Coaxil

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyLes Laboratoires Servier
Kod ATCN06AX14
ProceduraNAR
SubstancjaTianeptyna

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Coaxil?

Lek Coaxil, którego substancją czynną jest tianeptyna, to lek przeciwdepresyjny. Tianeptyna wykazuje działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Nie wpływa na sen i czujność.

Reklama

Jaki jest skład Coaxil, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest sól sodowa tianeptyny.
Jedna tabletka powlekana zawiera 12,5 mg soli sodowej tianeptyny.

Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: skrobię kukurydzianą, mannitol, magnezu stearynian, talk; składniki otoczki: etyloceluloza, monooleinian glicerolu, powidon, sól sodowa karboksymetylocelulozy, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, sacharoza, polisorbat 80, tytanu dwutlenek (E171), sodu wodorowęglan, wosk pszczeli biały.

Dawkowanie preparatu Coaxil – jak stosować ten lek?

Należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza.
Zalecana dawka to 1 tabletka (12,5 mg) przyjmowana 3 razy na dobę (rano, w środku dnia i wieczorem), przed posiłkami.

U pacjentów z uzależnieniem alkoholowym oraz w przypadku marskości wątroby modyfikacja dawkowania nie jest konieczna.

U osób w wieku powyżej 70 lat lub u pacjentów z niewydolnością nerek lekarz zmniejszy dawkę do 2 tabletek na dobę.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przedawkowania, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przypadku przedawkowania, pacjent powinien być uważnie obserwowany. Należy wykonać płukanie żołądka, monitorować czynność serca, czynność oddechową, czynność nerek i parametry metaboliczne.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Coaxil – czy mogę spożywać alkohol?

Nie zaleca się picia alkoholu podczas leczenia lekiem Coaxil.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Coaxil w okresie ciąży i karmienia piersią?

Powinno się unikać stosowania leku Coaxil u kobiet w ciąży. Jeśli pacjentka stwierdzi, że jest w ciąży, powinna skonsultować się z lekarzem, który zadecyduje, czy leczenie należy kontynuować, czy zmienić.

Ulotka Coaxil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Coaxil - 12,5 mg, Tabletki powlekane (Tianeptinum natricum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Coaxil - 12,5 mg, Tabletki powlekane (Tianeptinum natricum)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

3.2 na 5 gwiazdek (na podstawie 4 opinii)

Znakomity
0%
Bardzo dobry
50%
Neutralny
25%
Słaby
25%
Fatalny
0%

5 komentarzy do “Coaxil”

  1. ★★★★☆

    Po rozpoczęciu terapii lekiem Coaxil moje doświadczenia są dość specyficzne. Choć ogólnie nie zaobserwowałam drastycznych zmian w samopoczuciu, to jedna poprawa była szczególnie zauważalna i znacząca. Najbardziej uderzającą zmianą było ustąpienie uporczywego płaczu już po czterech dniach stosowania leku, podczas gdy wcześniej epizody te utrzymywały się nawet przez dwa tygodnie. Ta poprawa była dla mnie niezwykle istotna, gdyż znacząco wpłynęła na jakość mojego codziennego funkcjonowania. Jest to wyraźny sygnał, że lek zaczął oddziaływać na mój stan emocjonalny, mimo że inne efekty nie są jeszcze tak widoczne.

    Odpowiedz
  2. ★★☆☆☆

    Od dwóch lat stosuję terapię łączoną lekami Coaxil oraz Convulex, która przyniosła znaczącą poprawę mojego stanu zdrowia psychicznego. Ataki paniki, które wcześniej znacząco utrudniały mi codzienne funkcjonowanie, obecnie całkowicie ustąpiły. Jedynym problemem, z którym nadal się zmagam, są wahania ciśnienia tętniczego, które okresowo przekracza wartość 160. W celu kontroli ciśnienia przyjmuję dodatkowo Nebivolek. Ta kombinacja leków pozwala mi zachować względną stabilność zdrowotną, choć wartości ciśnienia wciąż wymagają stałego monitorowania. Ogólnie jednak odczuwam wyraźną poprawę jakości życia w porównaniu do okresu sprzed rozpoczęcia leczenia.

    Odpowiedz
  3. ★★★☆☆

    Rozpoczęłam terapię lekiem Coaxil kilka dni temu i podchodzę do niej z należytą uwagą oraz systematycznością. Na tym etapie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby ocenić jego skuteczność terapeutyczną, jednak dokładnie monitoruję wszelkie zmiany w samopoczuciu i reakcje organizmu. Świadoma jestem, że kluczowe znaczenie ma regularne przyjmowanie leku zgodnie z zaleconym schematem oraz staranna obserwacja organizmu, szczególnie w początkowej fazie leczenia. Zwracam uwagę na wszelkie potencjalne efekty uboczne oraz pozytywne zmiany w moim stanie. Zamierzam kontynuować terapię, dokumentując swoje spostrzeżenia, co pozwoli mi na dokładną ocenę działania leku w dłuższej perspektywie.

    Odpowiedz
  4. ★★★★☆

    Stosuję Coaxil przepisany przez lekarza psychiatrę i jestem bardzo zadowolony z efektów terapii. Lek skutecznie wyeliminował dręczące mnie stany depresyjne oraz uporczywe lęki, które znacząco utrudniały mi codzienne funkcjonowanie. Dzięki tej terapii odzyskałem równowagę emocjonalną i mogę normalnie funkcjonować. Jest to lek, który w moim przypadku przyniósł oczekiwane rezultaty w leczeniu zaburzeń nastroju, ale oczywiście należy go przyjmować wyłącznie pod kontrolą lekarza psychiatry.

    Odpowiedz
    • Po jakim czasie od rozpoczęcia terapii Coaxilem zauważył Pan pierwsze efekty działania leku? Również zmagam się z podobnymi dolegliwościami i rozważam rozpoczęcie leczenia.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz