Podmiot odpowiedzialny | Krka, d.d., Novo mesto |
Kod ATC | N02AJ13 |
Procedura | DCP |
Substancja | Paracetamol, Tramadol |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Doreta?
Doreta jest lekiem złożonym zawierającym dwa leki przeciwbólowe: tramadol i paracetamol, które działając razem uśmierzają ból.
Wskazaniem do stosowania leku są bóle o nasileniu umiarkowanym do dużego, jeśli lekarz uzna, że wymagane jest podanie tramadolu w skojarzeniu z paracetamolem.
Lek przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
Jaki jest skład Doreta, jakie substancje zawiera?
Doreta, 37,5 mg + 325 mg
Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek oraz paracetamol. Jedna tabletka powlekana zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku, co odpowiada 32,94 mg tramadolu i 325 mg paracetamolu.
Inne składniki leku to:
– Rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), celuloza mikrokrystaliczna (E 460) i magnezu stearynian (E 572)
– Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, żelaza tlenek żółty (E 172) i polisorbat 80.
Doreta, 75 mg + 650 mg
– Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek oraz paracetamol. Każda tabletka powlekana zawiera 75 mg tramadolu chlorowodorku, co odpowiada 65,88 mg tramadolu, oraz 650 mg paracetamolu.
– Pozostałe składniki leku to:
– rdzeń tabletki: skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), celuloza mikrokrystaliczna i magnezu stearynian;
– otoczka tabletki: hypromeloza 3 mPas, hypromeloza 6 mPas, makrogol 400, polisorbat 80, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).
Dawkowanie preparatu Doreta – jak stosować ten lek?
Doreta, 37,5 mg + 325 mg
Lek Doreta należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Dawka początkowa to zazwyczaj dwie tabletki. W razie konieczności kolejne dawki mogą być stosowane co sześć godzin, zgodnie z zaleceniami lekarza.
Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę (co odpowiada 300 mg tramadolu oraz 2600 mg paracetamolu).
Dawka leku powinna być dobrana w zależności od nasilenia bólu i indywidualnej wrażliwości pacjenta na ból. Ogólnie należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę łagodzącą ból.
Ciężkie choroby wątroby lub nerek (niewydolność)/pacjenci dializowani
Pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek nie powinni stosować leku Doreta.
U pacjentów z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby lub nerek lekarz może zwiększyć odstępy między dawkami.
Nie zaleca się stosowania leku Doreta u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 75 lat) wydalanie tramadolu może być opóźnione. Lekarz może zwiększyć odstępy między dawkami.
Tabletki należy połknąć popijając płynem. Tabletek nie należy kruszyć ani rozgryzać.
Lek należy stosować przez możliwie najkrótszy okres czasu.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Doreta jest za mocne (tj. pojawia się uczucie senności lub problemy z oddychaniem) lub za słabe (tj. niedostateczne uśmierzenie bólu), należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. W razie braku poprawy należy skontaktować się z lekarzem.
Doreta, 75 mg + 650 mg
Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Dawka początkowa to zazwyczaj jedna tabletka. W razie konieczności kolejne dawki można stosować co sześć godzin, zgodnie z zaleceniami lekarza.
Nie należy stosować więcej niż 4 tabletki na dobę (co odpowiada 300 mg chlorowodorku tramadolu oraz 2600 mg paracetamolu).
Dawka leku powinna być dobrana w zależności od nasilenia bólu i indywidualnej wrażliwości pacjenta na ból. Ogólnie należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę łagodzącą ból.
Ciężkie choroby wątroby lub nerek (niewydolność)/pacjenci dializowani
Pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek nie powinni stosować leku Doreta.
U pacjentów z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby lub nerek lekarz może zwiększyć odstępy między dawkami.
Nie zaleca się stosowania leku Doreta u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 75 lat) wydalanie tramadolu może być opóźnione. Lekarz może zwiększyć odstępy między dawkami.
Tabletki należy połknąć popijając płynem. Tabletkę można podzielić na równe dawki. Jednakże tabletek nie należy rozgryzać ani kruszyć.
Lek należy stosować przez możliwie najkrótszy okres.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Doreta jest za mocne (tj. pojawia się uczucie senności lub trudności z oddychaniem) lub za słabe (tj. ból nie został dostateczne uśmierzony), należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. W razie braku poprawy należy skontaktować się z lekarzem.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
W przypadku przedawkowania leku należy niezwłocznie poradzić się lekarza, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ponieważ istnieje ryzyko opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawka leku Doreta mogą wystąpić ciężkie zaburzenia krążenia, zaburzenia świadomości aż do śpiączki, drgawki lub zaburzenia oddychania, złe samopoczucie, wymioty, utrata masy ciała lub ból brzucha.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Doreta – czy mogę spożywać alkohol?
Lek może być przyjmowany z jedzeniem lub niezależnie od niego.
Stosowanie leku może wywołać senność. Picie alkoholu może nasilić senność. Alkohol: zwiększa uspokajające działanie opioidowych leków przeciwbólowych, co wpływając na zdolność do koncentracji może spowodować, że prowadzenie pojazdów i obsługa urządzeń mechanicznych może być niebezpieczna; należy unikać picia napojów alkoholowych oraz przyjmowania leków zawierających alkohol.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Doreta w okresie ciąży i karmienia piersią?
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Ponieważ lek jest skojarzeniem dwóch substancji czynnych zawierających tramadol, nie powinien być przyjmowany w czasie ciąży i karmienia piersią.
Skutki uboczne Doreta, jakie są działania niepożądane?
Bardzo często (więcej niż u 1 na 10 pacjentów):
- nudności,
- zawroty głowy, senność.
Często (do 1 na 10 pacjentów):
- wymioty, problemy trawienne (zaparcia, wzdęcia, biegunka), ból żołądka, suchość w ustach,
- swędzenie, nadmierne pocenie się,
- ból głowy, drżenie,
- splątanie, zaburzenia snu, zmiany nastroju (lęk, nerwowość, euforia).
Niezbyt często (do 1 na 100 pacjentów):
- przyspieszone tętno lub podwyższone ciśnienie krwi, zaburzenia rytmu serca,
- mrowienie, drętwienie lub uczucie kłucia w kończynach, dzwonienie w uszach, mimowolne drgania mięśni,
- depresja, koszmary senne, omamy (słyszenie, widzenie lub odczuwanie rzeczy, których nie ma), luki w pamięci,
- trudności z oddychaniem,
- trudności w połykaniu, krew w stolcu (smoliste stolce),
- reakcje skórne (np. wysypka, pokrzywka),
- podwyższone wartości enzymów wątrobowych,
- obecność albuminy w moczu, trudności z oddawaniem moczu lub ból,
- dreszcze, uderzenia gorąca, ból w klatce piersiowej.
Rzadko (do 1 na 1000 pacjentów):
- napady drgawek, trudności w koordynacji ruchów, krótkotrwała utrata przytomności (omdlenie),
- uzależnienie od leku,
- majaczenie (delirium),
- nieostre widzenie, zwężenie źrenic,
- zaburzenia mowy,
- nadmierne rozszerzenie źrenic.
Bardzo rzadko (do 1 na 10000 pacjentów):
- nadużywanie leku.
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
- obniżenie poziomu cukru we krwi.
Działania niepożądane zgłaszane przez pacjentów stosujących leki zawierające wyłącznie tramadol lub paracetamol. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych działań niepożądanych podczas stosowania leku Doreta, należy skontaktować się z lekarzem:
- uczucie zawrotów głowy przy wstawaniu z pozycji siedzącej lub leżącej, wolne bicie serca, omdlenia, zmiany apetytu, osłabienie mięśni, spowolniony lub płytki oddech, zmiany nastroju, zmiany aktywności, zmiany percepcji, nasilenie objawów astmy.
- stosowanie samego paracetamolu lub w połączeniu z antybiotykiem flukloksacyliną może prowadzić do zaburzeń krwi i płynów ustrojowych (kwasica metaboliczna z dużą luką anionową), gdy wzrasta kwasowość osocza krwi.
