg/3 ml. Dicloberl 75 mg/3 ml może być stosowany w pierwszym i drugim trymestrze ciąży po konsultacji z lekarzem.

Nie wolno stosować leku Dicloberl 75 mg/3 ml w ostatnich trzech miesiącach ciąży z powodu zwiększonego ryzyka dla matki i płodu (patrz punkt 2 „Kiedy nie stosować leku Dicloberl 75 mg/3 ml”).

Karmienie piersią
Tak jak inne NLPZ, diklofenak przenika do mleka kobiet karmiących piersią w niewielkich ilościach. Aby uniknąć działań niepożądanych u niemowlęcia, nie należy stosować diklofenaku w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów

Podczas stosowania dużych dawek leku Dicloberl 75 mg/3 ml mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak zmęczenie i zawroty głowy, w pojedynczych przypadkach zdolność do kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługiwania urządzeń mechanicznych może być ograniczona. Odnosi się to zwłaszcza do sytuacji, kiedy lek jest przyjmowany w połączeniu z alkoholem. Jeśli wystąpią powyżej opisane objawy nie należy prowadzić pojazdów ani innych maszyn!

Ulotka Dicloberl 75 mg/3 ml – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Dicloberl 75 mg/3 ml - 75 mg/3 ml, Roztwór do wstrzykiwań (Diclofenacum natricum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Dicloberl 75 mg/3 ml - 75 mg/3 ml, Roztwór do wstrzykiwań (Diclofenacum natricum)

Bibliografia

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

3.0 na 5 gwiazdek (na podstawie 2 opinii)

Znakomity
0%
Bardzo dobry
0%
Neutralny
100%
Słaby
0%
Fatalny
0%

2 komentarze do “Dicloberl 75 mg/3 ml”

  1. ★★★☆☆

    Przez cztery tygodnie zmagałam się z bardzo uciążliwą rwą kulszową. Początkowo przepisane przez lekarza leki okazały się nieskuteczne, a dodatkowo powodowały nieprzyjemne skutki uboczne w postaci biegunki i bólu brzucha. Przełom w moim leczeniu nastąpił dopiero po zastosowaniu kombinacji Dicloberl 75 mg wraz z preparatem Milgamma N. Ta terapia skojarzona przyniosła szybką i zauważalną poprawę stanu zdrowia. Szczególnie doceniam skuteczność Dicloberl 75 mg w łagodzeniu dokuczliwego bólu neurologicznego.

    Odpowiedz
  2. ★★★☆☆

    Po czterech zastrzykach leku Dicloberl 75 mg/3 ml wystąpiły u mnie silne, nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe. Pomimo że ostatni zastrzyk został podany w niedzielę, ból utrzymuje się przez prawie tydzień, aż do piątku. Intensywność bólu jest znaczna i uciążliwa, wpływając negatywnie na moje codzienne funkcjonowanie. Długotrwałe utrzymywanie się dolegliwości żołądkowych, nawet po zakończeniu terapii, wskazuje na poważną reakcję organizmu na podany lek.

    Odpowiedz

Napisz opinię o Dicloberl 75 mg/3 ml. Podziel się doświadczeniami na forum.

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i rzetelność informacji, dlatego nasi redaktorzy dokonują moderacji opinii pacjentów o lekach z najwyższą starannością. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane treści były przede wszystkim bezpieczne i wiarygodne. Komentarze użytkowników podlegają także stałej moderacji pod kątem stylistycznym. Nasi redaktorzy sprawdzają gramatykę, ortografię i interpunkcję, zachowując pierwotny sens wypowiedzi. Komentarze wulgarne i obraźliwe są niezwłocznie usuwane.

Oferty sprzedaży, kupna lub odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane przez redakcję, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem może być niebezpieczne dla zdrowia. Szacuje się, że ponad połowa leków oferowanych w internecie to podróbki. W przypadku leków na receptę liczba ta sięga aż 96%.

Dodaj komentarz


Oceniaj lek wyłącznie po własnym doświadczeniu.

Nie znalazłeś/aś potrzebnych informacji? Pomocna może się okazać wyszukiwarka leków.