Symtiver

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnySymphar Sp. z o.o.
Kod ATCN07CA52
ProceduraDCP
SubstancjaCynaryzyna, Dimenhydramina

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Symtiver?

Lek Symtiver zawiera dwie substancje czynne. Jedną z nich jest cynaryzyna a drugą dimenhydramina. Substancje te należą do różnych grup leków. Cynaryzyna należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia. Dimenhydramina należy do grupy leków przeciwhistaminowych.

Obie substancje wpływają na zmniejszenie objawów zawrotów głowy (uczucie zawrotów głowy lub „wirowania”) i nudności. Jeśli obie te substancje stosowane są jednocześnie, działają bardziej skutecznie niż stosowane osobno.

Lek Symtiver jest stosowany u dorosłych w leczeniu zawrotów głowy różnego pochodzenia. Możliwe są różne przyczyny zawrotów głowy. Stosowanie leku Symtiver może pomóc w wykonywaniu codziennych czynności, utrudnionych w związku z występowaniem zawrotów głowy.

Reklama

Jaki jest skład Symtiver, jakie substancje zawiera?

− Substancjami czynnymi leku są cynaryzyna i dimenhydramina. Każda tabletka zawiera 20 mg cynaryzyny i 40 mg dimenhydraminy.

− Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana żelowana, hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, talk i magnezu stearynian.

Dawkowanie preparatu Symtiver – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku Symtiver to: 1 tabletka stosowana trzy razy na dobę po posiłku i popijana płynem. Tabletkę należy połknąć w całości bez żucia. Zwykle lek Symtiver stosuje się do 4 tygodni. Lekarz poinformuje pacjenta, jeśli konieczne będzie wydłużenie okresu leczenia lekiem Symtiver.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zastosowania większej liczby tabletek lub w razie połknięcia tabletek przez dziecko należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

W przypadku zastosowania zbyt dużej ilości leku Symtiver u pacjenta może wystąpić uczucie silnego zmęczenia, zawroty głowy i drgawki. Może nastąpić rozszerzenie źrenic i niemożność oddawania moczu. Może pojawić się suchość w jamie ustnej, nagłe zaczerwienienie twarzy, zwiększenie częstości skurczów serca, gorączka, pot i ból głowy.

W przypadku zastosowania bardzo dużej ilości leku Symtiver może pojawić się napad drgawek, omamy, wysokie ciśnienie tętnicze krwi, uczucie drżenia, podniecenie i trudności w oddychaniu. Może pojawić się śpiączka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Symtiver – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Symtiver może powodować niestrawność. Można to zmniejszyć stosując tabletki po posiłku. Nie wolno pić alkoholu podczas stosowania leku Symtiver, ponieważ może powodować uczucie zmęczenia i senności.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Symtiver w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.

Ulotka Symtiver – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Symtiver - 20 mg + 40 mg, Tabletki (Cinnarizinum + Dimenhydrinatum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Symtiver - 20 mg + 40 mg, Tabletki (Cinnarizinum + Dimenhydrinatum)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

2.7 na 5 gwiazdek (na podstawie 3 opinii)

Znakomity
33%
Bardzo dobry
0%
Neutralny
0%
Słaby
33%
Fatalny
33%

3 komentarze do “Symtiver”

  1. ★★★★★

    Chciałabym podzielić się moim niezwykle pozytywnym doświadczeniem z lekiem Symtiver, który przyjmuję od sześciu miesięcy pod kontrolą lekarza. Efekty terapii można określić jako spektakularne – po latach zmagania się z zaburzeniami równowagi, mój stan poprawił się o około 80%. Już następnego dnia po rozpoczęciu leczenia zauważyłam znaczącą różnicę w codziennym funkcjonowaniu – mogłam swobodnie rozglądać się podczas przechodzenia przez ulicę, nie tracąc przy tym równowagi.

    Jest to szczególnie istotne w moim przypadku, gdyż cierpię na uszkodzenie błędnika oraz polineuropatię. Mimo 66 lat i braku innych chorób wewnętrznych, dzięki Symtiverowi mogłam powrócić do wielu aktywności, które wcześniej były dla mnie niedostępne. Z radością informuję, że po długiej przerwie wróciłam do jazdy na rowerze. Mogę też bez obaw wykonywać prace ogrodowe, takie jak pielenie grządek – czynność, która wcześniej kończyła się upadkami (miałam nawet przypadek złamania nogi w wyniku takiego upadku).

    Obecny stan mojego zdrowia, szczególnie w kontekście zawrotów głowy i problemów z równowagą, oceniam jako bardzo satysfakcjonujący. Symtiver okazał się przełomowym lekiem w mojej terapii, znacząco poprawiając jakość mojego życia i przywracając mi samodzielność w codziennym funkcjonowaniu.

    Odpowiedz
  2. ★☆☆☆☆

    Rozpoczęłam terapię lekiem Symtiver, przyjmując go trzy razy dziennie z powodu uporczywych zawrotów i bólów głowy. Niestety, po rozpoczęciu kuracji mój stan zdrowia uległ pogorszeniu. Pojawiły się dodatkowe, bardzo uciążliwe objawy – silne mdłości, intensywne bóle głowy oraz nasilone zawroty głowy. Terapia tym lekiem okazała się w moim przypadku nieskuteczna i spowodowała więcej problemów niż korzyści. Dolegliwości, które występowały przed rozpoczęciem leczenia, nasiliły się znacząco po włączeniu tego preparatu.

    Odpowiedz
  3. ★★☆☆☆

    Rozpocząłem terapię lekiem Simtiver i obecnie jestem w piątym dniu przyjmowania. Zgodnie z zaleceniami przyjmuję trzy tabletki dziennie, jednak zaobserwowałem nasilające się skutki uboczne. Szczególnie dokuczliwe stały się zawroty głowy, które znacząco utrudniają mi codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo zauważyłem stan pewnego otępienia i dezorientacji, który wpływa na moją koncentrację i samopoczucie. W związku z tymi objawami rozważam zmniejszenie dawki leku, aby złagodzić niepożądane efekty, jednocześnie zachowując jego działanie terapeutyczne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz