Harvoni

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyGilead Sciences Ireland UC
Kod ATCJ05AP51
ProceduraCEN
SubstancjaLedipaswir, Sofosbuwir

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Harvoni?

Harvoni jest lekiem zawierającym substancje czynne – ledipaswir i sofosbuwir w jednej tabletce. Jest stosowany do leczenia przewlekłego (długotrwałego) zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C u dorosłych w wieku 18 lat i starszych.

Zapalenie wątroby typu C jest zakażeniem wątroby spowodowanym wirusem. Substancje czynne leku działają wspólnie, blokując dwa różne białka niezbędne wirusowi do wzrostu i namnażania, co umożliwia trwałe wyeliminowanie zakażenia z organizmu.

Lek Harvoni jest czasem przyjmowany razem z innym lekiem o nazwie rybawiryna.

Jest bardzo ważne, aby pacjent przeczytał również ulotki innych leków, przyjmowanych z lekiem Harvoni. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących leków przyjmowanych przez pacjenta należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Reklama

Jaki jest skład Harvoni, jakie substancje zawiera?

Substancje czynne to ledipaswir i sofosbuwir. Każda tabletka powlekana zawiera 90 mg ledipaswiru i 400 mg sofosbuwiru.

Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Kopowidon, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian
Otoczka:
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, talk, lak aluminiowy żółcieni pomarańczowej FCF (E110).

Dawkowanie preparatu Harvoni – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę. Lekarz udzieli informacji przez ile tygodni należy przyjmować lek Harvoni.

Tabletkę należy połknąć w całości z pokarmem lub bez pokarmu. Nie należy rozgryzać, kruszyć ani dzielić tabletki, ponieważ ma bardzo gorzki smak. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent ma problemy z połykaniem tabletek.

Jeśli pacjent przyjmuje lek zobojętniający sok żołądkowy, należy przyjmować go co najmniej 4 godziny przed lub co najmniej 4 godziny po leku Harvoni.

Jeśli pacjent przyjmuje inhibitor pompy protonowej, należy przyjmować go w tym samym czasie co lek Harvoni. Nie przyjmować przed lekiem Harvoni.

Jeśli u pacjenta wystąpią wymioty po przyjęciu leku, może to wpływać na stężenie leku Harvoni we krwi. Może to spowodować słabsze działanie leku Harvoni.

• Jeśli u pacjenta wystąpią wymioty w ciągu 5 godzin od przyjęcia leku, należy przyjąć następną tabletkę.

• Jeśli u pacjenta wystąpią wymioty po upływie 5 godzin od przyjęcia leku, nie należy brać kolejnej tabletki aż do następnej tabletki według zwykłego schematu.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjmie przypadkowo więcej niż zalecaną dawkę, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższym oddziałem ratunkowym w celu uzyskania porady. Należy zabrać ze sobą butelkę z tabletkami, aby móc łatwo opisać, jaki lek został przyjęty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Harvoni – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Harvoni w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża i antykoncepcja
Działanie leku Harvoni w czasie ciąży nie jest znane. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Należy unikać ciąży w przypadku stosowania leku razem z rybawiryną. Rybawiryna może być bardzo szkodliwa dla nienarodzonego dziecka. Dlatego pacjentka i jej partner muszą podjąć szczególne środki ostrożności podczas aktywności seksualnej, jeśli istnieje możliwość zajścia w ciążę.

• Pacjentka lub jej partner muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia lekiem Harvoni w skojarzeniu z rybawiryną i przez jakiś czas po jego zakończeniu. Jest bardzo ważne, aby pacjentka bardzo dokładnie przeczytała punkt „Ciąża” w ulotce dla pacjenta dołączonej do rybawiryny. Należy zapytać się lekarza, jaka jest odpowiednia dla pacjentki skuteczna metoda antykoncepcji.

• Jeśli pacjentka lub partnerka pacjenta zajdzie w ciążę w czasie stosowania leku i rybawiryny lub w kolejnych miesiącach po leczeniu, konieczne jest niezwłoczne skontaktowanie się z lekarzem.

Karmienie piersią
Podczas stosowania leku Harvoni nie wolno karmić piersią. Nie wiadomo, czy ledipaswir lub sofosbuwir, dwie substancje czynne leku Harvoni przenikają do ludzkiego mleka.

Ulotka Harvoni – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Lek Harvoni dopuszczony został do obrotu na podstawie tzw. procedury scentralizowanej (UE).
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Lek Harvoni dopuszczony został do obrotu na podstawie tzw. procedury scentralizowanej (UE).

