Ostatnia aktualizacja:
Podmiot odpowiedzialny | Haleon Poland Sp. z o.o. |
Kod ATC | N02BE01 |
Procedura | NAR |
Substancja | Paracetamol |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Panadol Menthol Active?
Lek Panadol Menthol Active zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Lek Panadol Menthol Active stosuje się do krótkotrwałego leczenia objawów grypy lub przeziębienia takich jak: gorączka, ból gardła, ból głowy, bóle mięśniowe.
Spis treści
- 1 Jaki jest skład Panadol Menthol Active, jakie substancje zawiera?
- 2 Dawkowanie preparatu Panadol Menthol Active – jak stosować ten lek?
- 3 Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
- 4 Co mogę jeść i pić podczas stosowania Panadol Menthol Active – czy mogę spożywać alkohol?
- 5 Czy można stosować Panadol Menthol Active w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 6 Ulotka Panadol Menthol Active – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
- 7 Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Jaki jest skład Panadol Menthol Active, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda saszetka zawiera 500 mg paracetamolu.
Inne składniki leku to: sacharoza, aspartam (E951), kwas winowy, sodu cytrynian, aromat mentolowy E 41580, aromat czarnej porzeczki 502 009 AP 0551, czerwony barwnik (Rojo conacert M659) zawierający karmoizynę (E122), żółcień pomarańczową (E110) i czerń brylantową (E151) standaryzowane sodu chlorkiem.
Dawkowanie preparatu Panadol Menthol Active – jak stosować ten lek?
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Doustnie, 1 lub 2 saszetki, w razie konieczności, co 4- 6 godzin.
Zawartość saszetki rozpuścić w gorącej wodzie, dobrze wymieszać i wypić.
Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.
– Nie stosować częściej niż co 4 godziny.
– Nie stosować dawki większej niż zalecana.
– Nie stosować więcej niż 8 saszetek w ciągu doby.
– Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
W każdym przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. Jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina, można również sprowokować wymioty, podać węgiel aktywowany doustnie najlepiej rozmieszany z wodą i zgłosić się do lekarza.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Panadol Menthol Active – czy mogę spożywać alkohol?
Brak danych na temat stosowania Panadol Menthol Active z jedzeniem i piciem.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Panadol Menthol Active w okresie ciąży i karmienia piersią?
Przed zażyciem leku podczas ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza.
Ulotka Panadol Menthol Active – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Panadol Menthol Active - 500 mg, Proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum) |
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Panadol Menthol Active - 500 mg, Proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum) |
Bibliografia
- Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne
Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)
Subskrypcja powiadomień
Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?