Konsultacja merytoryczna:

Neluptin

Tianeptyna jest substancją o działaniu przeciwdepresyjnym stosowaną w leczeniu lekkiej, umiarkowanej lub ciężkiej depresji.

Jaki jest skład Neluptin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest tianeptyna sodowa (12,5 mg).

Inne składniki:
Rdzeń tabletki:
Mannitol (E 421)
Skrobia kukurydziana
Karmeloza sodowa
Powidon (K-30)
Krzemionka koloidalna bezwodna
Talk
Magnezu stearynian

Otoczka tabletki:
Substancja Opadry AMB 80W68912 zawierająca:
Alkohol poliwinylowy
Tytanu dwutlenek (E 171)
Talk
Lecytynę
Gumę ksantanową

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Neluptin – jak stosować ten lek?

Lek Neluptin należy zawsze zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka to 1 (jedna) tabletka 12,5 mg trzy razy na dobę (jedna tabletka rano, jedna około południa i jedna wieczorem) przed głównymi posiłkami lub w ich trakcie.

U osób w wieku powyżej 70 lat lub cierpiących na niewydolność nerek lekarz może zmniejszyć dawkę do dwóch tabletek na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania tianeptyny u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przypadkowym przyjęciu zbyt wielu tabletek należy się skontaktować z lekarzem, farmaceutą lub zgłosić do szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Neluptin – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Neluptin należy przyjmować przed głównymi posiłkami lub w ich trakcie.

Podczas leczenia tianeptyną nie należy spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Neluptin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Podczas ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się stosowania tianeptyny.

Ulotka Neluptin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Neluptin 12,5 mg tabletki powlekane (Tianeptinum natricum - tianeptyna sodowa)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 127.37 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Neluptin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Neluptin 12,5 mg tabletki powlekane (Tianeptinum natricum - tianeptyna sodowa)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 132.60 KB

Cena - ile kosztuje Neluptin?

Cena Neluptin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Neluptin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Neluptin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Ultra, żel do pielęgnacji nocnej (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Toleriane Ultra, żel do pielęgnacji nocnej (Opakowanie: 40 ml) pozwala pomyśleć, że wszelkie niedoskonałości na skórze twarzy – takie jak podrażnienia, zaczerwienienia, czy drobne zmarszczki – to był tylko zły sen. Sięgnij po La Roche Posay Toleriane Ultra, żel do pielęgnacji nocnej (Opakowanie: 40 ml) jeśli chciałabyś…

Skład(INCI): Aqua,
Ethylhexyl Stearate,
Glycerin,
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate,
Caprylic/Capric Triglyceride,
Tocopheryl Acetate,
Propanediol,
Cetearyl Alcohol,
Niacinamide,
Panthenol,
Borago Officinalis Seed Oil,
Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder,
Simmondsia Chinensis Seed Oil,
Urea,
Sodium Hyaluronate,
Carbomer,
Acrylates/10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,
Tetrasodium Iminodisuccinate,
Phenoxyethanol,
Caprylhydroxamic Acid,
Methylpropanediol,
ParfumFrei öl Hydrolipid Aktiv krem wygładzający na dzień (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Viprosal B maść z jadem żmii (Opakowanie: 50 g)Viprosal B maść z jadem żmii (Opakowanie: 50 g) jest maścią przeciwbólową do stosowania podczas stanów zapalnych mięśni i stawów. Może być aplikowany w przypadku bólu wywołanego uszkodzeniami nerwów. Przynosi niemal natychmiastową ulgę w bólu.
Efekt działania Viprosal B maść z jadem żmii (Opakowanie: 50 g)Viprosal B zawiera jad żmii zygzakowatej…

Zastosowanie Bio H Tin krem do paznokci Plus (Opakowanie: 8 ml)Bio H Tin krem do paznokci Plus (Opakowanie: 8 ml) dzięki wyjątkowej kombinacji składników odżywczych i ochronnych, takich jak chitozan, panthenol, phytantriol wraz z liposomami i witaminą H, optymalnie pielęgnuje skórki wokół paznokci jak również samą płytkę paznokcia, szybko się przy tym wchłaniając i nie pozostawiając tłustego, lepkiego…

Zastosowanie Dezaftan (MED) (Opakowanie: 8 g)Dezaftan (MED) (Opakowanie: 8 g) to żel stomatologiczny do stosowania w przypadku uszkodzeń błony śluzowej jamy ustnej, zwanych powszechnie aftami. Jest skuteczny w przypadku pleśniawek czy drobnych zmian innego pochodzenia.

Efekt działania Dezaftan (MED) (Opakowanie: 8 g)Dezaftan (MED) (Opakowanie: 8 g) tworzy warstwę ochronną na uszkodzonym fragmencie błony śluzowej jamy ustnej, zapobiegając dalszym podrażnieniom, łagodząc ból oraz przyspieszając…