UroFuraginum

UroFuraginum to antybiotyk z grupy nitrofuranów, który hamuje rozwój bakterii. Lek stosuje się w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych, takich jak zapalenie pęcherza moczowego i zapalenie cewki moczowej.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek uroFuraginum zawiera furaginę jako substancję czynną. Furagina jest pochodną nitrofuranu, która hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.

Wskazaniem do stosowania leku uroFuraginum jest:
– zakażenie dolnych dróg moczowych.

Skład

Substancją czynną leku jest furagina (Furaginum). 1 tabletka zawiera 50 mg furaginy.

Ponadto lek zawiera: skrobię kukurydzianą, sacharozę, krzemionkę koloidalną bezwodną, kwas stearynowy

Dawkowanie

Lek należy zawsze stosować zgodnie z instrukcją podaną w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli
Pierwszy dzień leczenia: 100 mg (2 tabletki) 4 razy na dobę; następne dni: 100 mg (2 tabletki) 3 razy na dobę.

Lek uroFuraginum należy przyjmować doustnie podczas posiłków zawierających białko, które powoduje zwiększenie wchłaniania leku.

Lek stosuje się przez 7-8 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7-8 dniach, należy zwrócić się do lekarza.

W razie konieczności kurację można powtórzyć po 10-15 dniach.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku uroFuraginum nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, mogą wystąpić następujące objawy: bóle głowy, zawroty głowy, reakcje alergiczne, nudności, wymioty, niedokrwistość. Jeśli wystąpią takie objawy, należy niezwłocznie zwrócić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala, gdyż może być konieczne specjalistyczne leczenie (między innymi płukanie żołądka i dożylne podanie płynów, a w ciężkich przypadkach przeprowadzenie hemodializy). Z uwagi na wydalanie leku z organizmu przez nerki, ryzyko przedawkowania jest zwiększone u pacjentów z zaburzeniem czynności nerek.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek należy przyjmować doustnie podczas posiłków zawierających białko, co powoduje zwiększenie wchłaniania leku.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Leku nie należy stosować w pierwszych trzech miesiącach ciąży (I trymestr) ani u kobiet w donoszonej ciąży i w okresie porodu. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania w ostatnich trzech miesiącach ciąży (III trymestr). Furagina może spowodować niedokrwistość hemolityczną u noworodka.

Ulotka UroFuraginum

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o UroFuraginum (forum)

Stosujesz UroFuraginum? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

3 komentarze do “UroFuraginum”

  1. Mi poleciła go babcia. Często kiedyś miewałam zapelenie pęcherza. Ale teraz to już się tym nie martwie. Bo bardzo szybko działa. Polecam. Cena też jest super!

    Odpowiedz
  2. Potwierdzam, najlepszy chyba na zapalenia. Nawet lekarz kazał mi go brać i to jak byłam w ciąży i nic sie nie stało. więc chyba nie ma skutków ubocznych (ale oczywiście dziewczyny nie bierzcie bez konsultacji niczego!)

    Odpowiedz
  3. Niezastąpione, w aptekach doradzają, aby w trakcie stosowania leku dodatkowo dużo pić i przyjmować witaminę C (lub coś co ją zawiera).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o UroFuraginum. Podziel się doświadczeniami na forum.