Budesonide/Formoterol Teva

Podmiot odpowiedzialny
Kod ATC
Procedura
SubstancjaBudezonid, Formoterol

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Budesonide/Formoterol Teva?

Budesonide/Formoterol Teva zawiera dwie różne substancje czynne: budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny.
• Budezonid należy do grupy leków nazywanych „kortykosteroidami”, znanymi również jako „steroidy”. Jego działanie polega na zmniejszaniu i zapobieganiu obrzękowi i zapaleniu płuc, co ułatwia pacjentowi oddychanie.
• Formoterolu fumaran dwuwodny należy do grupy leków nazywanych „długo działającymi agonistami receptora β2-adrenergicznego” albo „lekami rozszerzającymi oskrzela”. Działa powodując rozluźnienie mięśni w drogach oddechowych. To pomaga otworzyć drogi oddechowe i ułatwia oddychanie.

Budesonide/Formoterol Teva jest wskazany do stosowania wyłącznie u osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych.

Budesonide/Formoterol Teva NIE jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku 12 lat i młodszych ani u młodzieży w wieku od 13 do 17 lat.

Lekarz przepisał ten lek do stosowania w leczeniu astmy lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

Astma
Lekarz może przepisać dwa leki wziewne na astmę: Budesonide/Formoterol Teva razem z oddzielnym lekiem wziewnym do stosowania doraźnie, takim jak salbutamol.
• Budesonide/Formoterol Teva należy stosować codziennie. Pomoże on zapobiec wystąpieniu objawów astmy, takich jak duszność i świszczący oddech.
• W razie wystąpienia objawów astmy należy stosować lek wziewny do stosowania doraźnie, który ułatwia oddychanie.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)
POChP jest długotrwałą chorobą płuc, która często jest spowodowana paleniem papierosów. Do jej objawów zalicza się duszność, kaszel, dyskomfort w klatce piersiowej i odkrztuszanie śluzu.

Budesonide/Formoterol Teva można również stosować w leczeniu objawów ciężkiej postaci POChP u osób dorosłych.

Jaki jest skład Budesonide/Formoterol Teva, jakie substancje zawiera?

Budesonide/Formoterol Teva 160 mikrogramów/4,5 mikrograma, proszek do inhalacji
– Substancjami czynnymi leku są budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny. Każda dostarczana (wziewana) dawka zawiera 160 mikrogramów budezonidu i 4,5 mikrograma formoterolu fumaranu dwuwodnego. Odpowiada to odmierzonej dawce 200 mikrogramów budezonidu i 6 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego.

– Pozostały składnik to laktoza jednowodna.

Budesonide/Formoterol Teva 320 mikrogramów/9 mikrogramów proszek do inhalacji
– Substancjami czynnymi leku są budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny. Każda dostarczana (wziewana) dawka zawiera 320 mikrogramów budezonidu i 9 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego. Odpowiada to odmierzonej dawce 400 mikrogramów budezonidu i 12 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego.

– Pozostały składnik to laktoza jednowodna.

Dawkowanie preparatu Budesonide/Formoterol Teva – jak stosować ten lek?

Dokladny sposób dawkowania zawarty jest w poniższych ulotkach lub charakterystykach.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ważne jest to, aby dawkę przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki bez zasięgnięcia porady lekarskiej.

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Budesonide/Formoterol Teva, należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką w celu uzyskania porady.

Najczęstsze objawy, które mogą wystąpić po zastosowaniu większej niż zalecana dawki leku Budesonide/Formoterol Teva, to drżenie, ból głowy lub szybkie bicie serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Budesonide/Formoterol Teva – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Budesonide/Formoterol Teva w okresie ciąży i karmienia piersią?

• Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki przed zastosowaniem leku Budesonide/Formoterol Teva – NIE należy stosować tego leku, dopóki lekarz tego nie zaleci.

• Jeżeli w trakcie stosowania leku Budesonide/Formoterol Teva pacjentka zajdzie w ciążę, NIE powinna przerywać stosowania leku Budesonide/Formoterol Teva, tylko natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Ulotka Budesonide/Formoterol Teva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Budesonide/Formoterol Teva przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Budesonide/Formoterol Teva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Budesonide/Formoterol Teva w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Budesonide/Formoterol Teva - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Budesonide/Formoterol Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Dodaj komentarz