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - EMA Europejska Agencja Leków - Medicines | European Medicines Agency (EMA) (europa.eu)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

3.5 na 5 gwiazdek (na podstawie 36 opinii)

Znakomity
19%
Bardzo dobry
33%
Neutralny
28%
Słaby
17%
Fatalny
3%

44 komentarze do “Harvoni”

  1. Zwracam się z zapytaniem o orientacyjny koszt leku Harvoni na receptę. Niedawno zdiagnozowano u mnie WZW typu C i obecnie oczekuję na rozpoczęcie leczenia. Chciałabym zawczasu poznać kwestie finansowe związane z terapią, aby móc się odpowiednio przygotować. Będę wdzięczna za informacje od osób, które mają doświadczenie ze stosowaniem tego leku.

    Odpowiedz
  2. ★★★★☆

    Po 25 latach zmagań z chorobą, mogę wreszcie podzielić się pozytywną informacją o moim wyleczeniu. Terapia trwała trzy miesiące z wykorzystaniem leku refundowanego w systemie holenderskiej opieki zdrowotnej. W trakcie leczenia doświadczyłam skutków ubocznych, które obejmowały bóle mięśniowe, dolegliwości bólowe głowy oraz ogólne uczucie zmęczenia. Wczorajsza wizyta kontrolna w szpitalu przyniosła dobre wieści – wyniki są pomyślne, a dalsze wizyty szpitalne nie będą już konieczne.

    Istotną kwestią w procesie leczenia jest regularna kontrola parametrów krwi. Zalecam, aby regularnie prosić lekarza pierwszego kontaktu o zlecenie badań monitorujących poziom bilirubiny oraz enzymów wątrobowych ASPAT i ALAT. Jest to kluczowe dla bezpiecznego przebiegu terapii.

    Bazując na moim doświadczeniu, gorąco zachęcam wszystkich do podjęcia tego leczenia. Skuteczna terapia znacząco wpływa na wydłużenie i poprawę jakości życia. Przesyłam serdeczne pozdrowienia dla wszystkich rodaków zmagających się z tą chorobą.

    Odpowiedz
  3. ★★★★☆

    Od czterech dni przyjmuję lek Harvoni w terapii przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C, z którym zmagam się od 22 lat. Jest to moja trzecia próba leczenia – wcześniej dwukrotnie przechodziłam terapię interferonem, niestety bez pozytywnych rezultatów. Aktualnie odczucia związane z przyjmowaniem Harvoni są bardzo dobre. Jedynym zauważalnym skutkiem ubocznym jest delikatna gorycz w ustach, co jest dla mnie całkowicie akceptowalne. Jestem pełna nadziei, że nowoczesna terapia tym lekiem przyniesie wreszcie oczekiwany efekt w postaci całkowitej eliminacji wirusa. Widząc dobrą tolerancję leku już w pierwszych dniach terapii, z optymizmem patrzę na dalsze leczenie.

    Odpowiedz
  4. ★★★☆☆

    Harvoni to lek, który zmienił moje życie po 20 latach walki z WZW C. Mimo trudnego genotypu, terapia zakończyła się sukcesem. Początkowo obawiałam się połykania dużych tabletek, ale motywacja do wyzdrowienia pomogła mi to przezwyciężyć. Pomimo niskiej wagi dobrze tolerowałam lek – jedyne skutki uboczne to lekkie zmęczenie i spadki temperatury. Teraz jestem szczęśliwa, a moja wątroba powoli się regeneruje – włóknienie zmniejszyło się z 4 do 3 stopnia w ciągu roku. Jestem ogromnie wdzięczna lekarzowi, który przez 20 lat dbał o moją wątrobę.

    Odpowiedz
  5. ★★★★★

    Z ogromną radością chcę podzielić się moim pozytywnym doświadczeniem związanym z rozpoczęciem terapii tym lekiem. Po długim okresie oczekiwania, trwającym aż półtora roku, wreszcie udało mi się otrzymać ten nowoczesny preparat. Muszę przyznać, że cała wizyta lekarska przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze – pani doktor wykazała się nie tylko profesjonalizmem, ale też empatycznym podejściem. Co szczególnie istotne, mimo że mieszkam w niewielkiej miejscowości z komunikacją tramwajową, dostęp do tej zaawansowanej terapii okazał się możliwy. Obecnie jestem na początku kuracji – przyjąłem już trzy dawki leku i z ulgą mogę stwierdzić, że nie zaobserwowałem żadnych niepokojących efektów ubocznych. Ta terapia to dla mnie prawdziwy przełom w leczeniu.

    Odpowiedz
    • ★★★★★

      Z ogromną radością informuję, że zakończyłem terapię lekiem Harvoni z bardzo dobrym rezultatem. Co najważniejsze, już po pierwszej dawce badania wykazały ujemny wynik RNA HCV, co świadczy o skuteczności leku. Podczas całego okresu leczenia nie doświadczyłem żadnych skutków ubocznych, co znacząco wpłynęło na komfort terapii. Harvoni okazał się dla mnie przełomowym lekiem w walce z wirusowym zapaleniem wątroby typu C. Gorąco polecam ten preparat osobom zmagającym się z HCV – w moim przypadku skuteczność była natychmiastowa, a tolerancja bardzo dobra.

      Odpowiedz
  6. ★★☆☆☆

    Obecnie jestem w trakcie 8-tygodniowej kuracji lekiem Harvoni, dokładnie w 21. dniu leczenia. W czasie stosowania leku zaobserwowałam pewne skutki uboczne, które budzą mój niepokój. Od początku terapii doświadczam lekkich zawrotów i bólów głowy, jednak najbardziej niepokojącym objawem, który pojawił się około tydzień temu, jest intensywne wypadanie włosów. Włosy wypadają w znacznych ilościach, co jest dla mnie bardzo stresujące. Ta sytuacja wzbudza mój niepokój, szczególnie że jestem dopiero w połowie zaplanowanej kuracji. Obserwuję swój stan bardzo uważnie i dokumentuję wszystkie pojawiające się objawy.

    Odpowiedz
  7. ★☆☆☆☆

    Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem z terapią lekiem Harvoni w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C. Początkowo, po przyjęciu pierwszej dawki, moja tolerancja na lek była stosunkowo dobra – pojawiały się jedynie sporadyczne bóle głowy, które nie wpływały znacząco na moje codzienne funkcjonowanie. Niestety, wraz z kontynuacją leczenia i kolejnymi dawkami, zaczęłam doświadczać nasilających się skutków ubocznych. Najbardziej dokuczliwe okazały się intensywne bóle brzucha, którym towarzyszą uporczywe mdłości oraz zauważalne ogólne osłabienie organizmu. Te dolegliwości znacząco wpływają na jakość mojego życia – utrudniają mi wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych i domowych. Mimo wszystko kontynuuję terapię, mając świadomość jej znaczenia w procesie leczenia. Zauważyłam, że objawy są szczególnie nasilone w pierwszej połowie dnia po przyjęciu leku. Staram się dostosować swój harmonogram dnia do występujących dolegliwości, jednak nie jest to łatwe zadanie.

    Odpowiedz
    • Chciałabym dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących procesu otrzymania recepty na lek Harvoni. Czy ktoś mógłby podzielić się informacjami na temat tego, jak wygląda procedura jego przepisywania? Interesują mnie również zasady refundacji tego leku – jakie są aktualne warunki i możliwości uzyskania dofinansowania? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie.

      Odpowiedz
  8. ★★☆☆☆

    Jestem w trakcie kończenia pierwszego opakowania Harvoni. Występują u mnie okresowe bóle głowy i mdłości, choć są one już mniej intensywne niż na początku terapii. Odczuwam również bóle mięśni i zwiększoną męczliwość. Ze względu na charakter mojej pracy (spawanie) musiałem wziąć zwolnienie. Jednak świadomość, że już niedługo będę zdrowy, daje mi ogromną motywację. Pozostało mi jeszcze 60 tabletek do zakończenia kuracji. Z wirusem zmagam się od 14 lat.

    Odpowiedz
  9. ★★★★★

    Zakończyłem terapię Harvoni 14 marca. Wyniki badań z 15 marca, potwierdzone 18 kwietnia, wykazały całkowite wyeliminowanie wirusa. Kolejne badanie kontrolne zaplanowane jest na czerwiec, następne w lipcu, a ostatnie za rok. Ogólne samopoczucie znacznie się poprawiło, pod każdym względem czuję pozytywne zmiany. Pozdrawiam wszystkich.

    Odpowiedz
  10. ★★★☆☆

    Jestem w trakcie dwumiesięcznej terapii, właśnie kończę pierwszy miesiąc. Poza lekkim zmęczeniem nie doświadczam żadnych skutków ubocznych. Wczoraj Pani Profesor potwierdziła, że moje wyniki są idealne, więc jestem pełen optymizmu. Trzymam kciuki za pozostałych pacjentów.

    Odpowiedz
  11. ★★★★☆

    Z ogromną satysfakcją informuję, że właśnie zakończyłam dwumiesięczną terapię lekiem Harvoni. Cały proces leczenia przebiegł niezwykle pomyślnie, bez wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych czy dyskomfortu. Najważniejsze jest to, że wykonane badania kontrolne po 12 tygodniach od zakończenia kuracji potwierdziły całkowite wyleczenie. To niezwykle budujące, że współczesna medycyna oferuje tak skuteczne metody leczenia, które pozwalają na powrót do pełni zdrowia. Polecam ten lek wszystkim pacjentom zmagającym się z podobnym problemem zdrowotnym.

    Odpowiedz
  12. ★★★★☆

    Jestem po drugim opakowaniu , i są wyniki zaskakujące pozytywnie , jedyny mankament to bóle mięśni i odczuwanie zmęczenia .Terapia bez interferonowa ,osoby które poznałem i przyjmują ten sam lek są również zadowoleni . W tym momencie podziękowania za refundacje leku,gdyż jest masakrycznie drogi .

