Ostatnia aktualizacja:
Podmiot odpowiedzialny | Perrigo Poland Sp. z o.o. |
Kod ATC | N02BE51 |
Procedura | NAR |
Substancja | Fenylefryna, Paracetamol, Witamina C (kwas askorbowy) |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Coldrex MaxGrip?
Coldrex MaxGrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C.
Coldrex MaxGrip jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem).
Spis treści
- 1 Jaki jest skład Coldrex MaxGrip, jakie substancje zawiera?
- 2 Dawkowanie preparatu Coldrex MaxGrip – jak stosować ten lek?
- 3 Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
- 4 Co mogę jeść i pić podczas stosowania Coldrex MaxGrip – czy mogę spożywać alkohol?
- 5 Czy można stosować Coldrex MaxGrip w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 6 Ulotka Coldrex MaxGrip – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
- 7 Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Jaki jest skład Coldrex MaxGrip, jakie substancje zawiera?
Cytrynowy:
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i kwas askorbowy (witamina C).
Każda saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 40 mg kwasu askorbowego.
Ponadto lek zawiera: sacharozę, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobię kukurydzianą, sodu cyklaminian, sodu sacharynę, bezwodną krzemionkę koloidalną, aromat cytrynowy, kurkuminę (E100).
Dawkowanie preparatu Coldrex MaxGrip – jak stosować ten lek?
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Jedna saszetka leku Coldrex MaxGrip co 4 do 6 godzin. Nie przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana.
Sposób podawania
Przed podaniem proszek należy rozpuścić w ciepłej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy ciepłą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dolać zimnej wody lub dosłodzić.
Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
W przypadku zażycia więcej niż 4 saszetek leku w ciągu 24 godzin należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, nawet jeżeli nie występują żadne objawy niepożądane, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Coldrex MaxGrip – czy mogę spożywać alkohol?
Brak danych.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Coldrex MaxGrip w okresie ciąży i karmienia piersią?
Przed zażyciem leku podczas ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza.
Ulotka Coldrex MaxGrip – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Coldrex MaxGrip - (1000 mg + 10 mg + 40 mg)/sasz., Proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Acidum ascorbicum) |
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Coldrex MaxGrip - (1000 mg + 10 mg + 40 mg)/sasz., Proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Acidum ascorbicum) |
Bibliografia
- Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne
Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem z Coldrex MaxGrip, który okazał się dla mnie wyjątkowo skutecznym lekiem na objawy przeziębienia. Jego działanie jest naprawdę imponujące – wystarczy przyjąć jedną tabletkę przed snem, aby obudzić się następnego dnia z wyraźną poprawą samopoczucia. To, co szczególnie doceniam w tym preparacie, to jego kompleksowe działanie i szybkość, z jaką przynosi ulgę. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybkiego powrotu do pełni sił. Warto jednak pamiętać o stosowaniu leku zgodnie z zaleceniami i nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.