Polamoklav

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyPolfarmex S.A.
Kod ATCJ01CR02
ProceduraNAR
SubstancjaAmoksycylina, Kwas klawulanowy

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Polamoklav?

Polamoklav jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Polamoklav zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy leków zwanych “penicylinami”, których działanie niekiedy może być zahamowane (unieczynnienie). Drugi działający składnik (kwas klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Polamoklav jest stosowany u dorosłych i dzieci w leczeniu następujących zakażeń:
– zakażenia ucha środkowego i zatok przynosowych;
– zakażenia dróg oddechowych;
– zakażenia dróg moczowych;
– zakażenia skóry i tkanek miękkich, w tym zakażenia stomatologiczne;
– zakażenia kości i stawów.

Reklama

Jaki jest skład Polamoklav, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są amoksycylina i kwas klawulanowy. Jedna tabletka powlekana zawiera 500 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu, rozcierka

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian
Otoczka: Opadry 06B58855 White, hypromeloza 5 mPa s, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, hypromeloza 15 mPa s

Dawkowanie preparatu Polamoklav – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci o masie ciała 40 kg lub większej

Zwykle stosowana dawka to:
– 1 tabletka trzy razy na dobę.

Dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg
Należy zasięgnąć porady lekarza prowadzącego przed zastosowaniem leku Polamoklav w tabletkach u dzieci o masie ciała poniżej 40 kg. Polamoklav w postaci tabletek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci o masie ciała mniejszej niż 25 kg.

Pacjenci z chorobami nerek i wątroby
Jeśli u pacjenta występują choroby nerek, dawka leku może być zmieniona. Lekarz prowadzący może dobrać inną dawkę leku Polamoklav lub inny lek. Jeśli u pacjenta występują choroby wątroby, częściej może mieć wykonywane badania krwi w celu sprawdzenia jak funkcjonuje wątroba.

Jak zażywać lek Polamoklav
– Lek należy przyjmować z posiłkiem.
– Tabletki należy połykać w całości popijając szklanką wody.
– Należy zachować równe, co najmniej 4-godzinne odstępy pomiędzy dawkami podawanymi w ciągu doby. Nie należy przyjmować 2 dawek w ciągu 1 godziny.
– Nie należy przyjmować leku Polamoklav dłużej niż przez 2 tygodnie. Jeśli pacjent nadal nie czuje się dobrze, powinien ponownie skontaktować się z lekarzem.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent przyjął większą dawkę leku Polamoklav niż zalecana, mogą wystąpić takie objawy jak podrażnienie żołądka i jelit (nudności, wymioty lub biegunka) lub drgawki. Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym tak szybko, jak to tylko możliwe. Należy mieć ze sobą tekturowe opakowanie po leku, aby je pokazać lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Polamoklav – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować z posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Polamoklav w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Polamoklav – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Polamoklav - 875 mg + 125 mg, Tabletki powlekane (Amoxicillinum + Acidum clavulanicum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Polamoklav - 875 mg + 125 mg, Tabletki powlekane (Amoxicillinum + Acidum clavulanicum)

Bibliografia

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

3.3 na 5 gwiazdek (na podstawie 3 opinii)

Znakomity
33%
Bardzo dobry
0%
Neutralny
33%
Słaby
33%
Fatalny
0%

3 komentarze do “Polamoklav”

  1. ★★★★★

    Chciałbym podzielić się swoim bardzo pozytywnym doświadczeniem z lekiem Polamoklav. Jego skuteczność w leczeniu zapalenia płuc była imponująca – już po przyjęciu drugiej tabletki odczułem znaczącą poprawę samopoczucia. Szybkość działania leku była dla mnie bardzo satysfakcjonująca, co pozwoliło mi szybciej wrócić do zdrowia.

    Odpowiedz
  2. ★★☆☆☆

    Chciałabym podzielić się moim niepokojącym doświadczeniem ze stosowaniem leku Polamoklav. Już po pierwszej dawce, w czasie krótszym niż 8 godzin, zaobserwowałam znaczący wzrost ciśnienia tętniczego do poziomu 137/93, pomimo że od ponad dekady stosuję regularnie leki hipotensyjne. Dodatkowo wystąpiły u mnie wyraźne zmiany skórne w postaci zaczerwienienia obejmującego twarz, szyję oraz dekolt. Jest to szczególnie niepokojące, biorąc pod uwagę moje wieloletnie, stabilne leczenie nadciśnienia. Te objawy znacząco wpłynęły na moje samopoczucie i bezpieczeństwo terapii.

    Odpowiedz
  3. ★★★☆☆

    Po przyjęciu pierwszej dawki leku Polamoclav zaobserwowałam wyraźne skutki uboczne. Najistotniejszym z nich było intensywne uczucie ucisku w głowie, które utrzymywało się przez około trzy godziny. Towarzyszył temu zauważalny wzrost ciśnienia tętniczego. Te reakcje były na tyle wyraźne, że uznałam za konieczne podzielenie się tą obserwacją. Dolegliwości te wystąpiły stosunkowo szybko po zażyciu leku, co sugeruje bezpośredni związek z jego działaniem. Dla osób cierpiących na nadciśnienie lub wrażliwych na zmiany ciśnienia tętniczego może to być istotna informacja przy rozważaniu terapii tym antybiotykiem.

    Odpowiedz

Napisz opinię o Polamoklav. Podziel się doświadczeniami na forum.

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i rzetelność informacji, dlatego nasi redaktorzy dokonują moderacji opinii pacjentów o lekach z najwyższą starannością. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane treści były przede wszystkim bezpieczne i wiarygodne. Komentarze użytkowników podlegają także stałej moderacji pod kątem stylistycznym. Nasi redaktorzy sprawdzają gramatykę, ortografię i interpunkcję, zachowując pierwotny sens wypowiedzi. Komentarze wulgarne i obraźliwe są niezwłocznie usuwane.

Oferty sprzedaży, kupna lub odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane przez redakcję, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem może być niebezpieczne dla zdrowia. Szacuje się, że ponad połowa leków oferowanych w internecie to podróbki. W przypadku leków na receptę liczba ta sięga aż 96%.

Dodaj komentarz


Oceniaj lek wyłącznie po własnym doświadczeniu.

Nie znalazłeś/aś potrzebnych informacji? Pomocna może się okazać wyszukiwarka leków.

Kategorie powiązane: Antybiotyki,