    Odpowiedz
  13. ★★★★☆

    Mój niepełnosprawny intelektualnie brat jest w trzecim miesiącu przyjmowania Harvoni. Nie doświadcza żadnych skutków ubocznych i czuje się dobrze. Po pierwszym opakowaniu wykonano badania kontrolne – wynik był ujemny, wątroba jest zdrowa! Kilka lat temu przeszedł terapię Interferonem, ale wirus powrócił po 6 miesiącach. Cała rodzina jest pełna optymizmu. Życzymy wszystkim chorym szybkiego powrotu do zdrowia, siły do walki i wiary, bez której byłoby znacznie trudniej!

    Odpowiedz
  14. ★★★★☆

    Jestem w trakcie pierwszego cyklu leczenia lekiem Harvoni, który obejmuje 28 tabletek. Po rozpoczęciu terapii zaobserwowałem pojawienie się uczucia zmęczenia, które utrzymuje się od około tygodnia. Poza tym nie doświadczam innych znaczących skutków ubocznych, co jest dla mnie bardzo pozytywnym aspektem obecnego leczenia. Jest to moja druga próba terapii – wcześniejsze leczenie okazało się nieskuteczne i wiązało się z wieloma uciążliwymi działaniami niepożądanymi. W porównaniu z poprzednią kuracją, obecne leczenie Harvoni znoszę znacznie lepiej, co daje mi nadzieję na pomyślne zakończenie terapii.

    Odpowiedz
  15. ★★★★☆

    Właśnie rozpocząłem przyjmowanie trzeciego opakowania leku Harvoni po ukończeniu ośmiu tygodni terapii. Z radością mogę podzielić się informacją o znaczącej poprawie mojego samopoczucia. Sporadycznie doświadczam bólów głowy, choć trudno mi jednoznacznie stwierdzić, czy jest to bezpośredni efekt uboczny stosowanego leku. Najważniejsze są jednak konkretne rezultaty – przed rozpoczęciem terapii poziom wirusa w moim organizmie wynosił 440 tysięcy jednostek, a obecnie obserwuję spektakularny spadek do poziomu 15 tysięcy jednostek. To niezwykle obiecujący wynik, który potwierdza skuteczność leczenia. Za cztery tygodnie czeka mnie kolejne badanie poziomu HCV, a następnie, 18 kwietnia, odbędę wizytę kontrolną w poradni specjalistycznej. Obserwowanie tak znaczącej poprawy daje mi ogromną motywację do kontynuowania terapii. Wszystkim pacjentom życzę równie dobrych rezultatów leczenia i dużo zdrowia.

    Odpowiedz
  16. ★★★★☆

    Jestem obecnie w trakcie drugiego miesiąca terapii Harvoni i chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami, które potwierdzają wiele wcześniejszych opinii pacjentów. Podczas leczenia doświadczam intensywnych bólów głowy, które czasami są trudne do zniesienia, oraz znaczących skurczów mięśni. Ze względu na te objawy mój lekarz prowadzący skierował mnie na konsultację neurologiczną, na którą obecnie oczekuję. Dodatkowo zaobserwowałam pogorszenie funkcji poznawczych, w tym osłabienie pamięci i wydłużony czas reakcji.

    Początkowy okres terapii, szczególnie pierwszy miesiąc, był niezwykle wymagający. Zmagałam się z silnymi bólami jelit i uporczywymi wymiotami, co skłoniło zespół medyczny do zmiany pory przyjmowania leku z porannej na wieczorną. Obecnie przyjmuję tabletkę bezpośrednio przed snem, co znacząco zmniejszyło problem wymiotów. Niestety, poranki nadal są trudne – budzę się ze skurczami mięśniowymi i bólem głowy. Od miesiąca dołączyły się również problemy ze wzrokiem. Przeprowadzone badanie okulistyczne wykazało wadę wzroku, w związku z czym oczekuję na okulary, choć zostałam uprzedzona o możliwych trudnościach adaptacyjnych.

    W trakcie leczenia zdiagnozowano u mnie również nadpłytkowość oraz niedokrwistość, co wymaga przeprowadzenia dalszej diagnostyki onkohematologicznej. Na podstawie własnych doświadczeń mogę stwierdzić, że reakcja na Harvoni jest bardzo indywidualna i nie powinno się nadmiernie sugerować opiniami znalezionymi w internecie.

    Mimo wszystkich trudności, zdecydowanie zachęcam osoby mające możliwość leczenia Harvoni do skorzystania z tej szansy – to realna możliwość powrotu do zdrowia. Warto zaufać lekarzom prowadzącym i ich profesjonalnej wiedzy, zamiast opierać się wyłącznie na informacjach internetowych. W moim przypadku rozpoczęcie terapii zbiega się z dniem moich urodzin, co traktuję jako symboliczny nowy początek i szansę na realizację wszystkich marzeń. Trzymam się tej pozytywnej perspektywy, która dodaje mi sił w procesie leczenia.

    Odpowiedz
  17. ★★★★☆

    Z ogromną satysfakcją mogę podzielić się moim doświadczeniem z dwumiesięcznej kuracji lekiem Harvoni. Najważniejszą i najbardziej optymistyczną informacją jest to, że moje wyniki badań po zakończeniu terapii są ujemne, co świadczy o skuteczności zastosowanego leczenia. W perspektywie kolejnych trzech miesięcy czekają mnie badania kontrolne, które ostatecznie potwierdzą efektywność kuracji. Szczególnie istotnym aspektem mojego leczenia jest fakt, że przez cały okres przyjmowania leku nie doświadczyłam absolutnie żadnych skutków ubocznych. To niezwykle ważne, ponieważ pozwoliło mi to zachować pełną aktywność życiową i normalnie funkcjonować podczas terapii. Brak efektów niepożądanych znacząco wpłynął na mój komfort psychiczny i fizyczny w trakcie leczenia. Z dużym optymizmem oczekuję na zbliżające się badania kontrolne, mając nadzieję na utrzymanie tak pozytywnych rezultatów terapii.

    Odpowiedz
  18. ★★★★☆

    Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami z terapii lekiem Harvoni, którą stosuję od pięciu tygodni. Z dużą satysfakcją mogę potwierdzić, że najnowsze wyniki badań wskazują na wyraźną poprawę parametrów zdrowotnych, co jest bardzo optymistycznym sygnałem w kontekście skuteczności leczenia. Moje ogólne samopoczucie podczas terapii utrzymuje się na dobrym poziomie, co pozwala mi normalnie funkcjonować.

    Zaobserwowałam jedynie dwa możliwe efekty uboczne – okresowe uczucie zmęczenia oraz umiarkowane dolegliwości bólowe w obrębie układu kostnego. Trudno mi jednak jednoznacznie stwierdzić, czy te objawy są bezpośrednio związane z przyjmowaniem leku Harvoni, czy też mogą wynikać z innych czynników. Mimo tych niewielkich niedogodności, jestem pozytywnie nastawiona do kontynuacji leczenia, widząc jego wymierną skuteczność w wynikach badań.

    Serdecznie pozdrawiam wszystkich pacjentów, którzy również przechodzą terapię tym lekiem.

    Odpowiedz
  19. ★★★☆☆

    Dzień dobry. Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami z terapią Ledifos z Indii. Jestem w trakcie 90-dniowej kuracji, z której 60 dni mam już za sobą. Do tej pory nie wystąpiły żadne skutki uboczne. Po 50 dniach wykonałem test RNA jakościowy, który wykazał wynik ujemny, a wartości ALT i ASP powróciły do normy. Warto zaznaczyć, że według zaleceń lekarza, w trakcie leczenia oraz przez pół roku po jego zakończeniu nie można planować powiększenia rodziny.

    Odpowiedz
  20. ★★★☆☆

    Z ogromną satysfakcją informuję, że właśnie zakończyłem pełną, 28-dniową kurację lekiem. Rezultaty terapii przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Wczorajsza wizyta kontrolna wraz z kompleksowymi badaniami potwierdziła skuteczność leczenia – wszystkie parametry wróciły do normy. Moja lekarka prowadząca wyraziła duży optymizm odnośnie mojego obecnego stanu zdrowia i rokowania na przyszłość. Co szczególnie istotne i warte podkreślenia – przez cały okres przyjmowania leku nie zaobserwowałem absolutnie żadnych efektów ubocznych czy niepożądanych. Terapia przebiegła bez najmniejszych komplikacji, a jej efekty są dla mnie bardzo satysfakcjonujące.

    Odpowiedz
  21. ★★★☆☆

    Jutro rozpoczynam długo oczekiwaną terapię lekiem Harvoni. Dzisiaj odebrałem pierwszą partię leku, która wystarczy na 28 dni leczenia. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do rozpoczynającej się kuracji i traktuję możliwość jej rozpoczęcia jako wyjątkowy prezent świąteczny, który otrzymałem dzięki refundacji NFZ. Mam ogromną nadzieję, że terapia przyniesie oczekiwane rezultaty. To dla mnie początek nowego etapu w walce z chorobą, do którego podchodzę z dużą motywacją i wiarą w powodzenie leczenia.

