Podmiot odpowiedzialny | |
Kod ATC | |
Procedura | |
Substancja |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Keplat?
KEPLAT plaster leczniczy o powierzchni 70 cm2 w kolorze skóry, z elastyczną warstwą spodnią. Strona z klejem jest pokryta folią plastikową. KEPLAT jest stosowany w leczeniu bólu i stanów zapalnych
spowodowanych urazem (obrażeniem), skręceniem lub stłuczeniem.
Jaki jest skład Keplat, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną jest ketoprofen, którego w jednym plastrze jest 20 mg.
Inne składniki leku to styren-izopren-styren kopolimer blokowy, poliizobutylen 1200000, poliizobutylen, ester glicerolowy uwodornionej kalafonii, cynku stearynian, parafina ciekła, poliester, polietylenu tereftalan.
Dawkowanie preparatu Keplat – jak stosować ten lek?
KEPLAT należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Dorośli: jeśli lekarz nie zalecił inaczej, należy stosować tylko jeden plaster raz na dobę,
Dzieci: w wieku od 12 do 18 lat – zgodnie z zaleceniem lekarza.
Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Plaster należy stosować w miejscu urazu i codziennie zmieniać.
Umyć i osuszyć miejsce przed nałożeniem nowego plastra. Zdjąć ochronną folię i nałożyć stroną z klejem bezpośrednio na skórę.
Jeśli plaster ma być przyklejany na stawy często używane, takie jak łokieć lub kolano, można założyć bandaż, w zgięciu, w celu utrzymania plastra na miejscu.
NIE ssać ani połykać plastra.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Należy zastosować jak najszybciej KEPLAT i kontynuować ustalone dozowanie leku. NIE należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Keplat – czy mogę spożywać alkohol?
Brak informacji na temat związku stosowania leku KEPLAT z jedzeniem i piciem.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Keplat w okresie ciąży i karmienia piersią?
Nie należy stosować leku KEPLAT podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży. Leku KEPLAT nie należy stosować w okresie pierwszego i drugiego trymestru ciąży lub karmienia piersią, chyba że jest to wyraźnie
wskazane. W takich okolicznościach należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku KEPLAT.
Ulotka Keplat – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Keplat przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Brak ulotki w bazie.
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Keplat m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Źródła / bibliografia:
- RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Brak charakterystyki w bazie.
Dostępność Keplat w najbliższej aptece
Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.
Opinie o Keplat - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń
Stosujesz Keplat? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.
Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.