Panadol Menthol Active

Panadol Menthol Active to lek, który zawiera paracetamol, składnik o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest to lek stosowany w celu krótkotrwałego łagodzenia objawów grypy lub przeziębienia, takich jak gorączka, ból gardła, ból głowy oraz bóle mięśniowe. Dzięki zawartości mentolu, lek ten dodatkowo przynosi uczucie orzeźwienia i odświeżenia. Jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Panadol Menthol Active. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Panadol Menthol Active zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Lek Panadol Menthol Active stosuje się do krótkotrwałego leczenia objawów grypy lub przeziębienia takich jak: gorączka, ból gardła, ból głowy, bóle mięśniowe.

Jaki jest skład Panadol Menthol Active, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda saszetka zawiera 500 mg paracetamolu.

Inne składniki leku to: sacharoza, aspartam (E951), kwas winowy, sodu cytrynian, aromat mentolowy E 41580, aromat czarnej porzeczki 502 009 AP 0551, czerwony barwnik (Rojo conacert M659) zawierający karmoizynę (E122), żółcień pomarańczową (E110) i czerń brylantową (E151) standaryzowane sodu chlorkiem.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Panadol Menthol Active – jak stosować?

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Doustnie, 1 lub 2 saszetki, w razie konieczności, co 4- 6 godzin.
Zawartość saszetki rozpuścić w gorącej wodzie, dobrze wymieszać i wypić.
Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

– Nie stosować częściej niż co 4 godziny.
– Nie stosować dawki większej niż zalecana.
– Nie stosować więcej niż 8 saszetek w ciągu doby.
– Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W każdym przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. Jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina, można również sprowokować wymioty, podać węgiel aktywowany doustnie najlepiej rozmieszany z wodą i zgłosić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Panadol Menthol Active – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Panadol Menthol Active z jedzeniem i piciem.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Panadol Menthol Active w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zażyciem leku podczas ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Panadol Menthol Active

Ulotka Panadol Menthol Active – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Panadol Menthol Active przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Panadol Menthol Active m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Panadol Menthol Active w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Panadol Menthol Active

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Panadol Menthol Active? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

1 komentarz do “Panadol Menthol Active”

  1. Zgodnie z US Food and Drug Administration , lek może powodować rzadkie oraz ewentualnie śmiertelne reakcje skórne, takie jak zespół Stevensa-Johnsona i toksyczna nekroliza naskórka. Metaanalizy sugerują, że paracetamol może zwiększać ryzyko niewydolności nerek o 23% i raka nerki o 28%. Paracetamol jest szczególnie niebezpieczny dla wątroby w przypadku przedawkowania, ale nawet bez przedawkowania u osób przyjmujących ten lek może wystąpić ostra niewydolność wątroby wymagająca przeszczepu wątroby. Toksyczność paracetamolu jest główną przyczyną ostrej niewydolności wątroby w świecie zachodnim i odpowiada za większość przedawkowania leków w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Przedawkowanie paracetamolu skutkuje większą liczbą telefonów do ośrodków kontroli zatruć w USA niż przedawkowanie jakiejkolwiek innej substancji farmakologicznej. Według FDA w Stanach Zjednoczonych „56 000 wizyt na izbie przyjęć, 26 000 hospitalizacji i 458 zgonów rocznie było związanych z przedawkowaniem paracetamolu w latach 90. W tych szacunkach niezamierzone przedawkowanie paracetamolu stanowiło przyczynę prawie 25% wizyt na oddziałach ratunkowych, 10% hospitalizacji i 25% zgonów.

    Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków przedstawiła klasyfikację leków podzieloną ze względu na szkodliwość lub bezpieczeństwo stosowania w trakcie ciąży. Paracetamol znalazł się w kategorii B, co oznacza, że prawdopodobnie jest bezpiecznym lekiem dla kobiet w ciąży. Lekarze ostrzegają jednak, że zbyt długie i zbyt częste stosowanie paracetamolu w ciąży może powodować wady rozwojowe dziecka. Specjaliści wskazują, że stosowanie paracetamolu w ciąży może stanowić jedną z przyczyn pojawienia się ADHD u dziecka. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zaburzenia jest tym większe, im wyższa była dawka przyjmowana przez matkę. Norwescy naukowcy zaś starali się udowodnić, że dzieci kobiet, które w trakcie ciąży przyjmowały paracetamol, częściej zmagają się z astmą. Badania nie zostały jednak w stu procentach potwierdzone.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Panadol Menthol Active. Podziel się doświadczeniami na forum.