Zineryt

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyCHEPLAPHARM Arzneimittel GmbH
Kod ATCD10AF02
ProceduraNAR
SubstancjaErytromycyna

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Zineryt?

Zineryt jest lekiem przeciwtrądzikowym do stosowania na skórę.

Zineryt zawiera erytromycynę w postaci kompleksu z octanem cynku. Do bakterii wrażliwych na erytromycynę należą bakterie, takie jak Staphylococcus epidermidis oraz Propionibacterium acnes, które często występują w przypadku trądziku. Cynk nasila działanie erytromycyny w miejscowym leczeniu trądziku. Po wyschnięciu Zineryt jest niewidoczny na skórze i dlatego jest akceptowany z kosmetycznego punktu widzenia.

Wskazania leku Zineryt:
Zineryt jest wskazany w miejscowym leczeniu umiarkowanych do ciężkich postaci trądziku, w przypadku, gdy miejscowe leczenie bez zastosowania antybiotyków było niewystarczające lub nie było tolerowane.

Reklama

Jaki jest skład Zineryt, jakie substancje zawiera?

1 ml gotowego roztworu zawiera:
– substancje czynne: 40 mg erytromycyny i 12 mg cynku octanu w postaci kompleksu erytromycyny z cynku octanem dwuwodnym mikronizowanym;
– substancje pomocnicze: diizopropylosebacynian, etanol bezwodny.

Dawkowanie preparatu Zineryt – jak stosować ten lek?

Dawkowanie:
Przed zastosowaniem leku należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię skóry, na która będzie nanoszony lek.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, Zineryt należy stosować na zmienione chorobowo miejsca na skórze dwa razy na dobę, zwykle przez okres od 10 do 12 tygodni. Znaczący efekt terapeutyczny zwykle osiąga się w ciągu 12 tygodni. W przypadku braku poprawy lub pogorszenia należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli lekarz stwierdzi oporność bakterii na lek, należy przerwać stosowanie leku na okres dwóch miesięcy.

Sposób podawania:
Zineryt należy nakładać na skórę całej twarzy lub inne zmienione miejsca (nie tylko samą zmianę chorobową), aż do całkowitego pokrycia leczonego obszaru, każdorazowo zużywając około 0,5 ml roztworu.

Aby otrzymać roztwór gotowy do stosowania, należy wykonać czynności opisane w Instrukcji dotyczącej użytkowania leku, zamieszczonej w dalszej części ulotki. Po przygotowaniu roztworu należy odwrócić butelkę z aplikatorem do góry dnem i nanieść lek na zmienioną chorobowo okolicę skóry, przesuwając po niej aplikatorem. Ilość wypływającego z buteleczki roztworu leku reguluje się zwiększając lub zmniejszając siłę nacisku aplikatora na skórę.

Szczegółowa instrukcja dotycząca użytkowania leku i przygotowania roztworu, znajduje się w załączonej poniżej ulotce dla pacjenta.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Niebezpieczeństwo przypadkowego przedawkowania jest znikome, jeśli lek jest stosowany zgodnie z zaleceniami.

Przypadkowe połknięcie całej zawartości opakowania leku Zineryt spowoduje głównie wystąpienie objawów ostrego zatrucia etanolem zawartym w leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zineryt – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zineryt w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Zineryt nie należy stosować w okresie ciąży, o ile lekarz nie uzna, że jest to zdecydowanie konieczne.

Ulotka Zineryt – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Zineryt - (40 mg + 12 mg)/ml, Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do stosowania na skórę (Erythromycinum cum zinco)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Zineryt - (40 mg + 12 mg)/ml, Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do stosowania na skórę (Erythromycinum cum zinco)

Bibliografia

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

4.7 na 5 gwiazdek (na podstawie 3 opinii)

Znakomity
67%
Bardzo dobry
33%
Neutralny
0%
Słaby
0%
Fatalny
0%

5 komentarzy do “Zineryt”

  1. ★★★★★

    Moje doświadczenie ze stosowaniem leku Zineryt jest mieszane. Lek okazał się bardzo skuteczny w zwalczaniu zmian trądzikowych, jednak podczas terapii zaobserwowałam znaczące wysuszenie skóry. Po długich poszukiwaniach odpowiedniego kremu nawilżającego, który nie powodowałby nawrotu trądziku, odkryłam preparat Sevolium polecony przez znajomą. Ten krem doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry wysuszonej podczas kuracji Zinerytem. Co więcej, równoległe stosowanie kremu Sevolium wraz z lekiem Zineryt pozwala osiągnąć lepsze rezultaty leczenia przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego nawilżenia i kondycji skóry.

    Odpowiedz
  2. ★★★★★

    Stosowałem roztwór Zineryt do leczenia różnorodnych zmian skórnych zlokalizowanych na plecach i ramionach, w tym trądziku i wyprysków. Po wypróbowaniu wielu innych preparatów, takich jak Clindacne czy Benzacne, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, zdecydowałem się na intensywną miesięczną kurację Zinerytem. Efekty okazały się znakomite – skóra na plecach uległa znaczącej poprawie i obecnie wygląda rewelacyjnie. Od zakończenia głównej kuracji stosuję lek jedynie doraźnie, gdy pojawi się pojedyncza zmiana trądzikowa.

    Preparat jest niezwykle prosty w przygotowaniu do użycia, a dołączony aplikator zapewnia wygodną i precyzyjną aplikację. Czasami wymaga nieco mocniejszego dociśnięcia, aby upewnić się, że roztwór jest prawidłowo dozowany, jednak nie stanowi to większego problemu. Warto zaznaczyć, że lek nie pozostawia plam na ubraniach i szybko się wchłania. W moim przypadku kuracja przyniosła spektakularne efekty – zmiany trądzikowe ustąpiły, a skóra odzyskała zdrowy wygląd. Z czystym sumieniem polecam wypróbowanie tego preparatu osobom zmagającym się z podobnymi problemami skórnymi, szczególnie gdy inne środki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

    Odpowiedz
    • ★★★★☆

      Z ogromną satysfakcją mogę potwierdzić skuteczność Zinerytu w walce z trądzikiem. Podobnie jak zalecił mój dermatolog, kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie preparatu. Efekty są naprawdę imponujące – problemy z trądzikiem stały się dla mnie przeszłością. To skuteczne rozwiązanie dla osób borykających się z uporczywymi zmianami skórnymi, pod warunkiem systematycznego stosowania zgodnie z zaleceniami specjalisty.

      Odpowiedz
      • Zastanawiam się nad prawidłową aplikacją preparatu Zineryt. Czy moglibyście mi dokładniej wytłumaczyć technikę nanoszenia roztworu? Chciałabym wiedzieć, jaka powinna być właściwa wilgotność skóry podczas aplikacji? Interesuje mnie również, czy są jakieś szczególne wskazówki dotyczące ilości nakładanego preparatu i sposobu jego rozprowadzania na skórze? Zależy mi na tym, aby stosować lek zgodnie z zaleceniami dla osiągnięcia najlepszych efektów terapeutycznych.

        Odpowiedz

Napisz opinię o Zineryt. Podziel się doświadczeniami na forum.

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i rzetelność informacji, dlatego nasi redaktorzy dokonują moderacji opinii pacjentów o lekach z najwyższą starannością. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane treści były przede wszystkim bezpieczne i wiarygodne. Komentarze użytkowników podlegają także stałej moderacji pod kątem stylistycznym. Nasi redaktorzy sprawdzają gramatykę, ortografię i interpunkcję, zachowując pierwotny sens wypowiedzi. Komentarze wulgarne i obraźliwe są niezwłocznie usuwane.

Oferty sprzedaży, kupna lub odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane przez redakcję, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem może być niebezpieczne dla zdrowia. Szacuje się, że ponad połowa leków oferowanych w internecie to podróbki. W przypadku leków na receptę liczba ta sięga aż 96%.

Dodaj komentarz


Oceniaj lek wyłącznie po własnym doświadczeniu.

Nie znalazłeś/aś potrzebnych informacji? Pomocna może się okazać wyszukiwarka leków.