Konsultacja merytoryczna:

Polamoklav

Polamoklav jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Polamoklav zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy leków zwanych “penicylinami”, których działanie niekiedy może być zahamowane (unieczynnienie). Drugi działający składnik (kwas klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Polamoklav jest stosowany u dorosłych i dzieci w leczeniu następujących zakażeń:
– zakażenia ucha środkowego i zatok przynosowych;
– zakażenia dróg oddechowych;
– zakażenia dróg moczowych;
– zakażenia skóry i tkanek miękkich, w tym zakażenia stomatologiczne;
– zakażenia kości i stawów.

Jaki jest skład Polamoklav, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są amoksycylina i kwas klawulanowy. Jedna tabletka powlekana zawiera 500 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu, rozcierka

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian
Otoczka: Opadry 06B58855 White, hypromeloza 5 mPa s, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, hypromeloza 15 mPa s

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Polamoklav – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci o masie ciała 40 kg lub większej

Zwykle stosowana dawka to:
– 1 tabletka trzy razy na dobę.

Dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg
Należy zasięgnąć porady lekarza prowadzącego przed zastosowaniem leku Polamoklav w tabletkach u dzieci o masie ciała poniżej 40 kg. Polamoklav w postaci tabletek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci o masie ciała mniejszej niż 25 kg.

Pacjenci z chorobami nerek i wątroby
Jeśli u pacjenta występują choroby nerek, dawka leku może być zmieniona. Lekarz prowadzący może dobrać inną dawkę leku Polamoklav lub inny lek. Jeśli u pacjenta występują choroby wątroby, częściej może mieć wykonywane badania krwi w celu sprawdzenia jak funkcjonuje wątroba.

Jak zażywać lek Polamoklav
– Lek należy przyjmować z posiłkiem.
– Tabletki należy połykać w całości popijając szklanką wody.
– Należy zachować równe, co najmniej 4-godzinne odstępy pomiędzy dawkami podawanymi w ciągu doby. Nie należy przyjmować 2 dawek w ciągu 1 godziny.
– Nie należy przyjmować leku Polamoklav dłużej niż przez 2 tygodnie. Jeśli pacjent nadal nie czuje się dobrze, powinien ponownie skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent przyjął większą dawkę leku Polamoklav niż zalecana, mogą wystąpić takie objawy jak podrażnienie żołądka i jelit (nudności, wymioty lub biegunka) lub drgawki. Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym tak szybko, jak to tylko możliwe. Należy mieć ze sobą tekturowe opakowanie po leku, aby je pokazać lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Polamoklav – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować z posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Polamoklav w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Polamoklav – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

POLAMOKLAV, 500 mg + 125 mg, tabletki powlekane (Amoxicillinum + Acidum clavulanicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 384.42 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Polamoklav m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

POLAMOKLAV, 500 mg + 125 mg, tabletki powlekane (Amoxicillinum + Acidum clavulanicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 407.69 KB

Cena - ile kosztuje Polamoklav?

Cena Polamoklav i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Polamoklav.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Polamoklav? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Polamoklav”

Dodaj komentarz