- stosowanie leku Doreta z lekami przeciwzakrzepowymi (np. fenoprokumon, warfaryna) może zwiększać ryzyko krwawienia. Każde przedłużone lub nieoczekiwane krwawienie należy natychmiast zgłaszać lekarzowi.
- w rzadkich przypadkach wysypka skórna wskazująca na reakcję alergiczną może przekształcić się w nagły obrzęk twarzy i szyi, problemy z oddychaniem lub spadek ciśnienia krwi i omdlenia; w przypadku wystąpienia takich objawów należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast udać się do lekarza. Nie należy ponownie przyjmować tego leku.
Rzadko u pacjentów przyjmujących tramadol przez dłuższy czas może wystąpić złe samopoczucie po nagłym odstawieniu leku. Pacjenci mogą odczuwać pobudzenie, niepokój, nerwowość lub drżenie, nadmierną aktywność, bezsenność lub zaburzenia żołądkowo-jelitowe. U bardzo niewielkiej liczby pacjentów mogą wystąpić napady paniki, omamy, niezwykłe odczucia jak swędzenie, mrowienie, drętwienie skóry i dzwonienie w uszach. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów lub jakiegokolwiek innego niezwykłego objawu, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Częstość nieznana: czkawka. Zespół serotoninowy, którego objawami mogą być zmiany stanu psychicznego (np. pobudzenie, halucynacje, śpiączka), a także inne objawy, jak gorączka, przyspieszone tętno, niestabilne ciśnienie krwi, mimowolne skurcze mięśni, sztywność mięśni, brak koordynacji i/lub objawy ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, wymioty, biegunka) (patrz punkt 2 „Informacje ważne przed zastosowaniem leku Doreta”).
W wyjątkowych przypadkach badania krwi mogą wykazać pewne zaburzenia, jak np. mała liczba płytek krwi, co może powodować krwawienie z nosa lub dziąseł. Bardzo rzadko zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych po przyjęciu leków zawierających paracetamol. Rzadko zgłaszano przypadki depresji oddechowej po przyjęciu leków zawierających tramadol.
Zgłaszanie działań niepożądanych / skutków ubocznych
Jeśli w trakcie stosowania pojawią się jakiekolwiek skutki uboczne leku Doreta, w tym te niewymienione w ulotce, należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę. Można również zgłaszać działania niepożądane bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych przy Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel.: +48 22 49 21 301, Faks: +48 22 49 21 309, e-mail: mailto:ndl@urpl.gov.pl.
Istnieje także możliwość skorzystania ze specjalnego formularza dla pacjenta na stronach Systemu Monitorowania Zagrożeń - przejdź do formularza i zgłoś niepożądane działanie produktu leczniczniczego.
Działania niepożądane można alternatywnie zgłaszać podmiotowi odpowiedzialnemu Krka, d.d., Novo mesto. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.
Interakcje leku Doreta z innymi lekami
Uwaga: Ten lek zawiera paracetamol i tramadol. Poinformuj lekarza o przyjmowaniu innych leków zawierających te substancje, aby nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej.
Przeciwwskazania: Stosowanie leku Doreta z inhibitorami monoaminooksydazy (MAOIs) jest zabronione (patrz punkt „Kiedy nie stosować leku Doreta”).
Leki, których należy unikać podczas stosowania Dorety:
- Karbamazepina (lek na padaczkę i niektóre rodzaje bólu, jak neuralgia nerwu trójdzielnego).
- Buprenorfina, nalbufina, pentazocyna (opioidowe leki przeciwbólowe) – mogą osłabić działanie przeciwbólowe.
Poinformuj lekarza lub farmaceutę, jeśli stosujesz:
- Flukloksacylinę (antybiotyk) – istnieje ryzyko poważnych zaburzeń krwi i płynów ustrojowych (kwasica metaboliczna z dużą luką anionową), szczególnie u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami nerek, posocznicą, niedożywieniem, przewlekłym alkoholizmem oraz przy długotrwałym stosowaniu maksymalnych dawek paracetamolu.
Ryzyko działań niepożądanych wzrasta przy jednoczesnym stosowaniu:
- Tryptanów (leki na migrenę) lub SSRI (leki na depresję) – mogą wystąpić objawy takie jak dezorientacja, niepokój, gorączka, nadmierne pocenie się, niekontrolowane ruchy kończyn lub gałek ocznych, skurcze mięśni, biegunka.
- Innych leków przeciwbólowych jak morfina i kodeina (także na kaszel), baklofen (lek zwiotczający mięśnie), leki przeciwnadciśnieniowe, leki przeciwalergiczne – mogą powodować senność lub omdlenia.
Jednoczesne stosowanie Dorety i leków uspokajających (benzodiazepiny lub podobne leki) zwiększa ryzyko senności, trudności w oddychaniu, śpiączki i może zagrażać życiu. Stosowanie tych leków razem powinno być rozważane tylko, gdy inne metody leczenia są niemożliwe. Jeśli lekarz zalecił takie połączenie, należy ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania i czasu trwania leczenia. Poinformuj znajomych lub krewnych o możliwych objawach i skontaktuj się z lekarzem w razie ich wystąpienia.
Leki mogące powodować drgawki (niektóre leki przeciwdepresyjne, przeciwpsychotyczne) – ryzyko drgawek może wzrosnąć przy jednoczesnym stosowaniu Dorety. Lekarz oceni, czy Doreta jest odpowiednia.
Interakcje z lekami przeciwdepresyjnymi – mogą prowadzić do zespołu serotoninowego (patrz punkt 4 „Możliwe działania niepożądane”).
Warfaryna lub fenoprokumon (leki rozrzedzające krew) – mogą zmieniać swoje działanie i powodować krwawienia. Każde przedłużone lub nieoczekiwane krwawienie należy natychmiast zgłosić lekarzowi.
Działanie Dorety może się zmieniać przy jednoczesnym stosowaniu:
- Metoklopramidu, domperidonu, ondansetronu (leki na nudności i wymioty),
- Cholestyraminy (lek obniżający cholesterol).
Ulotka Doreta – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Doreta przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Doreta - 37,5 mg + 325 mg, Tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej (Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum) |
Doreta - 75 mg + 650 mg, Tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej (Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum) |
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Doreta m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Doreta - 37,5 mg + 325 mg, Tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej (Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum) |
Doreta - 75 mg + 650 mg, Tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej (Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum) |
Źródła / bibliografia:
- RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Dostępność Doreta w najbliższej aptece
Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.
Opinie o Doreta - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń
Stosujesz Doreta? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.
Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Jestem po operacji czaszki. Biorę ten lek raz dziennie. Pomaga.
Jestem bardzo ciekawa, czy w domach opieki Doreta jest podstawowym lekiem przeciwbólowym bez względu na rodzaj i natężenie bólu.
Witam, mam 83 lata, od 4 lat biorę Doretę – 3 tabletki dziennie na silne bóle kręgosłupa. Staram się nie brać więcej niż 3 tabletki, ale łatwo nie jest. Wszystko zależy od dnia. Czasem bardzo dobrze się czuję 2-3 dni, a potem znowu źle przez około 3 dni. Sam nie wiem, od czego to zależy, zresztą lekarze też nie. Szczerze, to jest utrapienie dla lekarzy, patrzą na PESEL i reszta wiadoma. Nie stosowałem plastrów Transtec, może ktoś ma z nimi doświadczenie?
Mam takie doświadczenie, że Transtec nie pomaga na przewlekłe bóle kręgosłupa. Przynajmniej tak jest u mojej mamy.
Napiszę tak: niektórzy mają zdanie, że leki o silnym działaniu uzależniają. To uzależnia nasza głowa. Skoro twierdzimy, że ten lek nam bardzo pomaga i potrzebujemy go więcej, to właśnie od tego zależy nasze myślenie. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale to prawda. W ten sposób nadużywanie większych i mocniejszych dawek doprowadza do lekomanii.
U mnie po zażyciu drugiej dawki po jednej tabletce silne bóle żołądka.
