Ircolon

Podmiot odpowiedzialnyPolfarmex S.A.
Kod ATCA03AA05
ProceduraNAR
SubstancjaTrimebutyna

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ircolon?

Ircolon zawiera trimebutyny maleinian jako substancję czynną.

Ircolon stosuje się w leczeniu objawowym:
– zaburzeń motoryki i dolegliwości jelitowych związanych z czynnościowymi zaburzeniami przewodu pokarmowego,
– bólu związanego z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego i dróg żółciowych.

Jaki jest skład Ircolon, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest trimebutyny maleinian. 1 tabletka zawiera 100 mg trimebutyny maleinianu.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna, bezwodna.

Dawkowanie preparatu Ircolon – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek przeznaczony do stosowania wyłącznie u dorosłych.
Zazwyczaj stosuje się 1 tabletkę 3 razy na dobę.
W wyjątkowych przypadkach lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do 6 tabletek.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania należy zastosować leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ircolon – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ircolon w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Brak obecnie wystarczających danych, które pozwoliłyby ocenić wpływ trimebutyny podawanej w okresie ciąży na powstanie wad wrodzonych lub toksycznego działania na płód.

Z tego powodu, jako środek ostrożności, nie zaleca się podawania leku Ircolon w czasie pierwszego trymestru ciąży. Nie przewiduje się wystąpienia szkodliwego działania na organizm matki lub dziecka, jednak jedynie w razie konieczności lekarz rozważy zastosowanie leku Ircolon w czasie drugiego lub trzeciego trymestru ciąży.

W okresie leczenia trimebutyną jest możliwe karmienie piersią.

Ulotka Ircolon – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Ircolon przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ircolon - 100 mg, Tabletki (Trimebutini maleas)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Ircolon m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ircolon - 100 mg, Tabletki (Trimebutini maleas)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Ircolon w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Ircolon - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Ircolon? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

12 komentarzy do “Ircolon”

  1. Ja miałam po nim straszne zawroty i bóle głowy. Do tego kłucia w brzuchu. Czy wyregulował pracę jelit? Trudno powiedzieć.

    Odpowiedz
        • Nie zgodzę się, że Ircolon powoduje zaparcia. Ja z powodu leniwych jelit i problemów z zaparciami właśnie go dostałam od gastrologa. Wszelkie zaparcia zniknęły po raptem kilku dniach kuracji! Nie piszcie głupot, a poza tym zależy, co jecie – wcale nie po leku mogą to być problemy, bo on reguluje pracę jelit. Pozdrawiam!

          Odpowiedz
      • Dla mnie jego działanie jest super. Nareszcie nie chodzę wzdęta. Oczywiście nie ma mowy o zaparciach, jak pisali niektórzy.

        Odpowiedz
    • Możemy się tak targować. Każdy z nas ma podobne objawy, a różne skutki brania tego leku. To nic dziwnego, bo mogą być różne przyczyny naszych problemów gastrycznych. Jak wszystkie leki, nie pomaga na każdą chorobę brzuszną. Trzeba to sprawdzić. Mnie pomaga, wyregulował mi co nieco. Dalszy kontakt to lekarz. Musi to tak wyglądać. U jednej osoby jest ok, a druga ma złe zdanie. Powodzenia i zdrówka życzę.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz