Coaxil

Coaxil to lek przeciwlękowy i przeciwdepresyjny, którego substancją czynną jest sól sodowa tianeptyny. Jest stosowany w leczeniu różnego rodzaju stanów depresyjnych. Lek zwiększa wychwyt zwrotny serotoniny w neuronach kory mózgowej oraz hipokampa, co przyczynia się do poprawy nastroju i łagodzenia objawów depresji. Coaxil jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Coaxil, którego substancją czynną jest tianeptyna, to lek przeciwdepresyjny. Tianeptyna wykazuje działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Nie wpływa na sen i czujność.

Skład

Substancją czynną leku jest sól sodowa tianeptyny.
Jedna tabletka powlekana zawiera 12,5 mg soli sodowej tianeptyny.

Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: skrobię kukurydzianą, mannitol, magnezu stearynian, talk; składniki otoczki: etyloceluloza, monooleinian glicerolu, powidon, sól sodowa karboksymetylocelulozy, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, sacharoza, polisorbat 80, tytanu dwutlenek (E171), sodu wodorowęglan, wosk pszczeli biały.

Dawkowanie

Należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza.
Zalecana dawka to 1 tabletka (12,5 mg) przyjmowana 3 razy na dobę (rano, w środku dnia i wieczorem), przed posiłkami.

U pacjentów z uzależnieniem alkoholowym oraz w przypadku marskości wątroby modyfikacja dawkowania nie jest konieczna.

U osób w wieku powyżej 70 lat lub u pacjentów z niewydolnością nerek lekarz zmniejszy dawkę do 2 tabletek na dobę.

Przedawkowanie

W razie przedawkowania, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przypadku przedawkowania, pacjent powinien być uważnie obserwowany. Należy wykonać płukanie żołądka, monitorować czynność serca, czynność oddechową, czynność nerek i parametry metaboliczne.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie zaleca się picia alkoholu podczas leczenia lekiem Coaxil.

Ciąża i karmienie piersią

Powinno się unikać stosowania leku Coaxil u kobiet w ciąży. Jeśli pacjentka stwierdzi, że jest w ciąży, powinna skonsultować się z lekarzem, który zadecyduje, czy leczenie należy kontynuować, czy zmienić.

Ulotka Coaxil

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Coaxil (forum)

Stosujesz Coaxil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

5 komentarzy do “Coaxil”

  1. Nie widzę wielkich zmian ale jedna wyrazistą było widac. Koniec płaczu po czterech dniach brania, ktory wcześniej trwal dwa tygodnie.

    Odpowiedz
  2. Biorę coaxil razem conwuleksem od 2 lat ,czuje się lepiej ataki paniki na razie ustąpiły tylko ciśnienie skacze ponad 160 .biorę dodatkowo nebivolek

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Coaxil. Podziel się doświadczeniami na forum.