Doreta działa mocno przeciwbólowo. Jedyny skutek uboczny to lekka senność w pierwszej godzinie po podaniu. Działa 12 godzin.
Doreta bardzo mi pomaga, biorę tylko doraźnie, wcale mnie nie uzależnia.
Przy rwie kulszowej żaden środek nie pomagał. Brałem Olfen i nic. Po zastosowaniu leku Doreta po dwóch godzinach byłem w stanie wstać z łóżka i na drugi dzień funkcjonować. Polecam.
Na mnie działa, ale po tygodniu postanowiłam odstawić i niestety następnego dnia musiałam wziąć, bo źle się poczułam. Drżenie i mrowienie w nogach, ogólnie źle się poczułam. Po jakiejś godzinie od zażycia tabletki wszystko dobrze. Jak odstawić ten lek?
Doreta na mnie nie działa. Nie mam żadnych negatywnych reakcji ani skutków ubocznych, a po zażyciu jednej tabletki być może po około 2-3 godzinach coś tam drgnie przeciwbólowo, ale to naprawdę bardzo mało.
Przestrzegam, ten lek uzależnia!
Na mnie przy dyskopatii kręgosłupa nie działa ani Doreta, ani Tramal… zacisnąć zęby i wyć z bólu.
Witam, ja niedawno miałam kolonoskopię i wzięłam przed nią lek Doreta. Oczywiście skonsultowałam to z lekarzem, który jest chirurgiem onkologiem i proktologiem, czy mogę, stwierdził, że mogę, więc wzięłam. Ale słyszałam też, że ten lek wpływa na perystaltykę jelit, choć w ulotce nic takiego nie pisze, tylko że jest to silny lek przeciwbólowy. Może ktoś ma jakieś takie informacje?
Oczywiście, że lek wpływa na perystaltykę – takie działanie leków opioidowych. Zaparcia to najczęstsze działanie niepożądane po tramadolu.
Doreta mi pomaga i nie uzależnia.
Biorę tabletki Doreta po złamaniu trójskokowym goleni lewej. Pomagają, ból ustępuje i co więcej, jak nie wezmę tego leku, czuję się ogólnie źle: jestem senna, słaba i rozdrażniona, więc biorę tabletki 3x na dobę.
Nie bierz więcej tego leku. On uzależnia. Ja już odstawiłam.
Beznadziejny lek i słabe działanie. Jeśli ktoś używał Olfen 100 SR, to po jakimś czasie stosując Doretę, nic ten lek nie pomoże, bo jest za słaby w działaniu. Przemysł farmaceutyczny na świecie zarabia potężne pieniądze na produkcji leków, a my naiwni wierzymy w moc cudotwórczą w tych oszukanych i toksycznych lekach, które nigdy nam nie zwrócą zdrowia.
Mnie też Doreta nie pomagała. Czułam senność, pocenie się, brak apetytu i brak smaku. Powiadomiłam panią doktor i powiedziałam te objawy. Powiedziała, że to wskazuje na COVID-19 i wysłała mnie na test. Wyników jeszcze nie ma. Musiałam je brać, odstawiłam i czuję się lepiej. Byłam nerwowa i niespokojna, tak na mnie działał ten lek. W opinii lekarza to jest podejrzenie na koronawirusa. Czekam teraz na wynik z wymazu.
Uważajcie na leki, które mogą niszczyć wątrobę, a ten może!
Mąż bierze ten lek, jest po operacji kręgosłupa. Pani doktor zaproponowała, by brał na noc, by rano mógł wstać na nogi. Pomaga.
Czy Doreta ma.działanie przeciwzapalne?
Chciałbym wyjaśnić istotną kwestię dotyczącą leku Doreta – wbrew niektórym opiniom, nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. To ważna informacja dla pacjentów rozważających jego stosowanie.
Po skręceniu stopy wylądowałem w szpitalu, wdał się silny stan zapalny. Wyszedłem, biorę Dorete i nic mi nie jest, a życie jest lepsze. Stosuje się do lekarza, a nic Ci nie będzie. Działa naprawdę skutecznie, to nie trucizna, tylko lek pomagający żyć!