Dynid

Dynid to lek przeciwalergiczny zawierający substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany w celu łagodzenia objawów kataru siennego, oraz innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Może on być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Dynid. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Desloratadyna jest długo działającym lekiem przeciwhistaminowym.

Lek Dynid jest stosowany w celu:

  • łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, np. na pyłki roślin lub roztocza). Inne objawy to: kichanie, wydzielina z nosa lub swędzenie nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.
  • łagodzenia objawów pokrzywki, choroby skóry wywołanej uczuleniem. Objawy pokrzywki to: świąd skóry i bąble pokrzywkowe.

Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Jaki jest skład Dynid, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest desloratadyna. Każda tabletka zawiera 5 mg desloratadyny.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Dynid – jak stosować?

Przyjąć jedną tabletkę raz na dobę. Tabletkę należy połknąć w całości popijając wodą. Lek można przyjmować w trakcie posiłku lub niezależnie od posiłku.

Czas trwania leczenia

  • alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa:
    Jeśli u pacjenta objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie, lekarz prowadzący zaleci krótkotrwałe leczenie, a następnie oceni objawy choroby. Lekarz może zadecydować, że pacjent nie powinien stosować dłużej tego leku.

Jeśli u pacjenta objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa występują przez co najmniej 4 dni w tygodniu lub przez dłużej niż 4 tygodnie, lekarz prowadzący może zalecić dłuższe stosowanie leku, przez okres pylenia roślin.

  • pokrzywka:
    W przypadku stosowania tego leku w leczeniu pokrzywki pacjent powinien postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy stosować dawkę leku przepisaną przez lekarza. Nie powinny wystąpić poważne zaburzenia po zastosowaniu większej dawki leku. Jednak, w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Dynid, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dynid – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować w trakcie posiłku lub niezależnie od posiłku.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Dynid w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Dynid w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Dynid

Ulotka Dynid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Dynid przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:


Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dynid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Sprawdź cenę i dostępność Dynid w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Dynid

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dynid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Dynid. Podziel się doświadczeniami na forum.