Acetylcysteinum Flegamina

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyTeva B.V.
Kod ATCR05CB01
ProceduraDCP
SubstancjaAcetylocysteina

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Acetylcysteinum Flegamina?

Acetylcysteinum Flegamina zawiera substancję czynną acetylocysteinę, która jest lekiem rozrzedzającym uporczywy śluz w drogach oddechowych.

Ten lek jest wskazany u dzieci w wieku powyżej 6 lat i dorosłych w leczeniu sekretolitycznym (rozrzedzającym śluz i ułatwiającym jego odkrztuszanie) ostrych i przewlekłych chorób oskrzelowopłucnych, którym towarzyszy zaburzenie tworzenia i transportu śluzu.

Czas stosowania zależy od choroby i zostanie wskazany przez lekarza

Reklama

Jaki jest skład Acetylcysteinum Flegamina, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest: acetylocysteina.
1 tabletka musująca zawiera 200 mg acetylocysteiny.

Pozostałe składniki leku to:
kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas adypinowy, powidon K-25, aspartam (E 951), aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, sacharozę, gumę arabską (E 414), triacetynę (E 1518), alfa-tokoferol (E 307)).

Dawkowanie preparatu Acetylcysteinum Flegamina – jak stosować ten lek?

Należy postępować zgodnie z poniższymi informacjami, chyba że lekarz zalecił inny schemat dawkowania. Należy przestrzegać instrukcji stosowania, w przeciwnym razie Acetylcysteinum Flegamina nie będzie działać prawidłowo.

Dzieci i młodzież od 6 do 13 lat 1 tabletka musująca 2 razy na dobę

Młodzież od 14 lat i dorośli 1 tabletka musująca 2-3 razy na dobę

Sposób i czas stosowania
Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody, a następnie wypić zawartość całej szklanki. Tabletkę można podzielić na równe dawki. Nie stosować dłużej niż 5 dni.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie może prowadzić do podrażnienia żołądkowo-jelitowego (np. ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka). Do tej pory nie zaobserwowano poważnych działań niepożądanych będących oznakami zatrucia, nawet po znacznym przedawkowaniu tabletek acetylocysteiny. W przypadku podejrzenia przedawkowania produktu Acetylcysteinum Flegamina, należy poinformować o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acetylcysteinum Flegamina – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Acetylcysteinum Flegamina w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Ponieważ nie ma wystarczającego doświadczenia związanego ze stosowaniem acetylocysteiny u kobiet w ciąży, należy stosować Acetylcysteinum Flegamina w czasie ciąży tylko wtedy, gdy lekarz prowadzący uzna to za bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Brak danych na temat wydzielania acetylocysteiny do ludzkiego mleka. Z tego powodu, należy stosować Acetylcysteinum Flegamina podczas karmienia piersią tylko wówczas, gdy lekarz prowadzący uzna to za bezwzględnie konieczne.

Ulotka Acetylcysteinum Flegamina – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Acetylcysteinum Flegamina - 600 mg, Tabletki musujące (Acetylcysteinum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Acetylcysteinum Flegamina - 600 mg, Tabletki musujące (Acetylcysteinum)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

Dodaj komentarz