Convafort

Convafort to naturalny produkt leczniczy, który zawiera glikozydy kardenolidowe konwalii. Te składniki wzmacniają siłę skurczu mięśnia sercowego, co przyczynia się do działania inotropowo dodatniego. Lek stosuje się tradycyjnie, wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków, bez objawów zastoju krążenia i w osłabieniu mięśnia sercowego u osób w wieku starszym. Convafort jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Convafort jest produktem leczniczym roślinnym stosowanym tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Convafort zawiera glikozydy kardenolidowe konwalii, które wzmacniają siłę skurczu mięśnia sercowego (działanie inotropowo dodatnie).

Wskazania do stosowania
Lek stosuje się tradycyjnie, wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków, bez objawów zastoju krążenia i w osłabieniu mięśnia sercowego u osób w wieku starszym.

Skład

1 tabletka zawiera 15,7 mg wyciągu suchego z ziela konwalii (Convallariae herbae extractum siccum) DER 10-11:1, ekstrahent etanol 60 % v/v

Substancje pomocnicze:
Sacharoza, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, talk, magnezu stearynian
Masa drażowa: sacharoza, talk, celulozy octanoftalan, guma arabska, olej rycynowy pierwszego tłoczenia.

Dawkowanie

Lek stosować doustnie.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle dorosłym i młodzieży powyżej 12 lat zaleca się od 1 do 2 tabletek drażowanych 3 razy dziennie, 15 minut przed posiłkiem.

W leczeniu skojarzonym ze strofantyną preparat można podawać w odstępach 9 godzin przed i 8 godzin po iniekcji strofantyny.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Przedawkowanie

Glikozydy konwalii kumulują się w bardzo małym stopniu, podawane nawet kilkakrotnie w ciągu dnia nie wywołują objawów przedawkowania. Wydalane są przez nerki.

Kilkakrotne przedawkowanie glikozydów konwalii nie powodowało objawów toksycznych, niemniej nie można wykluczyć, że znaczne przedawkowanie może doprowadzić do zatrucia glikozydami nasercowymi.

Objawy zatrucia glikozydami nasercowymi to: wymioty, zaburzenia widzenia, halucynacje i zaburzenia rytmu serca.

W przypadku przyjęcia omyłkowo większej dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży, dlatego nie zaleca się stosowania preparatu w tym okresie.

Ze względu na możliwość przechodzenia do mleka matki glikozydów nasercowych nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Ulotka Convafort

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Convafort (forum)

Stosujesz Convafort? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Convafort. Podziel się doświadczeniami na forum.