Konsultacja merytoryczna:

Convafort

Convafort

Convafort jest produktem leczniczym roślinnym stosowanym tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Convafort zawiera glikozydy kardenolidowe konwalii, które wzmacniają siłę skurczu mięśnia sercowego (działanie inotropowo dodatnie).

Wskazania do stosowania
Lek stosuje się tradycyjnie, wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków, bez objawów zastoju krążenia i w osłabieniu mięśnia sercowego u osób w wieku starszym.

Jaki jest skład Convafort, jakie substancje zawiera?

1 tabletka zawiera 15,7 mg wyciągu suchego z ziela konwalii (Convallariae herbae extractum siccum) DER 10-11:1, ekstrahent etanol 60 % v/v

Substancje pomocnicze:
Sacharoza, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, talk, magnezu stearynian
Masa drażowa: sacharoza, talk, celulozy octanoftalan, guma arabska, olej rycynowy pierwszego tłoczenia.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Convafort – jak stosować ten lek?

Lek stosować doustnie.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle dorosłym i młodzieży powyżej 12 lat zaleca się od 1 do 2 tabletek drażowanych 3 razy dziennie, 15 minut przed posiłkiem.

W leczeniu skojarzonym ze strofantyną preparat można podawać w odstępach 9 godzin przed i 8 godzin po iniekcji strofantyny.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Glikozydy konwalii kumulują się w bardzo małym stopniu, podawane nawet kilkakrotnie w ciągu dnia nie wywołują objawów przedawkowania. Wydalane są przez nerki.

Kilkakrotne przedawkowanie glikozydów konwalii nie powodowało objawów toksycznych, niemniej nie można wykluczyć, że znaczne przedawkowanie może doprowadzić do zatrucia glikozydami nasercowymi.

Objawy zatrucia glikozydami nasercowymi to: wymioty, zaburzenia widzenia, halucynacje i zaburzenia rytmu serca.

W przypadku przyjęcia omyłkowo większej dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Convafort – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Convafort w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży, dlatego nie zaleca się stosowania preparatu w tym okresie.

Ze względu na możliwość przechodzenia do mleka matki glikozydów nasercowych nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Ulotka Convafort – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CONVAFORT 15,7 mg tabletki drażowane (Convallariae extractum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 48.00 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Convafort m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CONVAFORT 15,7 mg tabletki drażowane (Convallariae extractum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 43.50 KB

Cena - ile kosztuje Convafort?

Cena Convafort i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Convafort.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Convafort? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Elmex pasta do zębów, dwupak (Opakowanie: 2X75 ml)Piękny, zdrowy i biały uśmiech ma dla Ciebie duże znaczeniu? Czujesz się pewniej wiedząc, że masz nieskazitelne i wspaniałe zęby? Mamy dla…

Zastosowanie Contrahist Allergy 5 mg (Opakowanie: 10 )Contrahist Allergy 5 mg (Opakowanie: 10 ) to lek przeciwalergiczny do stosowania w czasie zapalenia alergicznego błony śluzowej nosa czy reakcji skórnych. Ułatwia normalne funkcjonowanie w czasie wzmożonego pylenia roślin.
Efekt działania…

Zastosowanie Weleda antycelullitowy olejek brzozowy (Opakowanie: 200 ml)Weleda antycelullitowy olejek brzozowy (Opakowanie: 200 ml) to produkt przeznaczony do pielęgnacji skóry kobiet borykających się z problemem cellulitu. Olejek jest zalecany w szczególności po przebytej ciąży.

Produkt…

Paracetamol Aflofarm (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie A-Cerumen aerozol (Opakowanie: 40 ml)A-Cerumen aerozol (Opakowanie: 40 ml) jest wyrobem medycznym stosowanym w przypadku zatkania przewodu słuchowego i higieny uszu. Wyrób nawilża zaschnięty korek woskowinowy i ułatwia jego usunięcie, a tym samym przywró…