Aglan

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyZentiva, k.s.
Kod ATCM01AC06
ProceduraDCP
SubstancjaMeloksykam

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Aglan?

Aglan jest lekiem o silnym działaniu przeciwzapalnym, łagodzi ból i obniża zwiększoną temperaturę
ciała. Należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Substancją czynną jest meloksykam.

Aglan jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego zaostrzeń reumatoidalnego
zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa
(choroba Bechtereva) w przypadkach, w których podanie meloksykamu doustnie lub doodbytniczo nie jest możliwe.

Lek Aglan nie jest przeznaczony do stosowania u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Reklama

Jaki jest skład Aglan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest meloksykam w ilości 15 mg w jednej ampułce 1,5 ml.

Ponadto lek zawiera: megluminę, poloksamer 188, glicynę, sodu wodorotlenek, sodu chlorek, glikofurol, wodę do wstrzykiwań.

Dawkowanie preparatu Aglan – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony wyłącznie do podawania domięśniowego. Wstrzyknięcie może być wykonane wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Zazwyczaj stosowana dawka to jedna ampułka 15 mg raz na dobę.
U pacjentów, u których istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych leczenie należy rozpoczynać od dawki 7,5 mg na dobę.

DAWKA DOBOWA MELOKSYKAMU NIE POWINNA PRZEKRACZAĆ 15 mg.

Stosowanie postaci pozajelitowej powinno być zwykle ograniczone do jednej pojedynczej dawki rozpoczynającej leczenie. W uzasadnionych przypadkach maksymalny czas leczenia może wynosić 2 – 3 dni (np. jeśli podanie meloksykamu doustnie lub doodbytniczo nie jest możliwe).

Sposób podawania
Wstrzyknięcie powinno być wykonywane powoli i głęboko w część grzbietowo-pośladkową (górny zewnętrzny kwadrant pośladka) mięśnia pośladkowego przy ścisłym zachowaniu warunków aseptycznych. W przypadku wielokrotnego podawania należy podawać naprzemiennie w lewy i prawy pośladek. Przed wstrzyknięciem należy zawsze sprawdzić, czy igła nie znajduje się w żyle. W przypadku wystąpienia silnego bólu podczas wstrzyknięcia należy natychmiast przerwać podawanie leku.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawami przedawkowania są: letarg, senność, nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu.

Ciężkie zatrucie może prowadzić do nadciśnienia tętniczego, ciężkiej niewydolności nerek, zaburzenia
czynności wątroby, depresji oddechowej, śpiączki, drgawek i zapaści krążeniowej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aglan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aglan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Aglan nie wolno stosować w trzecim trymestrze ciąży.

W pierwszym i drugim trymestrze ciąży lek Aglan powinien być stosowany wyłącznie w przypadku
zdecydowanej konieczności.

Lek Aglan może zaburzać płodność u kobiet, z tego względu nie jest zalecane jego stosowanie przez
kobiety planujące ciążę. W przypadku kobiet mających trudności z zajściem w ciążę lub diagnozowanych z powodu niepłodności, należy rozważyć przerwanie leczenia meloksykamem.

W przypadku stosowania leku Aglan przez kobiety planujące ciążę lub w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, dawka leku powinna być jak najmniejsza, a czas leczenia jak najkrótszy.

Nie ma danych dotyczących przenikania meloksykamu do mleka kobiet karmiących piersią. Ze
względu na długi okres półtrwania stosowanie leku nie jest wskazane dla matek karmiących piersią.

Ulotka Aglan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Aglan - 15 mg, Roztwór do wstrzykiwań (Meloxicamum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Aglan - 15 mg, Roztwór do wstrzykiwań (Meloxicamum)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

2.8 na 5 gwiazdek (na podstawie 13 opinii)

Znakomity
23%
Bardzo dobry
0%
Neutralny
31%
Słaby
23%
Fatalny
23%

14 komentarzy do “Aglan”

  1. ★★☆☆☆

    Chciałabym podzielić się swoimi negatywnymi doświadczeniami związanymi ze stosowaniem zastrzyków Aglan. Dzisiaj otrzymałam trzecią dawkę leku, jednak nie zauważam żadnej poprawy w zakresie dolegliwości bólowych. Co więcej, pojawiły się bardzo uciążliwe skutki uboczne – czuję się jak podczas silnego kaca, z uporczywym bólem głowy i znacznymi problemami z oddychaniem. Najgorsze są jednak zaburzenia snu – praktycznie nie mogę spać, budzę się co chwilę, występują silne drżenia ciała i niemożność ponownego zaśnięcia. Te dolegliwości są na tyle uciążliwe, że znacząco wpływają na moją codzienną aktywność i samopoczucie. Ze względu na te nieprzyjemne skutki uboczne i brak poprawy w zakresie bólu, nie mogę polecić tego leku innym pacjentom.

    Odpowiedz
  2. ★★★★★

    Chciałabym podzielić się moim bardzo pozytywnym doświadczeniem z lekiem Aglan. Już po przyjęciu pierwszej tabletki odczułam znaczącą ulgę w dolegliwościach. Szybkość działania leku oraz jego skuteczność w łagodzeniu objawów była dla mnie naprawdę imponująca. Efekt przeciwbólowy pojawił się niemal natychmiast po zażyciu preparatu.tu.

    Odpowiedz
  3. ★☆☆☆☆

    Chciałabym podzielić się swoim rozczarowującym doświadczeniem z lekiem Aglan, który został mi przepisany na rwę kulszową. Po przyjęciu drugiej dawki leku nie zaobserwowałam żadnej poprawy w zakresie dolegliwości bólowych. Niestety, pojawiły się za to nieprzyjemne skutki uboczne – odczuwam silne zawroty głowy, znaczną senność oraz ogólne osłabienie organizmu. Co najbardziej frustrujące, pierwotny problem, czyli ból związany z rwą kulszową, pozostał całkowicie bez zmian. Nawet chwilowa ulga nie nastąpiła. Biorąc pod uwagę brak skuteczności przeciwbólowej oraz występujące efekty uboczne, nie mogę polecić tego leku innym osobom cierpiącym na podobne dolegliwości.

    Odpowiedz
  4. ★☆☆☆☆

    Przez rok stosowałam serię zastrzyków przeciwbólowych na dotkliwy ból barku, który znacząco utrudniał mi codzienne funkcjonowanie. Po trzech zastrzykach odczułam znaczną poprawę, ale dla pewności dokończyłam zaleconą serię pięciu dawek. W tym roku, niestety, problem powrócił. Jestem obecnie po czwartym zastrzyku i choć ból nie jest już tak intensywny jak początkowo, nadal odczuwam pewien dyskomfort. Zauważyłam, że tym razem proces leczenia przebiega nieco wolniej, ale systematycznie obserwuję poprawę.

    Odpowiedz
  5. ★☆☆☆☆

    Muszę podzielić się swoim niepokojącym doświadczeniem ze stosowaniem leku Aglan. Po przyjęciu preparatu wystąpił u mnie znaczący i niepokojący spadek ciśnienia tętniczego krwi, któremu towarzyszyły bardzo intensywne bóle głowy. Dodatkowo pojawiły się bardzo nieprzyjemne objawy neurologiczne w postaci drętwienia zarówno kończyn górnych, jak i dolnych. Te niepożądane efekty były na tyle silne i niekomfortowe, że wzbudziły we mnie poważne obawy przed przyjęciem kolejnej dawki leku. Intensywność tych objawów znacząco wpłynęła na moje codzienne funkcjonowanie i wywołała uzasadniony niepokój o bezpieczeństwo dalszego stosowania preparatu.

    Odpowiedz
  6. ★★☆☆☆

    Mając poważne wątpliwości co do skuteczności terapii po otrzymaniu drugiej dawki leku w formie iniekcji, zauważyłem niepokojące skutki uboczne w postaci intensywnego bólu głowy. Niestety, nie zaobserwowałem żadnej poprawy stanu zdrowia, która była oczekiwanym rezultatem leczenia. Zastanawiam się nad kontynuacją przyjmowania leku lub koniecznością konsultacji z lekarzem prowadzącym w celu ewentualnej modyfikacji terapii? Występujące dolegliwości są na tyle uciążliwe, że skłaniają mnie do przemyślenia dalszego stosowania tego preparatu.

    Odpowiedz
  7. ★★★☆☆

    Z mojego doświadczenia w stosowaniu Aglanu mogę potwierdzić, że jego głównym mechanizmem działania jest silny efekt przeciwzapalny. Choć lek ten posiada również właściwości przeciwbólowe, są one relatywnie słabsze w porównaniu do jego działania przeciwzapalnego. Należy pamiętać, że proces leczenia stanu zapalnego wymaga czasu i cierpliwości, gdyż nie jest możliwe jego całkowite wyeliminowanie w krótkim czasie. Skuteczna terapia zazwyczaj wymaga systematycznego, długotrwałego przyjmowania leku, ponieważ stany zapalne, szczególnie te przewlekłe, ustępują stopniowo. Właśnie dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleconego okresu kuracji, nawet jeśli pierwsze efekty nie są natychmiast zauważalne.

    Odpowiedz
  8. W przypadku mojej mamy zastrzyk z leku Aglan przyniósł skutek odwrotny do zamierzonego, znacząco pogarszając jej stan. Dolegliwości bólowe nie tylko nie ustąpiły, ale systematycznie narastają, osiągając coraz większe natężenie. Z każdym dniem obserwujemy postępujące nasilenie bólu, co sprawia, że cierpienie mamy jest znacznie intensywniejsze niż przed rozpoczęciem terapii. Zastosowanie tego leku okazało się całkowicie nieskuteczne, a wręcz pogorszyło jakość życia pacjentki poprzez eskalację dolegliwości bólowych.

    Odpowiedz
  9. ★★★★★

    Chciałabym podzielić się moimi bardzo pozytywnymi doświadczeniami związanymi ze stosowaniem leku Aglan, który okazał się niezwykle skuteczny w leczeniu bólu pozabiegowego po zastrzyku. Przed rozpoczęciem terapii tym lekiem wypróbowałam wiele różnych środków przeciwbólowych, jednak żaden z nich nie przyniósł mi zadowalającej ulgi. Aglan okazał się prawdziwym przełomem w moim leczeniu – już po pierwszej dawce odczułam wyraźną poprawę i znaczące zmniejszenie dolegliwości bólowych. Szczególnie polecam ten lek osobom zmagającym się z ostrymi stanami zapalnymi, gdyż jego działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe jest naprawdę imponujące. W moim przypadku lek nie tylko złagodził ból, ale również przyczynił się do szybszego powrotu do codziennych aktywności. Warto jednak pamiętać o stosowaniu go zgodnie z zaleceniami lekarza i zwróceniu uwagi na możliwe przeciwwskazania. Z mojego doświadczenia wynika, że Aglan to skuteczna opcja terapeutyczna dla osób poszukujących efektywnego środka przeciwbólowego, szczególnie w przypadku ostrego bólu pozabiegowego.

    Odpowiedz
  10. ★★☆☆☆

    Lek Aglan okazał się niestety nieskuteczny w łagodzeniu moich dolegliwości bólowych pleców. Zamiast tego wywoływał u mnie duże nudności, bóle brzucha, senność oraz ból głowy. Uważam, że jest to lek o bardzo niekorzystnym profilu działania.

    Odpowiedz
  11. ★★★☆☆

    Z mojego doświadczenia z zastrzykami Algan muszę podzielić się istotną obserwacją dotyczącą leczenia rwy kulszowej. Niestety, terapia tym preparatem nie przyniosła oczekiwanej ulgi. Co więcej, zauważyłam nasilenie dolegliwości bólowych w obszarze objętym rwą kulszową po zastosowaniu zastrzyków. Intensywność bólu zwiększyła się, co znacząco wpłynęło na mój codzienny komfort życia i możliwość wykonywania podstawowych czynności. Ta reakcja na lek była dla mnie szczególnie rozczarowująca, ponieważ liczyłam na złagodzenie uporczywych dolegliwości.

    Odpowiedz
  12. ★★★★★

    Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić wysoką skuteczność tego leku przeciwalergicznego. Już po kilku dniach stosowania zauważyłam znaczące zmniejszenie dokuczliwych objawów alergii. Preparat skutecznie łagodzi takie dolegliwości jak katar sienny, świąd czy łzawienie oczu. Doceniam szczególnie to, że lek działa przez cały dzień, co pozwala mi normalnie funkcjonować i nie przerywa codziennych aktywności. Efekty terapeutyczne są odczuwalne i stabilne, a sama kuracja przyniosła mi znaczną ulgę w zmaganiu się z reakcjami alergicznymi. Moje doświadczenia z tym preparatem są bardzo pozytywne – zapewnił mi skuteczną kontrolę objawów alergii i wyraźną poprawę jakości życia.

    Odpowiedz
  13. ★★★☆☆

    Czuję się zobowiązany podzielić się moim negatywnym doświadczeniem ze stosowaniem leku Aglan. Po trzech dniach przyjmowania preparatu wystąpiła u mnie poważna reakcja alergiczna, która zamanifestowała się w nietypowy sposób – na moim uchu pojawiły się pęcherze i zmiany skórne. Zmiany były na tyle niepokojące, że podczas konsultacji laryngologicznej rozważano nawet możliwość wystąpienia półpaśca usznego. Jest to szczególnie zaskakujące, ponieważ nigdy wcześniej nie doświadczałem żadnych reakcji alergicznych na jakiekolwiek leki. Doświadczenie to było dla mnie tym bardziej nieoczekiwane i niepokojące. Uważam, że warto zwrócić szczególną uwagę na ten czeski preparat i zachować ostrożność przy jego stosowaniu, zwłaszcza jeśli ktoś ma skłonności do reakcji alergicznych.

    Odpowiedz
  14. ★★★☆☆

    Jestem w trakcie terapii i otrzymałam już drugi zastrzyk tego leku. Niepokoi mnie jednak fakt, że pomimo zastosowanego leczenia nadal odczuwam silny ból w okolicy pleców. Czy ktoś miał podobne doświadczenia na tym etapie terapii? Chciałabym wiedzieć, czy utrzymywanie się dolegliwości bólowych po drugim zastrzyku jest typową reakcją organizmu?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz