Thermo-Rheumon

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialny
Kod ATC
Procedura
SubstancjaBenzyl nikotynianu, Etofenamat

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Thermo-Rheumon?

Etofenamat – substancja czynna leku Thermo-Rheumon – działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Etofenamat należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany miejscowo dobrze wchłania się przez skórę i gromadzi w zmienionych zapalnie tkankach. Stosowanie na skórę ogranicza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych typowych dla NLPZ podawanych doustnie.

Krem Thermo-Rheumon zawiera, oprócz etofenamatu, drugi składnik aktywny – nikotynian benzylu. Nikotynian benzylu działa rozgrzewająco w miejscu objętym bólem, co jest szczególnie korzystne dla osób z przewlekłymi chorobami reumatycznymi.

Reklama

Jaki jest skład Thermo-Rheumon, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są etofenamat i nikotynianu benzylu.

Pozostałe składniki leku: alkohol benzylowy, bezwodny kwas cytrynowy, mieszanina mono- i diestrów kwasu palmitynowego i stearynowego z glicerolem, mirystynian izopropylu, stearynian makrogolu 100, hydroksyetylometyloceluloza, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie preparatu Thermo-Rheumon – jak stosować ten lek?

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy nałożyć na skórę w okolicy objętej bólem ilość kremu odpowiadającą wielkością orzechowi laskowemu i intensywnie wcierać. Powtarzać 3 do 4 razy na dobę. Można także użyć głowicy masującej o niewielkim stopniu nacisku, wykonującej okrężne ruchy. Lek Thermo-Rheumon może być także stosowany jako uzupełnienie termoterapii.

Leczenie trwa zazwyczaj 2 tygodnie.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane przypadki przedawkowania leku Thermo-Rheumon, jeśli był stosowany zgodnie z zaleceniami. W przypadku zużycia zawartości całej tuby leku Thermo-Rheumon i pokrycia nim w krótkim czasie całego ciała mogą wystąpić bóle i zawroty głowy oraz ból w nadbrzuszu. Należy wówczas zmyć lek z powierzchni ciała wodą. Jeśli dojdzie do przypadkowego spożycia leku, np. przez dzieci, należy sprowokować wymioty i zgłosić się do lekarza, który wykona płukanie żołądka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Thermo-Rheumon – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy, lek w postaci kremu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Thermo-Rheumon w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować preparatu Thermo-Rheumon w trzecim trymestrze ciąży i podczas karmienia piersią.

Ulotka Thermo-Rheumon – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

Dodaj komentarz