Polamoklav

Polamoklav to antybiotyk, który zawiera dwa składniki aktywne: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina jest antybiotykiem z grupy penicylin, który działa poprzez zabijanie bakterii poprzez zakłócanie budowy ich ścian komórkowych. Kwas klawulanowy nie jest sam w sobie antybiotykiem, ale działa jako inhibitor β-laktamaz, co oznacza, że blokuje działanie enzymów (β-laktamaz), które niektóre bakterie produkują, aby zneutralizować działanie antybiotyków, takich jak amoksycylina. Polamoklav jest stosowany do leczenia różnych rodzajów zakażeń bakteryjnych. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Polamoklav jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Polamoklav zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy leków zwanych “penicylinami”, których działanie niekiedy może być zahamowane (unieczynnienie). Drugi działający składnik (kwas klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Polamoklav jest stosowany u dorosłych i dzieci w leczeniu następujących zakażeń:
– zakażenia ucha środkowego i zatok przynosowych;
– zakażenia dróg oddechowych;
– zakażenia dróg moczowych;
– zakażenia skóry i tkanek miękkich, w tym zakażenia stomatologiczne;
– zakażenia kości i stawów.

Skład

Substancjami czynnymi leku są amoksycylina i kwas klawulanowy. Jedna tabletka powlekana zawiera 500 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu, rozcierka

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian
Otoczka: Opadry 06B58855 White, hypromeloza 5 mPa s, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, hypromeloza 15 mPa s

Dawkowanie

Dorośli i dzieci o masie ciała 40 kg lub większej

Zwykle stosowana dawka to:
– 1 tabletka trzy razy na dobę.

Dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg
Należy zasięgnąć porady lekarza prowadzącego przed zastosowaniem leku Polamoklav w tabletkach u dzieci o masie ciała poniżej 40 kg. Polamoklav w postaci tabletek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci o masie ciała mniejszej niż 25 kg.

Pacjenci z chorobami nerek i wątroby
Jeśli u pacjenta występują choroby nerek, dawka leku może być zmieniona. Lekarz prowadzący może dobrać inną dawkę leku Polamoklav lub inny lek. Jeśli u pacjenta występują choroby wątroby, częściej może mieć wykonywane badania krwi w celu sprawdzenia jak funkcjonuje wątroba.

Jak zażywać lek Polamoklav
– Lek należy przyjmować z posiłkiem.
– Tabletki należy połykać w całości popijając szklanką wody.
– Należy zachować równe, co najmniej 4-godzinne odstępy pomiędzy dawkami podawanymi w ciągu doby. Nie należy przyjmować 2 dawek w ciągu 1 godziny.
– Nie należy przyjmować leku Polamoklav dłużej niż przez 2 tygodnie. Jeśli pacjent nadal nie czuje się dobrze, powinien ponownie skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie

Jeżeli pacjent przyjął większą dawkę leku Polamoklav niż zalecana, mogą wystąpić takie objawy jak podrażnienie żołądka i jelit (nudności, wymioty lub biegunka) lub drgawki. Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym tak szybko, jak to tylko możliwe. Należy mieć ze sobą tekturowe opakowanie po leku, aby je pokazać lekarzowi.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek należy przyjmować z posiłkiem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Polamoklav

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Polamoklav (forum)

Stosujesz Polamoklav? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

3 komentarze do “Polamoklav”

  1. Po jednej tabletce ogromnej nie minęło 8 godzin jak ciśnienie wzrosło mi do 137:93 Przy czym już od ponad 10 lat codziennie biorę tabletki na nadciśnienie. A drugim minusem jest to że miałam zaczerwienienia na twarzy, szyi i dekoldzie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Polamoklav. Podziel się doświadczeniami na forum.