Calcium Hasco

Podmiot odpowiedzialnyPrzedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Kod ATCA12AA20
ProceduraNAR
SubstancjaGlukonolaktobionian wapnia, Laktobionian wapnia

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Calcium Hasco?

Calcium HASCO to lek zawierający sole wapnia. Wapń jest składnikiem budulcowym organizmu oraz odgrywa ważną rolę w wielu procesach fizjologicznych (utrzymaniu prawidłowego krzepnięcia krwi, kurczliwości mięśni, przewodnictwa nerwowego, czynności błon komórkowych). Wapń zmniejsza także przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych działając przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo. Wapń przenika przez łożysko i do mleka kobiecego.

Wskazaniami do zastosowania leku Calcium HASCO są profilaktyka i uzupełnianie niedoboru wapnia w organizmie np. w okresie ciąży lub karmienia piersią, leczenie osteoporozy oraz wspomagające leczenie objawów alergii.

Jaki jest skład Calcium Hasco, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są organiczne sole wapnia (glukonolaktobionian oraz laktobionian) w ilości odpowiadającej 115,6 mg jonów wapniowych w 5 ml syropu.

Inne składniki leku to sacharoza, sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), w zależności od smaku aromat bananowy,malinowy, pomarańczowy lub truskawkowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie preparatu Calcium Hasco – jak stosować ten lek?

Lek Calcium HASCO jest przeznaczony do podawania doustnego. Syrop należy dawkować za pomocą dołączonej do opakowania miarki.

Dawkowanie:
Dorośli: 15 ml 2 lub 3 razy na dobę.
Dzieci: do 6 lat: 5 ml 2 lub 3 razy na dobę, od 6 do 12 lat: 10 ml 2 lub 3 razy na dobę.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Mogą wystąpić objawy przedawkowania leku.

Jeśli wystąpią objawy przedawkowania, należy odstawić lek i jak najszybciej przewieźć pacjenta do szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Calcium Hasco – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Calcium Hasco w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Calcium Hasco – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Calcium Hasco przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Calcium Hasco - 115,6 mg Ca 2+/5 ml, Syrop (Calcii glubionas anhydricus + Calcii lactobionas dihydricus)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Calcium Hasco m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Calcium Hasco - 115,6 mg Ca 2+/5 ml, Syrop (Calcii glubionas anhydricus + Calcii lactobionas dihydricus)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Calcium Hasco w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Calcium Hasco - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Calcium Hasco? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Dodaj komentarz