    Odpowiedz
  22. ★★★★★

    Obecnie jestem w szóstym dniu terapii lekiem Harvoni i chciałbym podzielić się moimi dotychczasowymi doświadczeniami. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu leczenia i pierwszych efektów, jakie obserwuję. To, co szczególnie doceniam, to brak znaczących skutków ubocznych, które często towarzyszą tego typu terapiom. Przyjmowanie leku jest proste i nie koliduje z moim codziennym trybem życia. Już na tym etapie leczenia czuję się lepiej, mam więcej energii i optymistycznie patrzę na dalszy przebieg terapii. Systematycznie wykonuję zalecone badania kontrolne, które potwierdzają dobry kierunek leczenia. Pozdrawiam serdecznie wszystkich pacjentów, którzy również rozpoczynają lub kontynuują swoją terapię.

    Odpowiedz
  23. Jutro rozpoczynam sześciomiesięczną terapię lekiem Harvoni. Jest to dla mnie ważny moment, gdyż wiem, że przede mną długi okres systematycznego leczenia. Mam nadzieję, że terapia przyniesie oczekiwane efekty, a jej przebieg będzie pomyślny. Zdaję sobie sprawę, że regularne przyjmowanie leku przez tak długi okres wymaga odpowiedniej samodyscypliny i organizacji, ale jestem zdeterminowana, aby przejść przez ten proces leczenia.

    Odpowiedz
  24. ★★☆☆☆

    Aktualnie jestem w trakcie terapii lekiem Harvoni, właśnie minął dziesiąty dzień przyjmowania preparatu. Muszę przyznać, że moje wcześniejsze obawy związane z leczeniem okazały się przesadzone. Oczywiście, pojawiają się pewne skutki uboczne – odczuwam okresowe dolegliwości ze strony układu pokarmowego, głównie w postaci delikatnych skurczów jelit i niewielkiego dyskomfortu. Dodatkowo występują bóle głowy o zmiennym natężeniu. Jednak wszystkie te objawy są jak najbardziej do zniesienia i nie wpływają znacząco na moje codzienne funkcjonowanie. Przede mną jeszcze 50 dni terapii, ale jestem pełna optymizmu. Świadomość, że po 15 latach zmagań z chorobą wreszcie mam szansę na całkowite wyleczenie, daje mi ogromną motywację i siłę do kontynuowania leczenia. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła powiedzieć, że to już koniec tej długiej drogi!

    Odpowiedz
      • ★★★★★

        Chciałbym podzielić się wspaniałą wiadomością! W listopadzie zeszłego roku rozpocząłem terapię oryginalnym lekiem Harvoni (produkcja: Wielka Brytania). Po zużyciu jednego opakowania (28 tabletek) wyniki okazały się rewelacyjne – wirus został całkowicie wyeliminowany! Jestem teraz zdrowy! Życzę wszystkim podobnych rezultatów i zachęcam do zachowania pozytywnego nastawienia. Pozdrawiam serdecznie.

        Odpowiedz
  25. ★★☆☆☆

    Moja terapia lekiem Harvoni trwała od grudnia 2017 do marca 2018 roku. W trakcie samego leczenia tolerancja leku była bardzo dobra – jedynym zauważalnym skutkiem ubocznym było delikatne zmęczenie, które nie wpływało znacząco na moją aktywność zawodową i codzienne funkcjonowanie. Terapia zakończyła się sukcesem i doprowadziła do wyleczenia HCV, jednak trzy miesiące po jej zakończeniu zaczęłam obserwować niepokojące nasilone wypadanie włosów. Problem jest poważny – włosy wypadają całymi pasmami, podczas każdego mycia i czesania tracę po kilkanaście włosów z pojedynczych miejsc na głowie. Mimo konsultacji z dermatologiem i endokrynologiem oraz przeprowadzenia szeregu badań diagnostycznych, nie udało się jak dotąd ustalić jednoznacznej przyczyny tego problemu. Hepatolog prowadzący leczenie przeciwwirusowe nie potwierdza związku między terapią Harvoni a obecnym stanem moich włosów, choć przyznaje, że nie można tego całkowicie wykluczyć. Intensywne wypadanie włosów znacząco wpływa na moje samopoczucie psychiczne i jakość życia, zwłaszcza że dotychczasowe próby powstrzymania tego procesu nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

    Odpowiedz
    • ★★★★★

      Przez długi czas zmagałam się z poważnym problemem nadmiernego wypadania włosów podczas terapii Harvoni – włosy dosłownie wypadały garściami, co było dla mnie bardzo stresujące. Szukając rozwiązania, skonsultowałam się z farmaceutką, która poleciła mi zastosowanie nafty kosmetycznej. To okazało się przełomem w mojej sytuacji. Po regularnym stosowaniu nafty kosmetycznej zaobserwowałam znaczącą poprawę – wypadanie włosów zostało zahamowane, a ich kondycja uległa widocznej poprawie. Jest to skuteczne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie, które może przynieść ulgę osobom borykającym się z podobnym problemem podczas terapii. Z własnego doświadczenia zdecydowanie polecam wypróbowanie tej metody, która w moim przypadku przyniosła zaskakująco dobre rezultaty.

      Odpowiedz
    • Szanowna Pani, interesuje mnie kwestia dostępności leku Harvoni oraz procesu jego pozyskania. Czy mogłaby Pani podzielić się informacją, gdzie udało się Pani uzyskać skuteczną pomoc oraz jaki był rzeczywisty czas oczekiwania na dostawę preparatu? Będę wdzięczny za wszelkie szczegóły dotyczące tej procedury.

      Odpowiedz
  26. ★★★☆☆

    Chciałabym podzielić się aktualizacją dotyczącą mojej terapii lekiem Harvoni. Jestem na początku leczenia – przyjęłam właśnie drugą tabletkę i z satysfakcją mogę potwierdzić, że jak dotąd nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych. Tolerancja leku jest dobra, a przebieg terapii przebiega zgodnie z oczekiwaniami.

    Odpowiedz
  27. ★★★☆☆

    Rozpocząłem terapię zamiennika leku Harvoni sprowadzonego z Indii. Cały proces leczenia odbywa się pod ścisłym nadzorem specjalisty w prywatnej placówce medycznej. Jestem w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym, który monitoruje mój stan zdrowia i przebieg kuracji. Pierwsze wyniki badań kontrolnych spodziewane są za około miesiąc. Podchodzę do leczenia z optymizmem i nadzieją na pozytywne rezultaty terapii. Doceniam profesjonalne podejście zespołu medycznego i możliwość dostępu do nowoczesnych metod leczenia, nawet jeśli wymagało to sięgnięcia po preparaty z rynku indyjskiego.

    Odpowiedz
  28. ★★★★☆

    Z ogromną satysfakcją informuję, że ukończyłam trzymiesięczną terapię lekiem Harvoni, która zakończyła się pełnym sukcesem terapeutycznym. Podczas całego okresu leczenia nie wystąpiły u mnie żadne działania niepożądane, a wyniki badań potwierdzają skuteczność kuracji. Moje doświadczenie z tym lekiem jest niezwykle pozytywne – udało się osiągnąć zamierzony cel terapeutyczny bez kompromisów w zakresie jakości życia w trakcie leczenia. Mam nadzieję, że inni pacjenci stosujący ten lek również doświadczą podobnie pozytywnych rezultatów leczenia.

    Odpowiedz
  29. ★★☆☆☆

    Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z terapią lekiem Harvoni, zawierającym kombinację ledipaswiru i sofosbuwiru. Jestem obecnie w trakcie standardowej, 8-tygodniowej kuracji, którą rozpoczęłam 1 lutego 2017 roku, a której zakończenie przypada na 28 marca. Pierwsze tygodnie leczenia przebiegały bez większych trudności, a mój organizm dobrze tolerował preparat. Niestety, około trzech tygodni temu pojawiły się dość uciążliwe skutki uboczne. Najbardziej dokuczliwy jest bardzo suchy, męczący kaszel, któremu towarzyszy nieprzyjemne uczucie duszności w gardle, przypominające ucisk i wywołujące niepokojące wrażenie potencjalnego uduszenia. Te dolegliwości znacząco wpływają na jakość mojego codziennego funkcjonowania i generują spory dyskomfort psychiczny związany z lękiem przed nasileniem się objawów duszności. Mimo tych trudności, jestem zdecydowana dokończyć zaplanowaną terapię, szczególnie że do jej zakończenia pozostało już tylko 10 dni. Mam nadzieję, że moje doświadczenia pomogą innym pacjentom w podobnej sytuacji.

    Odpowiedz
  30. ★★★☆☆

    Obecnie jestem w połowie 8-tygodniowej terapii lekiem Harvoni. Z moich dotychczasowych obserwacji mogę powiedzieć, że głównym skutkiem ubocznym jest wyraźnie zwiększone uczucie zmęczenia w porównaniu do stanu sprzed terapii. Dodatkowo czasami odczuwam sporadyczne kłucia w głowie, które jednak nie są zbyt uciążliwe. Na szczęście, mieszkając w Niemczech, koszty leczenia są w pełni refundowane przez system opieki zdrowotnej. Pomimo występujących efektów ubocznych, kontynuuję terapię zgodnie z zaleceniami lekarza, widząc stopniową poprawę stanu zdrowia.

    Odpowiedz
    • Czy zakończyła Pani już terapię lekiem Harvoni? Jestem bardzo zainteresowana rezultatami leczenia – czy wykonany test potwierdził eliminację wirusa i wykazał wynik ujemny?

      Odpowiedz
  31. ★★★★★

    Od dwóch miesięcy jestem w trakcie terapii lekiem Harvoni, a przede mną jeszcze jeden miesiąc leczenia. Muszę przyznać, że moje doświadczenia są bardzo pozytywne. Początkowo, przez pierwsze kilka dni, odczuwałam zwiększoną męczliwość w porównaniu do normalnego stanu oraz delikatne nudności, jednak te objawy ustąpiły samoistnie bez potrzeby dodatkowej interwencji. Obecnie czuję się naprawdę dobrze i jestem pełna optymizmu co do końcowych efektów terapii. Warto zaznaczyć, że skutki uboczne były przejściowe i stosunkowo łagodne, co pozwoliło mi normalnie funkcjonować podczas leczenia. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że korzyści zdrowotne zdecydowanie przewyższają początkowe niedogodności.

    Odpowiedz
  32. ★★☆☆☆

    W tym roku zakończyłem sześciomiesięczną terapię lekiem Harvoni. Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z innymi pacjentami, gdyż uważam, że świadomość potencjalnych interakcji lekowych jest niezwykle istotna. Podczas kuracji zauważyłem, że szczególną ostrożność należy zachować przy stosowaniu innych leków, nawet tych niewymienionych w ulotce informacyjnej. Z własnego doświadczenia wiem, że mogą wystąpić bardzo poważne interakcje, włącznie z zaburzeniami świadomości. Jest to szczególnie ważne, ponieważ niektóre niepożądane reakcje mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich pacjentów do szczegółowej konsultacji z lekarzem prowadzącym przed włączeniem jakichkolwiek dodatkowych leków czy suplementów w trakcie terapii Harvoni. Bezpieczeństwo i skuteczność leczenia zależy w dużej mierze od naszej czujności i odpowiedzialnego podejścia do terapii. O efektach kuracji będę mógł powiedzieć więcej po otrzymaniu wyników badań kontrolnych. Życzę wszystkim pacjentom wytrwałości w leczeniu i pomyślnych rezultatów.

    Odpowiedz
    • ★★★☆☆

      Również bardzo interesuje mnie, gdzie można uzyskać dostęp do tego leku. Poszukuję skutecznego rozwiązania i wiem, że Harvoni jest jednym z najbardziej efektywnych leków w leczeniu WZW typu C. Szczególnie zależy mi na sprawdzonym i bezpiecznym źródle jego pozyskania. Jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia i może polecić sprawdzoną drogę dostępu do tego leku poprzez oficjalne kanały dystrybucji, byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się tą informacją. Zależy mi na rozpoczęciu terapii pod kontrolą specjalisty, aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego innowacyjnego leku w walce z chorobą.

      Odpowiedz
  33. ★★★☆☆

    Od jutra rozpoczynam nową, obiecującą terapię bez interferonu przy użyciu leku Harvoni. Jestem pełna optymizmu i nadziei, że to innowacyjne leczenie pomoże mi skutecznie zwalczyć wirusa. Szczególnie cieszy mnie fakt, że jest to terapia bezinterferonowa, co oznacza mniej skutków ubocznych w porównaniu z tradycyjnym leczeniem. Zobowiązuję się podzielić się swoimi doświadczeniami po zakończeniu kuracji. Gorąco zachęcam wszystkich pacjentów do rozważenia tej metody leczenia, oczywiście po konsultacji ze swoim lekarzem prowadzącym. To może być przełom w skutecznym leczeniu tej choroby.

    Odpowiedz
  34. ★★★★☆

    Właśnie kończę pierwszy miesiąc terapii skojarzonej lekami Harvoni i rybawiryna. Moje samopoczucie jest bardzo dobre, choć okresowo odczuwam pewne zmęczenie, co może być związane z procesem leczenia. Pomimo tego niewielkiego skutku ubocznego, ogólny stan mojego zdrowia jest zadowalający. Dotychczasowy przebieg kuracji oceniam pozytywnie, a skuteczność leków wydaje się być zgodna z oczekiwaniami. Energia wprawdzie nie jest jeszcze na optymalnym poziomie, ale nie wpływa to znacząco na moje codzienne funkcjonowanie.

    Odpowiedz
  35. Bardzo proszę o szczegółowe informacje na temat skutków ubocznych leku Harvoni. Z dotychczasowych doświadczeń innych pacjentów wiem, że ważna jest świadomość potencjalnych działań niepożądanych, ale brakuje mi pełnego obrazu sytuacji. Doceniłabym szczególnie informacje o najczęstszych objawach oraz o tym, jak sobie z nimi radzić. Istotne jest dla mnie także, czy występują jakieś długotrwałe skutki stosowania tego leku, o których powinnam wiedzieć przed rozpoczęciem terapii.

    Odpowiedz
  36. Od jutra rozpoczynam terapię preparatem Harvoni. Jestem zdeterminowany, aby dokładnie dokumentować cały przebieg leczenia oraz dzielić się swoimi doświadczeniami i obserwacjami dotyczącymi działania leku. Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia pomogą innym pacjentom w podjęciu świadomej decyzji o rozpoczęciu terapii. Będę systematycznie opisywał zarówno efekty lecznicze, jak i ewentualne skutki uboczne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz